Clinique

Ár:   15 000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2010. szeptember 16.

Ár:   15 000 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

Water / Aqua Cyclopentasiloxane eo I szil Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Butylene Glycol h 1 0Glycerin h 0 0Sucrose h Isostearyl Palmitate eo PEG-100 Stearate ti 0 0Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Polygonum Cuspidatum Root Extract a Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract eo Cetearyl Glucoside ti I eu Camellia Sinensis (Yellow Tea) Leaf ExtractAspalathus Linearis (Rooibos) Leaf Extract Saccharomyces Lysate Extract h I gy Ascophyllum Nodosum (Knotted Wrack) Extract Asparagopsis Armata Extract Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract aYeast Extract a Algae Extract eo I h Caffeine Sodium Lauroyl Oat Amino Acids ti Hydrogenated Lecithin eu Polyethylene Glyceryl Stearate eo I euSalicylic Acid kh I gy Sorbitol h 1 1Methyl Glucose Sesquistearate eo I eu Cholesterol eo I eu 0 0Linoleic Acid eo Acetyl Carnitine Hcl Glycine Inulin Tromethamine Decarboxy Carnosine HCL Phytosphingosine Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Tocopheryl Acetate a I v 0 0Bisabolol gy Squalane eo 1 0HDI/ Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer Behenyl Alcohol eo I al Carbomer Silica Disodium EDTA Potassium Sorbate ta Phenoxyethanol ta CI 42090 sz Yellow 5 Lake / CI 19140 sz Chromium Hydroxide Green / CI 77289 sz Titanium Dioxide / CI 77891 sz Mica

Adrienn1029

2014. október 29.

Állagra nekem túl vizes, nem volt elég tápláló, és a pirosságon sem segített.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 29.

Állagra nekem túl vizes, nem volt elég tápláló, és a pirosságon sem segített.

madaras

2014. május 29.

Gondoltam ebből a termékcsaládból is kipróbálom ezt a fajta krémet,mivel sok clinique terméket használok. Nagy reményekkel vettem meg,mentem haza. Persze kerekedtek a szemeim az ára miatt. Na-mondom magamnak -elég lesz a krém- nem fog piroslani a képem. Most jön a de----------------- Mikor felkentem,nemhogy a meglévő pirosságot csökkenti,hanem még jobban kipirosodott az arcom,aztán még csípte is. Ráfáztam veszettül erre a krémre. Rögtön telefonáltam az üzletben ahol vettem,elmondtam hogy mi történt. Nagyon készségesek voltak visszavették a krémet,és levásárolhattam az árát. Lehet hogy másnál bevált nálam nem,így kénytelen vagyok egy csillagot adni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. május 29.

kmaja

2013. január 10.

Egy tégellyel használtam el a krémből, kellemes, de a kipirosodáson nem segített.
Ahhoz képest viszont nagyon drága.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 10.

Ahhoz képest viszont nagyon drága.

vargaka

2012. július 11.

Nyári hidratálónak tökéletes, télre kevés. Kellemes állag, jól felszívódik.
Sajnos a rozaceámon egyáltalán nem segített, pedig két tégellyel elhasználtam. Mivel sima hidratálónak drága, ezért a kevés pont.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. július 11.

Nyári hidratálónak tökéletes, télre kevés. Kellemes állag, jól felszívódik.

horzso

2012. április 7.

Száraz bőrre télen kevés, a zöld színe enyhíti a pirosodás látványát. Alapozót azért kell rá tenni, lehetőleg fényvédőst, mert az nincs a krémben. Hosszú távú hatásról még nem tudok beszámolni, mert nemrég váltottam erre. Az ára borsos, úgyhogy remélem a tüneteket is fogja enyhíteni.

Update: már 3 hónapja használom nappalra. Nem irritálja az arcbőrt, az összetevői is szépek. Kellemes, hűsítő hatása van, de továbbra se hidratálja eléggé a bőröm. Önmagában nekem kevés, de normál-kombinált bőrre elég lehet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. április 7.

veravera

2012. március 26.

Könnyű, tápláló krém, nagyon jó hidratáló. Még csak pár hete használom, de egyelőre úgy látom, jót tesz a rozáceámnak és pattanásokat sem okoz. Viszont már az is látszik, hogy a kipirosodás szempontjából azért nem csodaszer, ezért csak négy csillag. (Ha változik a helyzet, jelentkezem.)

Update: már hónapok óta használom, de a kipirosodáson nem segített jelentősen. Mint hidratáló, teljesen jól működik, úgyhogy valószínűleg veszek még egy tégellyel, de a rozáceára valami mást kell találnom. (Nekem érdekes módon csak az arcom egyik fele pirosodik, így látom, hogy a "normál" bőrömnek jót tesz a krém, míg a másik oldalon nem segít érdemben.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 26.

apolka

2010. október 4.

Irritált, kombinált bőrre szuper

Bár hivatalosan a krém kipirosodásra hajlamos, rozaceás bőrre való, nekem pedig pattanásokra hajlamos, kombinált bőröm van a krém elég jól bevált. Leginkább a Moisture Surgehöz tudom hasonlítani, mert előtte azt használtam. Ez az MSEnél jóval tömörebb, emollientekben gazdagabb krém, ami a pattanás elleni cuccoktól kiszáradt bőrre sokkal alkalmasabb. Nem okozott pattanásokat, és eredményesen vette fel a versenyt az 5%-s penzol peroxid szárító hatásával. Összetevő lista alapján is jó választás, több antioxidáns és nyugtató összetevő is van benne. Na szóval örülök, hogy végre lecseréltem az MSE-t (jó sok tégellyel elhasználtam abból), és nagyon jól tettem. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2010. október 4.

Irritált, kombinált bőrre szuper

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract, Yeast Extract, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Salicylic Acid, Bisabolol
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Sucrose, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Algae Extract, Sorbitol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol
Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polyisobutene, Isostearyl Palmitate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Algae Extract, Glyceryl Stearate, Methyl Glucose Sesquistearate, Cholesterol, Linoleic Acid, Cetyl Alcohol, Squalane, Behenyl Alcohol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Methyl Glucose Sesquistearate, Cholesterol, Cetyl Alcohol
Szilikonok: Cyclopentasiloxane
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Cetyl Alcohol
Színezékek: CI 42090, Yellow 5 Lake / CI 19140, Chromium Hydroxide Green / CI 77289, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Lásd még: algakivonat.

Piros alag kivonata, melyet a CosIng bőrvédő összetevőnek kategorizál. Általában a különféle alga kivonatokat sűrítő, emollient vagy antioxidáns összetevőnek használják a kozmetikumokban, arról azonban sajnos nem igazán van információ hogy konkrétan ez a fajta alga kivonat mire szolgál.

Sorbitol h 1 1

Cholesterol eo I eu 0 0

L-carnitine. Paula Begoun szerint állatkísérletek arra utalnak, hogy szájon át bevéve antioxidáns tulajdonsága van az összetevőnek, azt azonban nem igazán tudni, a bőrön alkalmazva milyen előnye van. Talán antioxidáns, a CosIng minden esetre bőrjavító összetevőnek sorolja be.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Squalane eo 1 0

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak