Seche

Ár:   1790 Ft   Kategória:   Körömlakkok, lemosók
Lelőhely:   online, Nailland   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: UnVraiAnge, Módosítva: 2016. április 20.

Lelőhely:   online, Nailland
Kategória:   Körömlakkok, lemosók

Többszörösen díjnyertes gyorsszárító fedőlakk.

Rekus2

2016. szeptember 2.

Mindig az volt a bajom az itthoni lakkozassal, hogy nem volt idom kivarni, mire megszaradt a lakk. Ez a fedolakk viszont hihetetlen! Kb 10 perc alatt tokeletesn megszarad (alap lakk plusz ket reteg szin) es mar mehetek is tenni venni. Nem tudom eddig hogyan birtam ki nelkule :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 2.

cs_betti

2016. augusztus 5.

Hatalmas kedvenc, kötelező darab!! Már minden ismerősömet rászoktattam. Már nem is kezdek el körmöt festeni nélküle. Viszont érdemes figyelni arra, hogy amikor már csak harmadáig van tele, ki kell dobni és újat beszerezni, mert megváltozik az állaga és már nincs meg a csoda hatás. Nekem mindig van belőle extra raktáron :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 5.

vivuss87

2016. június 13.

nekem ő A fedőlakk. Eszméletlen. Nagyon utálok órákat várni, amíg megszárad a lakk. De ha őkegyelmét felkenem, akkor max 2 perc és kőkemény, tükörfényes a körmöm. Hatalmas adag, sokáig elég, én már az aljáról varázsolom ki az anyagot, de nem mondhatnám, hogy változott az állaga. Amúgy is kicsit sűrűbb, zselés állagú lakk. Szerintem minden lakk büdös, szóval ez sem okozott meglepetést. Már újra vettem :D Imádooooom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 13.

bububebi

2016. május 31.

Én csak csoda-top coat-nak hívom, pillanatok alatt betonkeménnyé szárad, és tükörfényesen ragyog tőle a körmöm. És ha valamiért bubisodik a körömlakk, ez egyszerűen megszünteti, nem tudom, hogy, de eltűnnek a buborékok. Arra viszont figyelni kell, hogy szereti összehúzni a lakkot, így ha nem zárom le eléggé, akkor egy fél mm-es csíkban kilátszik a körömvég. Valamint a szaga nagyon erős, csak szellős helyen szabad lakkozni vele. De egyszerűen imádom, eddig ez a legjobb, amit próbáltam, és annak ellenére, hogy milyen gyorsan szárad, nem húzza el a mintát, pedig a fast dry fedőknél mindig ezt tapasztaltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 31.

narancsvirág

2016. április 25.

Ez a termék annyira megkönnyíti az otthoni körömfestést, fantasztikus! 10 perc alatt megszárad a lakk (alap, szín, szín, és ez a fedő), és nagyjából 1 hétig megmarad. A szaga tényleg szörnyű.:D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 25.

micirpicir

2016. március 22.

Egy darabig vígan ment a lakkozás ezzel a fedőlakkal, élveztem,hogy hamar szárad, nem kell hosszasan várakozni. Egy idő után /kicsit több,mint felénél/, rendszeres Restore-ral történt higítás ellenére-elnézést a kifejezésért-,elkezdett "taknyosodni",besűrűsödött, húzta az alatta lévő lakkokat. A szaga egyébként borzasztó, szellőztetés mellett ajánlott használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 22.

Bajbus

2016. február 12.

Már gyűröm pár hónapja. Sok dolgot nagyon szeretek benne, de vannak hibái. Kisgyerek mellett álom az, hogy 10 perc alatt kopogós keménységűre szárad. Van olyan lakkom, ami alatta még kicsit "nedves" marad, de tíz perc után ha felveszem a picúrt vagy teregetek vagy pakolok, nem kenődik szét az egész és nem lesz nyomos a felülete! Én speciel szeretem azt a vastagabb gél lakkos kinézetet amit ad, úgyhogy erre abszolút nem tudok hibaként tekinteni. Hogy mennyire növeli meg a körömlakkok élettartamát, ez attól függ milyen lakkra kenem. Pár nappal azért kitolja a vállalható állapotot, de szép lassan ezzel is kopnak (bár nekem strapa használat mellett egy lakk+fedőlakk kombó sem bírja egy hétig).
Amit viszont nem szeretek benne, hogy kicsit valóban összeugrik, bár ez kezelhető szerintem. Ami viszont nem, hogy van pár lakkom amivel teljesen "eggyé válnak" és egy nap után matricaként jön le a körmömről! Még azzal is próbálkoztam hogy bolyhoztam a körömfelületet, hiper alapozólakk, arra a szín majd ez, de így is simán feljön. Sajnálom, mert így jópár lakkommal nem kompatibilis. :(
Ettől függetlenül szeretem, de kétségtelen hogy baromi eltúlzott a hype körülötte. 4*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 12.

Loona

2016. január 24.

Ismerős ajánlására vettem meg ezt a fedőlakkot, és örülök, hogy hittem neki, és nem húztam a számat, hogy én egy darab körömre kenős, színtelen cuccért ennyit ugyan ki nem adok. A körömlakkozás nálam általában vasárnap esti, fürdésé utáni, lefekvés előtti művelet, ami miatt az előbbi eseményt előbbre, az utóbbit pedig lassabban száradó körömlakkok esetén volt, hogy muszájból későbbre toltam. Reggel vagy buli előtt abszolút nem mertem körmöt lakkozni (tiniként még képes voltam emiatt hajnalban felkelni, meg többet várni, ma már erre se időm, se kedvem), nehogy belenyúljak, felgyűrődjön, és persze rosszabb lakkok esetén az esti lakkozással, lefekvés előtt pár óra várakozással is volt, hogy előfordult párnanyom.
Eddig.

Ezzel a fedőlakkal a lakkjaim száradási ideje abszolút vállalhatóra gyorsítható - az "abszolút vállalható" nem kifejezés: "extrémebb" helyzetekben fél órával felkenés után már vígan mosogatok (óvatosan persze, de tapintásra eddigre már keményre szárad a lakk, jó eséllyel akkor se történne semmi vész, ha kevésbé vigyáznék rá), bulihoz öltözködöm, harisnyát vagy ágyneműt húzok... nélküle ennyi idő után még a klasszikus, széttárt, rebegtetős kézmozdulatokkal ücsörögnék vagy mászkálnék fel-alá a lakásban, másnapra hagynám a mosogatást, és véletlen se mennék sehova. Olyan lakkot is tudok a segítségével használni, amit csak a nagyon szép színe miatt nem vágtam mérgemben a kukába, miután 5 órával lefekvés előtt felkenve is párnanyomos lett reggelre.

Catrice és Essence lakkok fölé használtam eddig (Rival de Loop barázdakitöltő alaplakkal), szerencsére ezek között én még nem találtam olyat, ami fölött rosszul teljesített volna (inkább matricázni szoktam, így a nyomdázáskor tapasztalt kenődéssel sem találkoztam még). Tényleg hajlamos levelesen leválni, de nem minden lakkal csinálja ezt, és 4-5 napot nekem akkor is ki szokott bírni enélkül, ha ezalatt többször mosogatok, hajat mosok, kapirgálok, körmöt hajlító dolgokat csinálok). Mivel általában vasárnap este jut időm lakkozásra, nekem abszolút elég, ha a hétköznapokat kibírja, 6-7 nap után a lenövés miatt valószínűleg amúgy is lemosnám.
Nekem az illatával sincs különösebb bajom. Persze, büdös, de az összes többi lakk is az, csak máshogy.

Van azért néhány dolog, amit nem szeretek vele kapcsolatban, és ezért adok neki összességében csak négy csillagot, ha pedig elfogy, jó eséllyel mást fogok kipróbálni.
Az egyik, amit már mások is említettek, hogy hajlamos összehúzódni, figyelni kell, hogy a körömvégekre is kerüljön belőle. Egy-két lassabban száradó lakkon viszont ez sem segít, mert ilyenkor konkrétan a lakkot is húzza magával, sötétebb lakkoknál rosszabb esetben rögtön száradás után képes úgy kinézni, mintha pár napos körömvégi kopásom lenne.
A másik, hogy tényleg jobban vastagít, mint egy sima réteg körömlakk, én pedig jobban szeretem a vékonyabb, kevésbé kidomborodó hatást.
A harmadik pedig, ami sajnos a legjobban zavar, az az, hogy sárgul. Pont egy leveles leválás után vettem észre (egy ezek szerint szuper alap-és körömlakk kombóval, mert azok szépen a körmömön maradtak, csak ez jött le) először, hogy a fedőlakkos felület kicsit sötétebb és melegebb árnyalatú, mint az, ahonnan matricaként lehúztam a fedőlakkot. Az a mani akkor 8. napja volt a körmeimen, ami nem mondható átlagosnak, de sajnos azóta még egyszer előfordult hasonló, és akkor mindössze 4 nap után tapasztaltam ugyanezt. Egyfelől nagyon nem szeretem a meleg árnyalatokat, másfelől pedig emiatt sajnos még azok a lakkozások sem javíthatók szépen, amik amúgy vállalhatóan javíthatók lennének úgy, hogy kibírjanak még egy-két napot (pl. egy-két csillámos lakk), mert a frissen átkent felület (akár egy körömrész, akár egy egész ujj újra kilakkozva) elüt a régebbitől. Nem annyira látványos azért, mások jó eséllyel nem vennék észre rajtam, de én látom magamon, és engem sajnos zavar.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 24.

Eddig.

judit1984

2016. január 22.

Az igaz, hogy nagyon szép, csillogó körmöket eredményez, és gyorsabban is szárad vele a lakkozás, viszont nekem nagyon sokszor lett buborékos a körmöm tőle, amivel ki lehet kergetni a világból. Ezenkívül a Toulene nevű összetevőjéről is igencsak ijesztő dolgokat olvastam, ezért már soha nem használom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 22.

borntobe

2015. december 3.

Update. Hát, elszállt a lila köd, hogy "szessvítszessvít lalala szessvít", és meg kell hogy állapítsam, hogy csalódtam. Egyrészt, creme finishű lakkokkal mintha nem lenne teljesen kompatibilis, buborékos lesz tőle. Másrészt, megint a sok réteg problémája, alap - szín - szín - csillám - csillám kombót pl. a BTGN vagy az új essence zselés cucc megszárít, ellenben ez csak a felszínt keményíti meg, mélyszárítani nem tud, konkrétan megtapiztam, hogy megszáradt -e , és lecsúszott a körmömről a manikűr, teljesen nedves volt az alja, történt mindez 40 perc várakozás után. Elhasználom egyréteges lakkozások fölé, de nem veszem újra. Sajnálom.

Első benyomásaim osztom most. Lassított felvételen tessék elképzelni, ahogy áhítatos vigyorral, enyhén nyáladzva, vakító fényeffektek és fanfárok kíséretében elveszem a Nailland pultjáról, mint a szent grált, mert mindig akartam, de sose volt, és most igen, és még mindig vigyorogva kipróbáltam egy gonosz, de gyönyörű, gyöngyházas, kagylós fényű China Glaze (Afterglow) mani tetejére, ami a fedőlakk minden hibáját megmutatja. Nos, nekem kicsit lassabban száradt a vártnál, mondjuk nem kíméltem alatta 3 réteggel, a szokásos 20 percet simán végigültem, mire nem tudtam már beleyomni a körmöm. Gyönyörű fényes, sima lett a végeredmény. Tartósságról nyilatkozok még, egyelőre úgy tudnám összefoglalni, hogy profi.

Update. Ha nem kínzom meg alap+3 színes réteg lakkal, csak 2 vékonnyal, akkor percek alatt koppanósra szárad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 3.

Antioxidánsok: Toluene

Festékipari alap- ill. segédanyag, oldószer, mely a körömlakkokban a szín egyenletes felhordását segíti elő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatása is van. Közvetlenül belélegezve közepesen vagy erősen mérgező, agyat és idegrendszert károsító hatása van.

Cellulózból (az egyik fő növényi rost) előállított felületi hártya képző anyag.