Sisley

Ár:   27 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Marionnaud, Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: miraclum, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. január 22.

Ár:   27 500 Ft
Lelőhely:   Marionnaud, Douglas

Illatcsalád: Ciprusos- virágos

Illatösszetétel: Toszkána-i írisz, Egyiptom-i jázmin, Gyömbér, Mandarin, Borókabogyó, Gyöngyvirág, Szantálfa, Pacsuli, Pézsma, Szegfűszeg, Moha, Ámbra

Sisley Eau Du Soir 2 ml-es mini parfüm
Ár: 2000 Ft + postaköltség , Eladó: parfumvilag
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Bp. (Nagyvárad tér metróállomás, Corvin negyed), vagy posta,foxpost
5/10 ml - Sisley Eau Du Soir
Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: Frissen fújva a saját parfümömből, Helyszín: --, fizetés: Utalás után Foxpost

kvin

2020. február 24.

Update:
Tarzicia véleménye mindent összefoglalt, ami közelebb vihet ehhez az illathoz.
Nagyon kedves km-s társam, akivel jól kivesézgettük az esszenciákat és megállapítottuk, hogy azonos ízléssel, sőt, még talán azonos bőrkémiával is rendelkezünk. Minden jel arra utal, ugyanis teljesen egyet kell értenem vele. Ami miatt mégsem tudok elragadtatott lenni, az pontosan az alábbi jelzők:
"elegancia", "luxus", "decens és visszafogott", "maximális ápoltság", "megállapodottság", "komolyság", ésatöbbi.
És itt lép életbe az egyéni stílus, a vehemencia, ami a közös halmazmetszetünkből kilöki "őfelségét".
Ez itt fent mind tökéletes behatárolás!
Csakhogy éppen emiatt a lázadó különcök, a 35 felett is önmagukat kereső, szélsőséges öltözködésű, élmény miatt turizó, zabolátlan hajkoronával, esetleg nem tökéletes manikűrrel operáló művészhajlamú kartársnők nem benne fogják megtalálni a megváltást.
Tavaszi időben újra próbálom, de lehet, hogy egy másik életemben kellene... addig is tartom a 4 csillagot.
Megadom a tétet, csak épp ez nem az én játékom.

Abszolút érett nők illata, kell hozzá egy kis ránc és pár ősz hajszál. A '90-es évek stílusjegyeit érzem benne, nem véletlenül. Az igazi célközönség azokban az időkben élhette fiatalsága fénykorát, akkor teljesedett nővé. Mára tapasztalt, érett felnőtt, megfelelő egzisztenciával a háta mögött. Kicsit burzsuj, de keményen dolgozó, aki nem sajnálja magától az aranypakolásos arckezeléseket és megérdemli az eredeti Hermés táskát és Prada cipőt.
Kicsit Anna Wintour-os karakter, de inkább Maryl Streep játékával, mert benne nem csak a keménység, hanem a kellem is megvan, a siker mögött megbújó magányos nőiesség, amit a páncél mögül néha megcsillant.
Kevés vagyok még ehhez, még egy jó 10-15 év, mire beérek hozzá.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 24.

Update:
Tarzicia véleménye mindent összefoglalt, ami közelebb vihet ehhez az illathoz.
Ez itt fent mind tökéletes behatárolás!
Megadom a tétet, csak épp ez nem az én játékom.

Kevés vagyok még ehhez, még egy jó 10-15 év, mire beérek hozzá.

Verona5

2019. november 1.

2019.11.01.
Kezembe akadt ismét a kis mintám - isteni hercegnős illat számomra még mindig. Nagyon klasszikus, chypre-s vonal, Chanel tipusú kosztüm és körömcipő viseléssel együtt tudom elképzelni, nagyon ellentétben áll a ma szokásos illatokkal. lszonyú tartós, két kis puffantás órákon át van körülöttem és az orromban. Julie Andrews és az általa képviselt elegancia jut róla folyton eszembe. :)

2018.02.16
Isteni finom zöldes chypre indítású, amit imádok, majd még mindig a zöld szín mentén haladva virágosság felé fajuló, tavaszra és talán inkább nyárra ajánlható komoly-nő illat. Kicsit hasonlít a Piguet Bandit-hoz - nem annyira vad, de az a vonal. Az árát nézve - nagyon gyűjteni kell rá...

update: ma mutattam másnak is, a kis fiolához épp csak hozzáértem, de rámragadt az illat és az ujjamon is maradt, ami jólesett ismét, szóval iszonyú ragaszkodó, kis mennyiségben is :) Tényleg az idősebbek illata, a fiatal ismerősöm mosolyogva fintorgott rá egyet és visszaadta a fiolát, hogy ebből ő köszöni, de nem kérne kenésnyit sem. :) Tudom, ennyire már ismerem, hogy ez nem is lehet az ő illata!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 1.

2019.11.01.

2018.02.16

karaibrahimgil

2019. július 28.

Kedvenc üvegeim egyike. Az illat, amelyet rejt, szintén nőies, elegáns és klasszikus, emiatt cseppet ódivatúnak tűnhet, ezért inkább 40 éves kor felett ajánlanám. Guerlain Mitsoukójára emlékeztet, annak könnyedebb, de ugyanolyan tartós és minőségi kivitelezésében. Nagyon meglepődtem, amikor olvastam, hogy 1990-ben alkották, mert a tízes, húszas évek időtálló alkotásait juttatja eszembe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 28.

Tarzicia

2019. március 28.

2018.10.01:
Klasszikusan elegáns, ciprusos illat. Nem a fiatal korosztálynak való. Nem modern, de nem is régies, főleg nem ódivatú vagy nyanyás.
A tölgymoha dominál benne, nem édes, mégis valahogy krémes és kerek egész, luxus tisztaságillat plusz hihetetlen elegancia. Légies, üde, nem nehéz, de nem is vékony. A téli zimankó kivételével én bármikor örömmel használom. Nem igazán tudom hasonlítani semmihez, a Chanel 19-es (szintén kedvelem és néha használom is) púderes íriszes és hűvösebb, a Miss Dior Originale hozzá képest lineáris és fojtogatóan zöld púder, a Balmain Ivoire jéghideg szappan, talán a Scherrer közelíti meg a leginkább, de az inkább retro, sokkal harsányabb, frissebb és zöldebb. Szerintem az Eau du Soir niche színvonalú mestermű, nálam az első helyen van.

Update 2019.03.28:
Most, hogy végre megint eljött az ő ideje, és a hosszú tél után újra használom, eszembe jutott róla még pár jelző, ideírom még kiegészítésként:
Decens és visszafogott
Diszkrét (érezhetően jelen van és nagyon tartós, de max 2 fújás, különben hajlamos uralkodni)
Keresetlen elegancia
Időtlen luxus
Maximális ápoltság
Magabiztosság, megállapodottság, végtelen komolyság, kiegyensúlyozottság, egyfajta lelki béke és tartás
Idő: tavasz-nyár, talán az ősz eleje
Kor: minimum 35- 40 felett
Alkalom: ha illik a viselőjéhez, bármilyen, ahová "normálisan" fel kell öltözni (nem sportoláshoz vagy háztartási tevékenységekhez való)
Stílus: laza, elegáns
Nem: kizárólag női

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 28.

2018.10.01:

Nem: kizárólag női

Yeticica

2019. február 7.

Vegre vegre vegre!
Jujjjjjj nem talalok szavakat! En Chanel Coco rajongo vagyok (vintage), es bar hordsni nem tudom, szerintem a vilag elso 10 legszebb illataban benne vsn.
Sisley eau de soir pedig .... gyonyoru illat, nem csodalom, hogy a Madamme 10 evig csak maganak keszittette! Aztan megkaptuk mi, foldi halandok is. Nem egy mai higitott eritriolos-sztivias, kotelezoen karamelles levecske. Nem nem. Elso pillanattol kezdve dámás, eroteljes, minden szepsegenek es erejenek tudataban levo illat. Ami aztan csodasan belesimul a borunkbe. Es onnan illatozik intenziven tovabb.
A ferjem nyanyasnak titulalna (meg sem mutatom neki), pedig en nem tudom kirhoz kotni. Na jo, 18+. De meg csak ruhazathoz sem. Egyszer fogom ot feher polihoz es farmerhoz fujni , gyonyoru kontraszt lenne. Kar, hogy nem vagyok fiatalabb, ugy meg utossbb lenne a hatas.
Tolgymohas fuszeres szegfuszeges csoda. Nekem o es Coco a lelki sebtapaszaim. Egy szippantss a jobol ...
(Egyetlen negativum reszemrol, hogy ugyanugy jarok vele is mindig, mint a Cartier La Panthere-rel, hosszu hosszu irakon at tart, ami ek a vegen a tolgymoha mar fojtogat).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 7.

Vegre vegre vegre!

agica721

2017. augusztus 14.

Sosem fog kimenni a divatbol,annyira klasszikus.Ciprusos,pacsulis.Minden osszetevoje remek.Az az illat ,amire fiatal koromban azt mondtam,na ilyet szeretnek ha eleg no leszek mar hozza!Az lettem es bejon mind a mai napig.Abszolut alkalmi viselet,ne tekozoljuk el a hetkoznapokra! 5*+

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 14.

szilva82

2016. november 26.

Innen vettem egy nagyon kedves lánytól...rengeteg gyári mintája van../parfümvilág/
Rohantam haza a friss áruval, és alig vártam, hogy kipróbáljam....mivel itt annyira superlativusokba beszéltetek róla....:)
Szóval....magamra pukkantottam....aztán jött az ÉdesjóIstenem mi ez a borzalmas húsvéti kölnire emlékesztető, orrszúró illat??????Háááá persze, hogy a gyöngyvirág, és a jázmin....grrrrrr......
Aztán vártam...és vártam....főztem, 100-szor kezet mostam/csuklómra fújtam/, és 5 azaz öt óra elteltével kezdett citrusossá, zölddé, mohássá,válni, ellágyulni, és viselhető lett....de addig....ahányszor megcsapta az orrom, annyiszor belesajdult a fejem....
Szóval ha ez a nagy betűs NŐ illata, akkor köszi, én maradok kisbetűs nő....:)
Arról nem is beszélve, hogy 34 évesen még tinibubinak érzem magam ehhez az illathoz....úgy érze, hogy a 45 feletti nőkön nagyon jól bazsevál.
Rajtam nem.
És megjegyezném még, hogy amiket itt az egekbe magasztalnak, nos azokért javarészt egy petákot nem adnék....de a megosztó illatok, na azok döfik...:D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 26.

Szóval ha ez a nagy betűs NŐ illata, akkor köszi, én maradok kisbetűs nő....:)
Rajtam nem.

juditkaa70

2016. május 11.

Leírhatlanul isteni,finom illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 11.

Leírhatlanul isteni,finom illat.

PerfumePippi

2016. április 16.

Az itteni vélemények hatására tettem vele egy próbát - és azonnal föl is írtam a kívánságlistámra. Tényleg és szerencsére nem tucatillat. Az én bőrömön valami egészen különleges és mégis jó értelembe véve ismerős, komfortos hatása lett azzal a kis plusszal, amit egy igazán jó parfümtől várok. Nekem az jutott eszembe, hogy ezt egy nagyon céltudatos, magabiztos nő viselheti azért, hogy megmutassa a puha, simulékony oldalát; érzek rajta egy kis édességet, de csak nagyon a háttérben, nagyon finoman. Tökéletes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 16.

puglover

2016. március 25.

A PARFÜM.
Igen, csupa nagybetűvel!

Számomra megfogalmazhatatlan az illata, amikor megszagolom a következő melléknevek jutnak eszembe: szuper elegáns, magabiztos, sikeres, gazdag és legyőzhetetlen.

Tudni kell viselni és azt hiszem ez tényleg tipikusan az az illat, ami csak egy bizonyos kor után viselendő (és akkor is nagyon kevés kell belőle, mert extrém tartós).

Sajnos én túl fiatal vagyok még hozzá, de persze ez nem tántorított el a megvásárlásától, mert tényleg szerelmes vagyok ebbe az illatba. Első alkalommal (valószínüleg az öröm miatt, mert végre az enyém) egy kissé túlfújtam és hát igen, óriási parfümfelhő keletkezett körülöttem, ami órákig kitartott, szóval kaptam pár csúnya nézést, amit őszintén szólva meg is értek, mert ez nagy mennyiségben tényleg túl tömény és zavaró lehet. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 25.

A PARFÜM.
Igen, csupa nagybetűvel!

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Eugenol, Citronellol, Citral, Farnesol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.