Szent Ferenc Laboratórium

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ayla, az összetevőket feltöltötte: orsolyavarga, Módosítva: 2016. március 4.

Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Samponok

Korpás és igénybevett hajra a természetes csoda a kén tartalmú sampon. Megszünteti a korpát és csillapítja a fejbőr viszketését. A sampon zsíros, korpás és normál haj kezelésére alkalmas. Pikkelysömörös fejbőr ápolására is használható. Rendszeres használata esetén csökkenti a korpásodást és a zsírosodást. 150 ml-es és 250 ml-es kiszerelésben kapható.

hbrigi25

2015. november 25.

Mindig is szenvedtem attól, hogy gyorsan zsírosodik a hajam. Sajnos 1,5 éve már nemcsak a zsírosodás keseríti meg a mindennapjaimat, hanem a korpásodás is. Kb. 1 évig használtam a Head & Shoulders mandulaolajos samponját és balzsamját. A viszketést és a korpásodást megszűntette, viszont úgy tűnik a fejbőröm hozzászokott és kezdődött előlről minden, ezért váltanom kellett és ennél a samponnál döntöttem. Nem bántam meg. Már 2 használat után csillapodott a viszketés és a korpásodás, valamint ez a sampon annyira szárítja a hajam, hogy kevésbé is zsírosodik. Használata után nagyon nehéz kifésülni a hajam és az illatát sem szeretem, ezért a Balea argán olajos balzsamját használom hajmosás után, ìgy szépen csillogó, puha, fényes, egészséges és finom illatú a hajam használatuk után. Biztosan újra veszem még, legalább addig, amíg hozzá nem szokik ehhez is a fejbőröm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 25.

lapadi

2015. szeptember 14.

Jó sampon, nagyon alaposan tisztít. A hajat szárítja, így balzsamot használok utána, ami nálam mindig ront a sampon hatásfokán (zsírosít) .Valóban használt hajhullás ellen, letisztítja a fejbőrt a lerakódott dolgoktól, nyugtatja a fejbőrt.
Felváltva használtam a Seloil zsíros hajra való samponnal. Még keresem a tökéletes sampont szeborreás fejbőrre...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 14.

diahlin

2015. augusztus 11.

Sajnos sok bolti sampontól viszketni kezd a fejbőröm, ezt pedig azért vettem, hogy rendbe hozza a dolgokat. Nos, a viszketés rengeteget javult, de még nem múlt el teljesen (három hete használom), viszont azt vettem észre, hogy sokkal lassabban zsírosodik a hajam, eddig 2–3 naponta mostam, most 4–5, szerintem ez elég jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 11.

viragtm

2015. március 23.

Jó az illata, viszont a színe és az állaga nem túlzottan. Nem habzik, sokat kell használni belőle, viszont a korpásodást nem szüntette meg.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. március 23.

dobolank

2014. március 2.

Együtt használom a squa-meddel, és így mind a kétféle korpa karban van tartva. Utána baleás vagy más nemszilikonos balzsamot nyomok bőségesen az egész fejemre hajastól. Néha más samponnal váltogatom. Ha legalább hetente mosok hajat, eléggé tünetmentes vagyok.
Mint minden sampont, természetesen ezt is hígítom, annyi vizet teszek pluszban a flakonba vagy a tenyerembe tett samponra, hogy krémállag helyett tusfürdőállagú legyen.
Nem szabad a samponokat hígítás nélkül használni, úgy nagyon szárítanak.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. március 2.

Nem szabad a samponokat hígítás nélkül használni, úgy nagyon szárítanak.

Demonshadow

2014. január 26.

Korpásodásra vettem, de sajnos nem oldotta meg a problémát. A fejbőröm nem volt zsíros, viszont a hajamat egyértelműen szárította.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 26.

bogirepcsin

2013. december 3.

nagyon csúnya zsíroskorpám volt (gondolom a stressz miatt jöhetett ki), ami miatt a hajam is marokszámra kezdett hullani. először én is lefutottam a köröket a Head&shoulders-sel, a házi praktikákkal, de ha már egy este nem mostam hajat, elszabadult a pokol, és véresre vakartam a fejbőröm, és a hajam is nagyon csúnya, zsíros volt volt, és minden mosásnál két maroknyi hullott ki.
anyukám vette nekem ezt a sampont, és Naturland kénes samponját samponját. még csak egy hete használom őket (egyik hajmosásnál ezt, a másiknál a Naturlandot), és 3 hónap kínzás után végre úgy érzem, hogy megmarad a hajam! minden második nap mosom, Alverde balzsamot és pakolást + kókuszolajat használok utána, mert egyébként extra száraz lene a hajam (mindkét sampon nagyon szárítja az amúgy is szálkásodásra hajlamos hajamat), de így nem vészes. plusz megállította a hajhullást is, ami szintén csodaszer kategória. akinek hasonló problémája van, annak ajánlanám ezt a kombót, mert velem csodát tett! így egyikhez sem szokik hozzá a hajam. lehet, hogy én vagyok furcsa, de engem a "szaga" sem zavar, sőt kezdem megkedvelni ezt a kénes illatot :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 3.

Pannamari

2013. november 24.

Párom használja a nagyon korpás viszkető, zsírosodó hajára, már az első mosás után szinte teljesen eltűnt az összes korpa, és nagyon szép lett a haja. Előtte már rengeteg méregdrága samponnal próbálkozott hiába.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 24.

jetroh

2013. november 22.

Egészen hozzászoktam az illatához,nagyon jól habzik és nem viszket a fejem tőle.Bár egy kicsit szárít.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 22.

orsolyavarga

2013. november 22.

Nagyon jó!!! Már mindent kipróbáltam a hajamra, ami szinte a hajmosás másnapján zsíros volt, emellett eléggé viszketett is a fejbőröm. Féltem, hogy bekorpásodik tőle a hajam (jártam már így régebben zsíros+korpás hajra való samponnal), de szerencsére nem így történt!
Eleinte az utasítás szerint használtam (3* mosni, 2-3 percig rajtahagyni), de azóta, hogy eljutottam oda, hogy 5-6 napig is kibírja a hajam, már csak kétszer mosom és csak a 2. után hagyom rajta. Kicsit sprőd a hajam tőle, de én eleve balzsamot is használok mindig, így semmi gond. :) Szeretem, hogy hajmosás után igazán tisztának érzem a hajamat (és az is!), és nem büdös egyáltalán. Mosás közben egy kicsit Zsóry-szagú, de nem vészes, én sokkal rosszabbra számítottam. :) Nagyon jól habosodik, ami a gyógysamponoknál nem jellemző.
A sógornőmnek is bevált, pedig neki még sokkal jobban zsírosodott a haja, mint az enyém. Ajánlom!

Update: Lecseréltem, mert a festett hajamat nagyon kifakította. Arra tökéletes volt, amit ígért, de festett hajra sajnos nem jó. :( Sajnálom, hogy meg kellett válnom tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 22.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur
Hidratálók: Propylene Glycol

Az olajpala lepárlási terméke. A CosIng besorolása szerint antimikrobiális anyag, vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában. A Wikipedia információi alapján kénben gazdag összetevő, melyet gyulladásgátló, baktérium- és gombaölő tulajdonsága miatt 10-20%-os koncentrácóban olyan bőrbetegségek kezelésére is gyakorta használnak, mint az ekcéma és a pikkelysömör.