Clinique

Ár:   10 300 Ft és 15 900 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: Ancico, az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2012. december 9.

Ár:   10 300 Ft és 15 900 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Fiatalító hidratáló krém

Water / Aqua Dimethicone eo I szil 1 0Ethylhexyl Salicylate f Benzophenone-3 f Isopropyl PPG-2 Isodeceth-7 Carboxylate eo Butyloctyl Salicylate Butyl Methoxydibenzoylmethane f Polyester-8Butylene Glycol h 1 0Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Silica Glyceryl Stearate eo I euPEG-100 Stearate ti 0 0Glycerin h 0 0Hydrogenated Lecithin eu Coffea Robusta Seed Extract Echinacea Pallida (Coneflower) Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Padina Pavonica Thallus Extract Petrolatum eo Sea Whip Extract gy Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters eo I h Adenosine Phosphate Disodium NADH eo Trehalose h Creatine Sodium RNA Caffeine Nordihydroguaiaretic Acid a Sodium DNA Phytosphingosine Linoleic Acid eo Cholesterol eo I eu 0 0Ferulic Acid a Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Lauroyl Lysine Sodium Hyaluronate h 0 0Aminopropyl Ascorbyl Phosphate a I v Tocopheryl Acetate a I v 0 0Sucrose h Micrococcus Lysate Astrocaryum Murumuru Butter Cetearyl Glucoside ti I eu Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein Dimethiconol eo I h I szil Lecithin eo I eu Algae Extract eo I h Hexylene Glycol ti I eu 1 1Ethylhexyl Stearate eo Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Propylene Glycol Dicaprate eo Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0Maltodextrin C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoate Caprylyl Glycol eo I h Isohexadecane eo Polyethylene Ethylhexylglycerin Zeolite Behenyl Alcohol eo I al Hydroxyethylcellulose Polysorbate-80 ti I eu 0 0Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Tromethamine Decarboxy Carnosine HCL Xanthan Gum ti I eu Sodium Chloride Potassium Sulfate Disodium EDTA Phenoxyethanol ta

Ár: 5000 , Eladó: szanaci
Állapot: Parszor hasznalt, Helyszín: Budapest, fizetés: --
Pöti

2014. május 30.

Mintában kaptam, szeretem, gyorsan beszívódik. Nem irritál, nem okoz pattanást. Száraz kombinált verziót próbáltam, elég jól hidratált.

Update: télre megvettem a száraz bőrre valót, hát azzal már nem lettünk ilyen jó barátok. Hidratál, azzal nincs is gond, de konkrétan diszkógömb kinézetem lesz tőle. Bármennyi púdert is tettem rá, csak nem akart rendesen lemattulni... :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 30.

pofi89

2014. április 16.

A legkisebb kiszerelést vettem meg, nem rossz krém, de nem is érzem kiemelkedoen jónak, kellemes érzés, jó alap sminkhez, se nem tobb, se nem kevesebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 16.

Bajbus

2014. április 4.

A zsíros/kombinált bőrre valót sikerült megvásárolnom, szerencsétlenségemre. Kevés krémeim egyike volt, amit képtelen voltam elhasználni és kukáztam, az ára ellenére is! :( 3lépéses után használtam, ami kicsit sem segített, hogy ne száradjon sivataggá az arcom. Később az arctisztítóim cseréje után sem működött ez önálló hidratálóként, hiába próbálkoztam. Hidratálási teljesítmény 0, felszívódás 2. Fura ragacsos réteget hagyott az arcomon, és ha egy hidratáló minden negatívuma mellett sem képes hidratálni, szerintem nincs miről beszélni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 4.

gabbica

2014. február 25.

Két éve nem tudok megszabadulni ettől a krémtől! ha vásárlok a douglasban vagy a cliniqueben, valahogy mindig landol egy minta a zacskóban...a száraz/kombinált bőrre valót szokták adni, ami elvileg megfelel a bőrömnek, viszont nekem túl zsíros, biztos a fényvédő miatt. lehet másik verziója jobban teljesítene,ettől mindenesetre fénylik a bőröm és pattanásosít is fincsin. túl drága krém ahhoz, h kidobjam, de ha egyszer elfogy, én biztos, h nem veszem meg önszántamból.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 25.

despoina

2014. február 17.

5 ml. mintát használtam belőle körübelül 10 napig. A végére kipattogzott a börőm pedig eleinte jó volt.. Kár érte, ha nem okozott volna pattanást megvettem volna.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 17.

PaperMama

2014. február 15.

Egy Clinique neszesszerhez csomagolt 15 ml-es verziót használok pár hónapja, miután elfogyott a Bioderma fényvédőm, gondoltam kipróbálom mielőtt új fényvédő után nézek, télre úgyis elég nekem az SPF 25. A száraz bőrre valót kaptam, és bár alapvetően kombinált a bőröm, nem volt túl sok a bőrömnek, sőt még kevertem hozzá pluszban hidratálót. Eleinte kicsit fénylik de pár perc után szépen beszívja a bőröm és nem marad utána zsíros réteg. Nem éreztem igazából, hogy bármi kiemelkedőt nyújtana a bőrömnek hidratálóként, fényvédőként meg annyira nem tudtam letesztelni tekintve hogy alig lát napot a bőröm így télen.. Egyébként nem okozott semmi kellemetlenséget, végülis jó kis krém, de biztos, hogy nem fogom megvenni a teljes kiszerelést két okból is: egyrészt ebben az árkategóriában találni sokkal jobb hidratálót és/vagy fényvédőt (Bioderma, Paula's C.), másrészt már nem veszek Clinique termékeket mióta próbálok olyan szempontból is tudatosabban vásárolni, hogy nem vásárolok olyan cégektől, akik tesztelnek állatokon. Jah, a tégelyes kiszerelés meg külön vicc egy antioxidánsokkal tömött krém esetében... Jóindulattal 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 15.

Colika

2014. január 21.

Egy nagyon megbízható krém. Kb 10 éve használom, néha beiktatok más krémeket is. Szeretem, hogy minden benne van, amire szüksége van a börömnek. Soha nem okozott semmilyen problémát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 21.

matula

2014. január 7.

Teljesen kivörösödtem tőle, égett, csípett az arcom. Saját probléma, tudom, csak gondoltam nem árt, ha az érzékenyebb bőrűek felkészülnek. Utoljára Avonos krémtől néztem így ki, azt se vettem azóta se.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 7.

n.andrea

2013. szeptember 16.

Nekem zsíros a bőröm, 2 tégellyel fogyasztottam el, jó volt rá, főleg télen, nyáron kicsit soknak éreztem, jobban zsírosodott tőle a bőröm, de mondták a boltban, ez a fényvédő miatt van, viszont mindenféleképp fényvédős nappali krémet akartam nyárra, szóval maradtam ennél, azóta leváltottam mindent bio termékre, azokban természetes fényvédő van, télen-nyáron jól hidratál-mattít, és olcsóbbak is jóval...Mivel nem nagyon van mattító hatása, főleg nyáron, ezért adok rá csak 4 csillagot

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 16.

Lara5

2013. július 15.

Nem tudom hová tenni ezt a krémet....Eddig elég volt napi egyszer hidratálni az arcom, este sminklemosás után, viszont mióta a superdefence - t használom, reggel is "húz" a bőröm és kívánja a hidratálást. Miután felkenem csíp, ami fura, mert elvileg nincs benne alkohol, lehet hogy más összetevőre vagyok allergiás...Ami pozitívum, hogy hamar beszívódik, kiváló sminkalap, nem fénylik és jó az illata. Viszont ez a "labello effektus" (hiába kenem, mégis szárít, így még többet kenek fel) nem tetszik egyáltalán, főleg nem 15 ezer forintért:(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 15.

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Nordihydroguaiaretic Acid, Ferulic Acid, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Sea Whip Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Sucrose, Dimethiconol, Algae Extract, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Isopropyl PPG-2 Isodeceth-7 Carboxylate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Disodium NADH, Linoleic Acid, Cholesterol, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Dimethiconol, Lecithin, Algae Extract, Ethylhexyl Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Propylene Glycol Dicaprate, Caprylyl Glycol, Isohexadecane, Behenyl Alcohol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Cetearyl Glucoside, Lecithin, Hexylene Glycol, Polysorbate-80, Xanthan Gum
Fényvédők: Ethylhexyl Salicylate, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Szilikonok: Dimethicone, Dimethiconol
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Hexylene Glycol, Polysorbate-80, Xanthan Gum
Illatanyagok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Ethylhexyl Palmitate
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Más néven Polycrylene. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző és bőrkondícionáló hatású összetevő. Az összetevőt gyakran használják fotostabilizátorként nem túl nagy stabilitású, fény hatásra lebomló fényvédőt (pl. Avobenzone-t) tartalmazó kozmetikumokban, mivel lassítja a lebomlásukat. A gyártói szerint a Polycrylene filmképző polimerekkel kombinálva növeli a fényvédő összetevők vízállóságát is.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Teljes nevén beta-Nicotinamide adenine dinucleotide disodium salt, mely egy vízben oldódó bőrpuhító (emollient), és bőrjavító anyag a CosIng besorolása szerint.

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Más néven NDGA. Növényi kivonat, melyet hatásos antioxidánsként tartanak számon illetve pattanások ellen is hatásosnak bizonyult. (forrás)

Cholesterol eo I eu 0 0

A C-vitaminnak egy viszonylag új, stabil formája, melynek a tiszta C-vitaminhoz hasonló tulajdonságai vannak: hatásos antioxidáns, segíti a bőrünk feszességét adó fehérje, a kollagén termelődését és hatásos a pigmentfoltok ellen is. Bőröregedés elleni és pigmentfoltok elleni szérumokban és krémekben találkozhatunk vele a leggyakrabban. További infó itt.

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Sűrűség szabályozó segédanyag.