Schering-Plough

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   20 g   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: Morsolya, Módosítva: 2014. január 29.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Az Elocom egy erős hatású kortikoszteroidot tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer. Gyulladással és/vagy viszketéssel járó bőrbetegségek pl. pszoriázis (pikkelysömör), irritáció és/vagy allergia okozta bőrgyulladás kezelésére szolgál.

A készítmény hatóanyaga: 1,00 mg mometazon-furoát 1 g kenőcsben. Egyéb összetevők: propilén-glikol-sztearát, tisztított víz, fehér viasz, hexilén-glikol, fehér vazelin, foszforsav.

kissnoncsa

2015. január 23.

Gyerekkoromban a kezemen volt ekcémám, akkor a bőrgyógyász írta fel rá és csodásan eltüntette. Évekig nem kellett használnom, mert a testemen nem jött elő ekcéma, azonban az arcom mindig rettentő száraz volt (előtte pedig aknés) mindenféle drogériás és nem drogériás hidratálót kipróbáltam. Ezek egy része használt, viszont egy napot nem hagyhattam ki, mert újra rettentő vörös és viszkető lett a bőröm. Anyukám javaslatára egy fél éve kb. bekentem ezzel az arcom, másnap reggelre a foltnak, a viszketésnek nyoma sem volt. Azóta van, hogy hetente egyszer, de inkább 2-3 hetente használom. Egy este alatt eltünteti a foltot. Ár-érték arányban pedig messze legyőz mindent,amit kipróbáltam, hiszen egy fél borsónyi elég.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 23.

Lettike77

2015. január 14.

Én sajnos majdnem 10 évig használtam.10 évesen az arcom olyan csúnya volt,hogy a házi orvos ezt írta fel,nagyon vékonyan kellett felkenni.Először bekentem jó volt egy hónapig,utána már egyre gyakrabban kellett használni.Közben voltam a bőrgyógyászhoz,ott is ezt ajánlották.A végére két-három naponta is használtam,az arcomra!Rosszul voltam a saját arcomtól,olyan csúnya volt néha,még végül ez a krém is csak ideig-óráig tartott.2013 nyarán döntöttem el,hogy befejezem az Elocom használatát.Keserves hetekbe,hónapokba került,még végre nagyjából helyre sikerült hoznom az arcom,bár nem tökéletes,és nem is lesz az,mivel tönkre tette teljesen az arcbőröm.
Mostanában (2 hónapja kb) a kezemen,az ujjaimon jött ki az ekcéma.Korábban ott sose volt.Pénteken már azon a ponton voltam,hogy bekenem Elocommal,mert olyan csúnya volt,és iszonyatosan viszketett.Azonban mielőtt használtam volna (szerencsére) találtam egy cikket, az interneten,hogy a kamillatea jót tesz az ekcémás bőrnek.Gyorsan főztem kamillateát,és láss csodát megnyugtatta az ekcémás kezemet! :) Nem piros,nem viszket,nem fáj,és nem csúnya! Szóval én azt ajánlom mielőtt elkezditek használni az Elocomot,nézzetek szét,hogy milyen módok vannak még ekcémás bőr kezelésére,mert ez a szteroidos krém hosszabb távon nagyobb kárt csinál,mint hasznot!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 14.

lumiukko

2014. december 9.

Nem vitatható, tényleg helyre hozza az ekcémát, ráadásul nagyon hamar. Ez az első termék, ami képes elmulasztani az ekcémám. Csak sajnos ez a szteroidnak köszönhető... emiatt én rendszeresen nem használom, csak végszükség esetén vetem be, amikor már tényleg nagyon gáz a helyzet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 9.

ingrid0411

2014. július 30.

Gyerekkoromban nagyon jó szolgálatot tett az ekcémás kezemen. Konkrétan ez az egyetlen kenőcs ami használt rá.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 30.

orkriszti

2014. július 30.

Kicsi korom óta ez az egyetlen krém amitől elmúlik az ekcémám.

(a többi ekcémára való krémtől sokkal jobban viszkettem)

Szteroid miatt én is javaslom a visszafogottabb használatát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 30.

Kicsi korom óta ez az egyetlen krém amitől elmúlik az ekcémám.

(a többi ekcémára való krémtől sokkal jobban viszkettem)

Szteroid miatt én is javaslom a visszafogottabb használatát.

Fanni91

2014. július 7.

Nagyon jó! Napok alatt rendbe hozta ekcémás bőrömet. De a szteriod miatt csak óvatosan!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 7.

Oraculum

2014. május 11.

Tényleg hatott, 1,5 év reménytelenség után kiderült, hogy ekcéma van a lábamon és ez 1 hét alatt rendbe tette azt, amivel 5-6 fajta kenőcs semmit nem csinált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 11.

CocoSunrise

2014. március 2.

Nagyon jó! 3 nap alatt eltűntette az ekcémát-allergiát az arcomról. A barátnőmnek a kezén volt hasonló és neki is bevált. Utána ő kipróbálta az öccse hátán aki szintén hónapok óta kezelte sikertelenül az allergiás elváltozást és azt is eltűntette napok alatt.
A legjobb, hogy nem szárít, nem zsírosít egyáltalán nem volt probléma arcon hasznáni ... nem hittem a szememnek milyen gyorsan hatott, egyébként én az ilyesmivel hetekig szenvedek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. március 2.

Bogyóka

2014. március 2.

Gyerekkorom óta szenvedek pikelysömörben, leírni is sok lenne azt a sok kénes, meg szteriodos krémet amiket már próbáltam. Hydrofillel keverve hasznalom amit a patikába kevernek ki, a foltokat halványítja, teljesen nem tűnteti el. nekem idáig a nap és a tengervíz vált be a legjobban az eltűntetésére, de az is csak ideig-óráig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 2.