Schering-Plough

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   20 g   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: Morsolya, Módosítva: 2014. január 29.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Az Elocom egy erős hatású kortikoszteroidot tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer. Gyulladással és/vagy viszketéssel járó bőrbetegségek pl. pszoriázis (pikkelysömör), irritáció és/vagy allergia okozta bőrgyulladás kezelésére szolgál.

A készítmény hatóanyaga: 1,00 mg mometazon-furoát 1 g kenőcsben. Egyéb összetevők: propilén-glikol-sztearát, tisztított víz, fehér viasz, hexilén-glikol, fehér vazelin, foszforsav.

dori96

2015. december 14.

jól működik, de meg se merem mondani hány évig használtam kb minden nap. sajnos nagyon elvékonyodott a bőröm az adott területen ahol használtam. ennek ellenére csodaszer, csak hát nem kell ész nélkül használni.
most kombinálom zsíros krémekkel. azaz egész héten krémezem mással a kezem. heti 1x meg elocommal. így azért csökkentettem az adagot,de nem jön elő a csúnyaság se.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. december 14.

szaboanita1991

2015. november 5.

Újszülött korom óta az időszakosan felbukkanó kiütéseimre és ekcémás tüneteimre használjuk.
Ennek van egy gyógyszertárban kikevert verziója is, elocomos krém, receptre viszonylag olcsón beszerezhető, de sok patikában recept nélkül is kiváltható (úgy kb. 2500 Ft.)
Csodaszer, de nem lehet folyamatosan használni. A viszketést és a kiütést csak ez mulasztja el nálam.
Amit felfedeztem így sok év használat után, hogy ott, ahol kivakartam a kezemet, majd szépen elmúlt végül totálisan kiszőrösödött :D
Csak a teljes testfelületen felbukkanó ekcémámra nem használhattam sajnos, de pl. ha csak könyökhajlatban jön ki, vagy a hátamon/hasamon akkor tökéletesen választás :) Persze orvos írja fel, így érdemes követni az ő utasításait.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 5.

Dalmicica

2015. október 14.

Sajnos csak ez válik be a kiütéseimre, amit persze nem tudnak az orvosok honnan ered és mire vagyok allergiás...Havonta egyszer vagy kétszer, ha előjönnek a ragyák, akkor kenek rá egy-két alkalommal és szuperül gyógyítja. Tudom, hogy erős, tudom, hogy nem a legjobb, de ez használ. Sajnos terhesség alatt nem tudom használni...szenvedek is rendesen a sok kiütéstől és viszketéstől és sajnos nem találtam még alternatívát...
Valakinek valami ötlete?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 14.

Valakinek valami ötlete?

lidike888

2015. október 14.

Kiskorom óta használom ezt a krémet, nekem mindig segít, ha kiömlik az arcom, vagy kijön az ekcémám, sőt gyulladt pattanásra is jó, mert reggelre szépen lehúzza a gyulladást. Vigyázni kell, hogy nagyon vékonyan kenjük ,mert elvékonyítja a bőrt!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. október 14.

dkitti87

2015. szeptember 18.

Jó sok éve kaptam ezt a kenőcsöt a fém allergia okozta viszketésre/gyulladásra. Teljesen helyrehozta a problémát. A napokban viszont Seborreara kellet használnom, a szemöldököm hámlott, viszketett, piros volt. 3 nap alatt rendbehozta, de csínján bánok vele a szteroid miatt. Amire szánták arra teljesen jo!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 18.

Dike01

2015. június 1.

Sokadik krém amit felírt a bőrgyógyászom sajnos időszakosan (főleg őszi téli időben..) ekcémával küzdöm. Ő volt az egyetlen ami némileg mérsékelte a tüneteket ,hálás vagyok neki így nem kellet dugdosnom közösségben a kézfejem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 1.

ViktoriaVrd

2015. május 31.

Gyerekkorom legjobb baratja (sajnos), es gyogyszertari kevert krem formaban a mai napig. Ekcema forever... halistennek egyre gyakrabban jon ki, de ha kijon, akkor bizony veresre kaparom, inkabb nem irom le, milyen szokott lenni a kezem...de ora barmikor szamithattam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 31.

AkInImOd

2015. május 26.

Seborrheara kaptam a bőrgyógyásztól - stabilan kenegettem magam 2 hónapig, és azóta csak egyszer jött elő - másnapra el is múlt a panaszom. :) Nagyon hasznos! Engem a szteroid tartalom nem zavar - nyilván nem szabad nagy mennyiségben felkenni, de mivel a bőrön át szívódik be, ezért azon túl nincsen kihatása a szervekre.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 26.

Regi84

2015. március 27.

Ekcémára tényleg egy nagyon jó krém, arcra nem használnám és máshova is csak nagyon vékonyan kell kenni. Mivel a szteroid elnyomja az immunfolyamatokat, ezért hatásos ennyire ez a krém és azért itt nem kell olyan mellékhatásokkal számolni, mint a szájon át szedett szteroidok esetében. Sokkal kisebb a dózis, főleg mert nem a tápcsatornán keresztül jut be a szervezetbe, így a hatása eléggé lokális marad. Persze mértékkel kell azért bánni vele. ( ez amúgy csak receptre kapható, úgyhogy aki használja, azt feltételezem látta előtte orvos, egymásnak inkább ne adogassa senki..)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 27.

loju

2015. március 27.

Szépen elbánik az ekcémával, de sajnos szteroidos! Még nem találtam meg a helyettesítő szteroidmentes krémet, ami segítene is, addig tehát mindig készleten van!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 27.