Clinique

Ár:   10 300 Ft és 15 900 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: Ancico, az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2012. december 9.

Ár:   10 300 Ft és 15 900 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Fiatalító hidratáló krém

Water / Aqua Dimethicone eo I szil 1 0Ethylhexyl Salicylate f Benzophenone-3 f Isopropyl PPG-2 Isodeceth-7 Carboxylate eo Butyloctyl Salicylate Butyl Methoxydibenzoylmethane f Polyester-8Butylene Glycol h 1 0Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Silica Glyceryl Stearate eo I euPEG-100 Stearate ti 0 0Glycerin h 0 0Hydrogenated Lecithin eu Coffea Robusta Seed Extract Echinacea Pallida (Coneflower) Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Padina Pavonica Thallus Extract Petrolatum eo Sea Whip Extract gy Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters eo I h Adenosine Phosphate Disodium NADH eo Trehalose h Creatine Sodium RNA Caffeine Nordihydroguaiaretic Acid a Sodium DNA Phytosphingosine Linoleic Acid eo Cholesterol eo I eu 0 0Ferulic Acid a Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Lauroyl Lysine Sodium Hyaluronate h 0 0Aminopropyl Ascorbyl Phosphate a I v Tocopheryl Acetate a I v 0 0Sucrose h Micrococcus Lysate Astrocaryum Murumuru Butter Cetearyl Glucoside ti I eu Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein Dimethiconol eo I h I szil Lecithin eo I eu Algae Extract eo I h Hexylene Glycol ti I eu 1 1Ethylhexyl Stearate eo Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Propylene Glycol Dicaprate eo Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0Maltodextrin C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoate Caprylyl Glycol eo I h Isohexadecane eo Polyethylene Ethylhexylglycerin Zeolite Behenyl Alcohol eo I al Hydroxyethylcellulose Polysorbate-80 ti I eu 0 0Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Tromethamine Decarboxy Carnosine HCL Xanthan Gum ti I eu Sodium Chloride Potassium Sulfate Disodium EDTA Phenoxyethanol ta

Ár: 5000 , Eladó: szanaci
Állapot: Parszor hasznalt, Helyszín: Budapest, fizetés: --
Márta

2012. október 16.

Hát eddig elég sok rossz véleményt olvastam a krémről. A rossz véleményt íróknak sajnos azt kell mondjam, hogy valószínűleg nem a saját bőrtípusuknak megfelelő krémet használták, vagy másik termékcsaládból kell választaniuk, mert ugyebár ahány ember annyi bőr (probléma, hiba) és annyi, de annyi mindentől függ, hogy kinek melyik krém lesz hosszútávon megfelelő a sok-sok ezerből. Én már 6 éve használom szakadatlanul és a bőröm teljesen rendbe hozta, sőt azóta sokkal szebbnek látom és érzem. Soha nem választanék mást!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. október 16.

orsycka

2012. július 1.

Nagyon szeretem ezt a krémet. Jól hidratálja kombinált bőröm, és télen nyáron is tökéletes! Kellemes az állaga, nem fényesedik ki a bőröm a nap során. Jó sminkalap! Nálam 5-ös :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 1.

Angi

2012. május 9.

Számomra télen nappali krémként használva tökéletes. Smink alá kiváló, szinte "megissza" a bőröm, mégis egész nap hidratált és puha marad. Nyáron mást használok, de néha előveszem akkor is, mégpedig a számat kenem be vele éjszakára, ha kicserepesedik a széltől, reggelre pedig újra szép szokott lenni tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 9.

seynir

2012. április 13.

Mintát kaptam ajándékba belőle az egyik clinique-es vásárlásom alkalmával. Az igaz h jól hidratál, viszont kipirosodott tőle a bőröm és csípte is. Nem venném meg teljes méretben.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. április 13.

trix

2012. március 28.

Néhány hete használom a nagyon száraz bőrre valót.Nagyon szépen táplálja,hidratálja a bőröm.Mikor felkenem,kicsit olajos lesz tőle ,de néhány perc alatt teljesen felszívja és nyoma sincs az olajos fénynek.Jellegzetes illata van,ami nem túl kellemes de elviselhető,pár perc alatt elillan miután bekentem az arcom.Úgy gondolom a nyári időszakban elég lesz belőle a síma száraz bőrre való.Jó hogy 25-ös fényvédő faktoros.Egész jó krémnek találom.Az ára kicsit húzós.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. március 28.

Alice83

2012. január 23.

Sajnos többet használtam el mint kellett volna, ezt kijelenthetem:( Több tégely használata után a tapasztalatom a következő..Olyan zsíros lesz az ember arca egy idő után ,ami megköveteli a púdert, nem beszélve a gyönyörű kis pattanásokról, melyek ha eddig nem kísértettek ezután garantáltan fognak.
A szaga hát........a benne lévő fényvédővel kapcsolatban pedig nem lepődnék meg ha többet ártana mint használna.Pedig az összetevő lista elméletileg elfogadhatónak mondható, mégis úgy egészében pocsék termék, ennyi pénzért,arról nem beszélve.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 23.

szalmakalap

2012. január 11.

Számomra csalódás volt, semmi különöset nem tapasztaltam, több hét használat után sem. Mintha egy középkategóriás hidratálókrémet használtam volna, enyhe hidratáltságérzésen kívül nem éreztem mást. Most a hűtőben vár a sorsára, én váltottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 11.

stilusnaplo

2011. december 5.

Téli nappali krémként használtam előző két télen keresztül, fényvédő tartalma miatt választottam. Hidratáló hatása számomra közepes, hosszabb téli sétákhoz kevés, de hétköznapokon egész jó. Hogy mennyire hat az öregedés ellen, azt még nem tudom :)
Nekem az illatával nincs bajom, megszokható :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. december 5.

Nekem az illatával nincs bajom, megszokható :)

réka

2011. december 4.

Tulajdonképpen nem rossz krém,de számomra elviselhetetlen a szaga.Azt hiszen ánizsra vagy az édesköményre emlékeztet és igen intenzív.A kezemen még kézmosás után is érzem ,az arcon pedig órákig érezhető és engem roppant zavar.
Egyébként ,ha jól néztem ilyen illatanyag nincs is az összetevői között,de mégis ilyen.Már a boltban a teszteren gyanús volt,de aztán élesben is büdösnek bizonyult.
Amúgy téli időszakban nekem kevés a hidratálása,délutánra már újabb hidratálás kell.Öregedésgátló hatását már nem bírtam megvárni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. december 4.

zsuzsika

2011. november 19.

esti krémként használom őszi/téli időszakban, mert nagyon jól hidratál, és nem lesznek tőle pattanásos az arcom (ritka az ilyen krém), de nappalra nem szeretem, mert hamar kifényesedik tőle a bőröm. ettől függetlenül minden télen veszek egy 30 ml-est, mert tényleg nagyon jó hidratáló zsíros bőrre.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. november 19.

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Nordihydroguaiaretic Acid, Ferulic Acid, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Sea Whip Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Sucrose, Dimethiconol, Algae Extract, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Isopropyl PPG-2 Isodeceth-7 Carboxylate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Disodium NADH, Linoleic Acid, Cholesterol, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Dimethiconol, Lecithin, Algae Extract, Ethylhexyl Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Propylene Glycol Dicaprate, Caprylyl Glycol, Isohexadecane, Behenyl Alcohol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Cetearyl Glucoside, Lecithin, Hexylene Glycol, Polysorbate-80, Xanthan Gum
Fényvédők: Ethylhexyl Salicylate, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Szilikonok: Dimethicone, Dimethiconol
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Hexylene Glycol, Polysorbate-80, Xanthan Gum
Illatanyagok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Ethylhexyl Palmitate
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Más néven Polycrylene. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző és bőrkondícionáló hatású összetevő. Az összetevőt gyakran használják fotostabilizátorként nem túl nagy stabilitású, fény hatásra lebomló fényvédőt (pl. Avobenzone-t) tartalmazó kozmetikumokban, mivel lassítja a lebomlásukat. A gyártói szerint a Polycrylene filmképző polimerekkel kombinálva növeli a fényvédő összetevők vízállóságát is.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Teljes nevén beta-Nicotinamide adenine dinucleotide disodium salt, mely egy vízben oldódó bőrpuhító (emollient), és bőrjavító anyag a CosIng besorolása szerint.

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Más néven NDGA. Növényi kivonat, melyet hatásos antioxidánsként tartanak számon illetve pattanások ellen is hatásosnak bizonyult. (forrás)

Cholesterol eo I eu 0 0

A C-vitaminnak egy viszonylag új, stabil formája, melynek a tiszta C-vitaminhoz hasonló tulajdonságai vannak: hatásos antioxidáns, segíti a bőrünk feszességét adó fehérje, a kollagén termelődését és hatásos a pigmentfoltok ellen is. Bőröregedés elleni és pigmentfoltok elleni szérumokban és krémekben találkozhatunk vele a leggyakrabban. További infó itt.

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Sűrűség szabályozó segédanyag.