Stella

Ár:   599 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   fodrászkellékes, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: glamannie, Módosítva: 2014. május 7.

Lelőhely:   fodrászkellékes, online
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

Por állagú száraz sampon zsíros hajra. A két hajmosásá közti idő kibővítésére.

szzh01

2015. augusztus 18.

Nagyon sok éve használom már ezt a terméket, mivel iszonyú gyorsan zsírosodik a hajam, általában már a hajmosást követő napon zsíros. Gyakorlatilag életmentő, mert nem lehet állandóan hajat mosni és a reggeli rohanásban nincs is rá általában idő. Szőkére festett hajba teszem, egy minimálisan azért még a világos hajon is látszik, lemattítja, lehamvasítja azt, de legalább nem fénylő zsíros. Meg is emeli szépen a lapos vékony szálú hajam tövét, ez egy áldásos mellékhatása. Nekem úgy vált be a leginkább, ha egy keveset a tenyerembe szórok, összedörzsölöm a tenyereimet és közvetlenül a választékonként elválasztott hajtövemre dörzsölöm bele a tenyeremmel, ujjaimmal. Vigyázok, hogy szigorúan csak a hajtőre tegyek, a hajvégekre semmiképp ne kerüljön (úgysem azok a zsírosak), mert akkor csúnya lesz az összhatás, még inkább látszik, hogy fehér port tettem a hajamba. Ha mindenhova tettem, akkor alaposan átkefélem a hajamat. A hajam aktuális zsírossági szintjétől és állapotától függ, hogy lehet-e ezt követően kibontott hajjal létezni - sajnos nem mindig. Ilyenkor összefogom, felcsipeszelem a hajam, amit igaz, hogy zsírossága miatt szoktak az emberek általában tenni, de mégis jobban néz ki egy nem zsíros hatású felrakott haj, mint ugyanaz cuppogósan fényesen... Azért nem tudom mindig kiengedni száraz samponozás után, mert a hajam állaga megváltozik, kicsit tapadós és merevebb lesz, ahova fésülöm, ott marad. Ez főleg olyankor van, ha egy kicsit túlzásba esem a mennyiséggel, szóval nagyon óvatosan, fokozatosan érdemes adagolni. Azt találtam ki erre, hogy száraz samponozás után a kissé lemattult hajamra (főleg a végekre) fújok egy kis hajfény sprayt, ezzel a trükkel egész jó összhatás érhető el - megemelkedett tiszta hajtövek, lágy esésű fénylő hajvégekkel.
Akár plusz 2-3 nappal is ki tudom tolni a hajmosást, néha van, hogy 1-2 nap után ismételni kell a kezelést, ha még akkor sem érek rá hajat mosni. Volt már, hogy elég durván elcsúsztattam a hajmosást (kb. 1 hétig) és egy idő után "stabilizálódott" a hajam állaga, már nem is romlott és nem is javult, napokon át változatlan maradt.
Egy ideje azon gondolkodom, hogy ki kellene próbálni, hogy hajmosás után egészen hamar, mielőtt még komolyan zsírosodni kezdene, máris teszek ilyet a hajamba megelőzés céljából, hátha úgy tovább tartana a "jó" hajam, de egyelőre nem mertem feláldozni a frissen mosott frizurámat. Ha lesz róla valami tapasztalatom, visszajövök.
A termék ára 1000 Ft alatt van, mivel az idők végezetéig elég egy flakon (több évig akár), így nem tétel, bagatell összeg. Nem érdemes a márkás, drágább testvéreit megvenni, semmivel sem tudnak többet, de iszonyú hamar elfogynak és eleve is többszörös az áruk,
A kupakja sajnos nem bírja az évekig tartó ki-be nyitogatást, egy idő után mindig letörött, vigyázzatok vele, mert anélkül bajos szállítani.
Összességében 4-es, de csak amiatt, mert hagy a hajban maga után egy tapadós érzetet. Őszintén szólva nem hiszem, hogy létezne olyan szer, ami hasonló hatásmechanizmussal működne és ugyanakkor észrevétlen maradna a hajban, az maga lenne a fából vaskarika, szóval egy jó kis bevált termék amit már anyukám is használt évtizedeken át (bár lehet, annak más márkája volt, de kb. 30 évig ott volt a fürdőnk polcán) - mostanra már nincs szüksége rá, mert a klimax megoldotta a hajzsírosodási problémáját; szóval csajok kitartás, egyszer jobb lesz, csak győzzük kivárni... :-).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. augusztus 18.

fannc22

2015. július 27.

Nekem a tövénél zsíros, alul száraz hajam van, azért vettem ezt, mert nem szeretem, hogy már második nap zsíros a töve, alul meg nagyon sprőd, gondoltam ezt választom. Nekem tetszik az illata, viszont nem mondanám olyan tökéletesnek. Többször vettem már más márkájú szárazsamponokat, de eddig egyik sem volt a legmegfelelőbb. Végzi a dolgát valamennyire, de fura tapintású tőle a hajam és eléggé szárítja is. Persze vészhelyzetekre jó lesz. Az ára és az összetevők miatt és mert azért valamennyire teszi a dolgát 4 csillag. Jó szívvel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 27.

anett0426

2015. július 18.

Nekem alapbol szaraz, toredezett, erosen igenybevett a hajam, szoval tenyleg csak veszhelyzetben nyulok szarazsamponhoz, mivel nekem a vegeredmeny eleg sepru-effektes lesz.. Persze a zsiros hatast elveszi, de helyette szaraz hatast kelt.. Barna hajam van, amit kicsit vilagosit amikor hasznalom... barmeddig porolom a hajam, nem jon ki belole a feher szin, de ez amugy engem nem igazan zavar, sot az kifejezetten tetszik, hogy kicsit vilagosabb a kapott hajszin. (Persze, ha valaki hasznal szarazsampont, az megtudna mondani egybol a hajamra nezve, hogy a szarazsampontol ilyen a szine).. Ja, es hasznalat utan nekem teljesseggel lehetetlen a fesulkodes. Huzza, tepi a hajam a fesu. Amugy ez szerintem csak azert van, mert nekem alapbol szaraz a hajam, szoval akinek normal, vagy zsiros haja van, azoknal nem hiszem hogy ilyen mellekhatasok jelentkeznenek.:) Majd kiprobalom a hintoport, hatha az kimeletesebb lesz a hajammal..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. július 18.

drozsi

2015. július 16.

Mindig ezt használom ár/érték aránya miatt. Mikor már érzem,hogy kezd zsírosodni a hajam.. sajnos ez 1 nap után van akkor kezdem használni és így 3 naponta mosok hajat..minden reggel használom kb délutánig tart. Egyedül azt hiányolom, hogy nincs volume hatása mint mondjuk a sprays társuknak és nem ad friss illatot a hajnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 16.

hinasza

2015. július 15.

Nagyon rossz az adagolója utána fura tapintású a hajam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. július 15.

Nagyon rossz az adagolója utána fura tapintású a hajam.

Dzsangum

2015. július 6.

Én is a gyors zsírosodás miatt használtam. Nekem sprőd lett tőle a hajam, ezért már ritkábban használom. Barna hajam van, de soha ne látszott meg rajta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 6.

MiaJulia

2015. június 3.

Gyakran használom, mert nagyon gyorsan zsírosodik a hajam. Eltünteti a zsírt, de azt a keveset, amit a hajamra szórok, semmilyen módszerrel nem tudom teljesen eltüntetni a szőkésbarna hajamból. Emellett száraz kinézetűvé teszi a hajkoronát. :S

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. június 3.

baranyeszter

2015. május 26.

DM-ben vettem. Általában egy, de néha akár 3 nappal is kitolható vele a hajmosás. Nekem szőkére van festve a hajam, ezért kifejezetten kedvelem, hogy fehér nyomot hagy a hajamban a termék :) így még kevésbé látszik az esetleges lenövés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 26.

animania

2015. május 25.

Én nemrég próbáltam ki először ezt a terméket. Kellett valami a hajamra, mert nagyon gyorsan zsírosodik, nem szerettem volna minden nap megmosni. Amikor felvittem a hajamra, nem kevés mennyiséget, egyáltalán nem látszott meg, pedig nekem sötétbarna hajam van! Szuper lett a hajam állaga tőle, nem lett fénytelen vagy sprőd. Egy nappal simán ki tudom most már tolni a hajmosást. Nagyon szeretem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 25.

Páll Viktória

2015. április 28.

Ez az első száraz samponom, az itteni vélemények miatt esett erre a választásom. Eleinte szokatlan volt, de rá lehet jönni a használatára. Egész szép hatást lehet vele elérni, és egy nappal kitolható vele a hajmosás. Mondjuk én ilyenkor azért felfogom copfba a hajam, de csak mert annyira tartástalan a hajam, hogy jobban szeretem felkötni. Viszont tiszta haj látszatát kelti. Annyi a kivetnivalóm benne, hogy a nap vége fele viszket kissé a fejbőröm. Ennek ellenére meg vagyok vele elégedve :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 28.

Illatanyagok: Parfum/Fragrance

A bórax (más néven nátrium-borát vagy nátrium-tetraborát) a bórsav nátriummal alkotott sója. Általában puha, színtelen kristályokból álló fehér por formájában fordul elő, vízben jól oldódik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a magas (9-11 közötti) pH értékének köszönhetően a kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő magas pH értékének köszönhetően nagyobb mennyiségben a bőrre irritáló hatással lehet.