Dr. Hauschka

Ár:   6600 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   patikák, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Wellbe-n 1250 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2011. november 5.

Lelőhely:   patikák, bioboltok, online

Ár: 7260 Ft , Eladó: Wellbe
30 ml kiszerelés

Ayla

2012. február 12.

Finom textúrájú krém, mely ténylg rózsaszirom-puhaságúvá változtatja a bőröm. Imádom! Sokkal jobb hatással van a bőrömre, mint bármelyik, eddig általam próbált hidratáló (Vichy, LRP, Bioderma, Eucerin, Roc, stb.). Egyáltalán nem kelt zsíros hatást a bőrön és a többi hidratálóval ellentétben csak nagyon kevés kell belőle (kb. egy kis lencsényi mennyiség az egész arcomra), így nálam egy tubus napi használat mellett több mint egy évig elég. Ebből adódik az egyetlen hátránya is: kicsit nehéz eloszlatni. Az egyetlen megoldás, erre, amit már előttem is írtak, hogy nedves arcbőrre, nedves kézzel vigyük fel. Én erre a célra LRP termálvizet használok, de szerintem közönséges csapvíz is ugyanúgy megtenné. Illatát tekintve jellegzetes "hauschkás" rózsaillata van, amelyet az első pár napban émelyítőnek és kellemetlennek találtam, azonban pár nap használat után nagyon megszerettem.

Mindenkinek, aki még csak kacérkodik a kipróbálás gondolatával, ajánlom figyelmébe, hogy a gyógyszertárakban (és biztosan máshol is) lehet kapni belőle 5 ml-es próbakiszerelést 1300 Ft körüli áron! Megfelelő használat mellett ez jó egy hónapra elég és ennyi idő alatt nekem már jelentősen csökkentette a vörösséget és a hámlást, sokkal egyenletesebb lett a bőrfelszínem tőle. A nagyobb kiszerelés megvétele előtt érdemes ezzel egy próbát tenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 12.

Joan

2012. február 1.

Nagyon szeretem, hosszú távon nagyon bevált, pedig eleinte én is zsírosnak éreztem, de inkább helyrehozta, kiegyenlítette a kombinált bőrömet. Az illata pompás, télen ez a legjobb krém. Úszóknak a legjobb választás, a klóros víz után csodát tesz!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 1.

MelC

2011. november 4.

Komplett Hauschka családot vettem az arcom kezelésére és nekem nem vált be, sajnos :-( Túl zsírosak nekem ezek a krémek és pattanásos lettem tőlük. Pedig nem kentem sokat magamra. Az illatuk jó, természetes, de valójában a hidratáláson kívül nem éreztem hatást. Egy sima damaszkuszi rózsavíz is hasonlóképpen hidratál és ápol. Igazából vegyes érzelmeket táplálok a márka iránt, mert valóban természetes, de ebből kifolyólag nem fogja sosem azt nyújtani, amit én szeretnék. Egyszerű hidratálók. De azoknak nagyon-nagyon jók!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. november 4.

dicsi

2011. április 21.

Télen nagyon jó. Nyáron a könnyű változatot használom és ajánlom. Nem találom túl zsírosnak, ha a megfelelő mennyiségben használja az ember és így az ára sem olyan húzos, mert nagyon sokáig elég egy tubus.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. április 21.

annuska

2011. április 20.

Több éve használom a Rózsakrémet és nekem nagyon megfelel. Eleinte én is zsírosnak találtam, de aztán a kozmetikusom felvilágosított, hogy nem kell egyszerre a fél tubust az arcomra nyomnom, attól nem fog jobban hatni, elég ha leheletvékonyan kenem fel az arcomra. Amikor megpróbáltam ezt a "leheletvékony" bekenést, akkor meg az volt a gondom, hogy egyszerűen nem kenődött a krém úgy, ahogy szerettem volna. Újabb tipp: nedves arcbőrre kell kenni, például az arctonik használata után közvetlenül. És ez a módszer így bevált nekem! Azóta nem érzem zsírosnak a krémet és sokkal hosszabb ideig is tart. A hatása az én bőrömön kifogástalan!
Egy apró pici negatívumot jegyeznék csak meg róla: lehetne olcsóbb is... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. április 20.

Egy apró pici negatívumot jegyeznék csak meg róla: lehetne olcsóbb is... :)

réka

2011. április 11.

Megerősítem az előző véleményt.Szerintem is túl zsíros,órák múlva is zsíros tapintású maradt.A gyerekek arcára használtam el,téli szánkózáskor bevált.Próbáltam a light változatot is,de az sem vált be,bár kevésbé zsíros hatású.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. április 11.

natasa

2011. február 28.

Nagyon finom illata van, kellemes a bőrnek is. Nekem sajnos túlságosan zsíros, mindig olyan érzésem volt tőle, mintha nem szívta volna be rendesen. Picit elnehezítette a bőröm. Szerintem inkább szárazabb bőrre való.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. február 28.

Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil

Orvosi ziliz kivonat. Kevés információ érhető el arról, hogy az orvosi ziliz kivonatot a kozmetikumokban mire használják. Paula Begoun szerint sűrítő anyagként használatos, és lehet, hogy van nyugtató, gyulladáscsökkentő tulajdonsága is.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Rózsavirágból előállított viasz. A CosIng besorolás szerint maszkoló (nem kívánt ízt, illatot semlegesítő) segédanyag. A Dr. Hauschka honlapja szerint viszont a rózsaviasz egy könnyű, légáteresztő réteget képez a bőrön, mely így védi a bőrt a káros külső hatások ellen.

A rózsa kivonata. A CosIng szerint ez egy maszkoló (nem kívánt íz, illat semlegesítése), tonizáló összetevő. In vitro (azaz kémcsőben végzett) tanulmány szerint  a rózsa kivonatnak anitoxidáns hatása is van.