Safeguard

Ár:   60-140 Ft   Kategória:   Szappanok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szivike18, Módosítva: 2017. május 8.

Ár:   60-140 Ft
Kategória:   Szappanok

Antibakteriális szappan.

BubuMaczko

2013. december 12.

A legjobb szappan amivel dolgom volt. Kellemes az illata, finom a tapintása. Nem szárítja a bőröm. Mióta felfedeztem, nem is használok más szappant!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 12.

reni89

2013. október 8.

A R.....nn Drogériában most akciós, 79 Ft-os darabáron kapható ( ha jól emlékszem ennyi volt :) ) Én is feltankoltam belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 8.

DynaChii

2013. augusztus 30.

A legjobb szappan amivel eddig találkoztam. Imádom! Kellemes illat, nincs telis tele felesleges és káros dolgokkal valamint teszi a dolgát. Nagyon finom, egyszerűen öröm vele kezet mosni, érezni közben, hogy nem egy "vegyszerbombával" van dolgom. Nekem eddig nem szárított, az újabban különösen ronda, foltokban száraz, ekcémás bőrömet nem bántotta, talán még ápolta is egy kicsit. Szóval nagyon meg vagyok vele elégedve, remélem még jó sokáig lehet majd kapni. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 30.

Dayanara

2013. július 31.

Nagyon örülök neki, hogy újra lehet kapni! Több alternatívát kipróbáltam amikor pár éve eltűnt a polcokról, de mindig hiányzott ez a szappan.
Van pár a képen láthatóból (sima fehér, pure white), egy hete bontottam fel az elsőt.
Ez valamivel kisebb, csak 80 g, de nem igazán észrevehető, majdnem átlagos méretű. Ráadásul most nagyon olcsó is a 100 forintos-szerű üzletekben.
Imádom az illatát és imádok vele kezet mosni is, mert jó krémes habot képez. Ez után nem marad selymes bevonatos a kéz, mint a legtöbb folyékony szappannál, sőt teljesen eltüntet róla mindent.
Hideg vízzel is könnyű lemosni, sőt nekem most elég hosszúak a körmeim és ilyenkor előfordul, hogy amikor kézbe veszem a szappant kerül belőle a körmöm alá is (részben ezért preferálom a folyékony verziókat), de még azt is könnyű kiöblíteni, elég egy kis ideig a víz alá tartani, magától eltűnik.
Igaz én magam nem teszteltem le, de szerintem ez valóban hatékony antibakteriális szappan. Kár, hogy nincs folyékony szappan verziója, az még jobb lenne.
Én arcra is használtam már, és nagyon jó terméknek tartom. Az arcom tiszta lett és eltüntette a pirosságot is, ezentúl rendszeresen át fogom mosni ezzel heti pár alkalommal. Érdemes utána hamar bekrémezni.

Természetes, hogy szárít (igaz én még nem tapasztaltam), ezeknek a fajta szappanoknak csak alkalomszerűen javasolt a használata. Pl. miután hazaér az ember a városból, vagy kutya-, cicasimogatás után. Általában napi 2-3 használat és alapos esti krémezés mellett nem okoz problémát, de egyéni, hogy kinek mennyi fér bele.
Mellesleg úgy vettem észre, hogy ez az újabb változat nem szárít annyira, mint a régi. Az elmúlt pár napban kicsit többször mostam vele kezet és bekenni sem volt időm, mégis hidratáltnak érzem. Pedig nekem mindig száraz szokott lenni és a régi Safeguard - pláne a fehér - már rendesen odavágott volna neki. Abból mindig a kímélőbb rózsaszín, Delicate változatot kellett vennem. (Nem tudom, ebből van-e olyan, én még csak ilyet és sárgát láttam.)
Különben nagyon jó kiütéses, lehorzsolt bőrre és egyes bőrproblémákra is (alkalmanként használva). Főként ha először ezzel alaposan megmossa az ember a területet, majd rákeni a szokásos kenőcsét. Sokkal hatásosabb utána a krém is.
Nekem évek óta kijönnek apró kiütések a karomon ha már 30 °C körül van a hőmérséklet. Nincs velük különösebb gond, csak úgy néz ki a karom, mintha tűvel összeszurkáltam volna (úgy ezerszer) és nem öröm, ha megkérdezik az ismerősök, hogy miért van és magyarázni kell. Eddig ezt egyetlen antibakteriális szappan sem oldotta meg, ezzel viszont elég egyszer jól átmosni és máris mérsékli, néhány nap alatt teljesen el is tünteti őket! Érdekes, mert a bőrgyógyász által felírt, külön nekem kikevert sokezer forintos csodakrém nem volt hatással rá, pedig elvileg ugyanazon a hatásmechanizmuson alapult... Különben mondtam is neki; ő is vett szappant. :-D
Sokan szidják a jelenlegi hatóanyagát is, de én arra jutottam, hogy felesleges félni tőle, hatalmas mennyiségre lenne szükség ahhoz naponta, hogy bajt okozzon. Továbbá nem túl jó a felszívódása sem bőrön keresztül. Ergo, én jól be fogok vásárolni belőle és tőlem megkapja az öt csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 31.

agocsfelicia

2013. április 26.

IMÁDOM! Ezt a szappant, csak kézmosásra ajánlom, mert a többi helyen szárít.
Ha tehetném, csak ezt használnám kézmosásra, remekül habzik, csak nem mindig ehet kapni, de most beszereztem belőle 10 db-ot, úgyhogy amire elfogy újra lesz a boltban :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. április 26.

IMÁDOM! Ezt a szappant, csak kézmosásra ajánlom, mert a többi helyen szárít.

Szivike18

2013. január 11.

Euro-s boltban, meg Auchanban is láttam a múlt hónapban is, még citromos illatúban is olyan 100 Ft körül volt. Vettem gyorsan hármat is kézmosásra. A kézfejemen lévő vágott seb sokkal hamarabb begyógyult így, hogy ezt használtam, viszon nagyon szárította az amúgy is állandóan száraz kezem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 11.

Fényvédők: Titanium Dioxide
Illatanyagok: Parfum/Fragrance

Nem szabványos INCI név. Jelentése: szappan alap. Sajnos nem lehet tudni, hogy mit takar pontosan.

Antibakteriális és gombaellenes szer, amelyet a személyi higiénés termékek tartalmaznak, például antibakterális szappanok és különféle lemosók. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy rezisztenssé tehet bizonyos baktériumokat az antibiotikumokkal szemben és valószínűsíthetően még a környezetre is kedvezőtlen hatást gyakorol. A kozmetikumokban való használata napjainkban már nem jellemző.