Szent Ferenc Laboratórium

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ayla, az összetevőket feltöltötte: orsolyavarga, Módosítva: 2016. március 4.

Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Samponok

Korpás és igénybevett hajra a természetes csoda a kén tartalmú sampon. Megszünteti a korpát és csillapítja a fejbőr viszketését. A sampon zsíros, korpás és normál haj kezelésére alkalmas. Pikkelysömörös fejbőr ápolására is használható. Rendszeres használata esetén csökkenti a korpásodást és a zsírosodást. 150 ml-es és 250 ml-es kiszerelésben kapható.

Szofi

2012. október 20.

Már elég régóta ki akartam próbálni, mivel régóta küzdök gyorsan zsírosodó hajjal (eredménytelenül), de nem vagyok abban az anyagi helyzetben, hogy ekkora kis flakon (150 mili) valamiért 7-800 forintokat adjak ki. De most nem rég akciós volt a Rossmannban, na mondom, most vagy soha. A színe elég bizarr, kicsit olyan mint a sár, vagyis nem pont, inkább nem írom ide, hogy konkrétan mire is hasonlít. De ez nem is lenne gond. Illata semleges számomra, talán icipicit érezni néha a ként benne, de nem vészes, tényleg. Nagyon jól habzik, talán jobban is mint Kallos tojássamponja, nem is kell belőle sok. Node. Nem hogy segített volna a gyorsan zsírosodó hajamon, egy idő után talán még kicsit jobban is zsírosodott, és erősen gyanítom, hogy ettől. Még ha nem is zsírosodott volna tőle jobban, sem érné meg, mivel dráááága. Még ha nyújtott volna valami extrát, de sajnos nem, sőt...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 20.

Krix

2012. szeptember 10.

Szerintem borzalmas...lelapult tőle a hajam és viszketett a fejbőröm már a hajmosás után azonnal.Ezen kívül még korpásabb és zsírosabb lett tőle a hajam, az egyik legrosszabb sampon amit valaha használtam!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. szeptember 10.

Ametiszt

2012. augusztus 25.

Nem vált be, és nagyon viszketett tőle a fejbőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 25.

Nem vált be, és nagyon viszketett tőle a fejbőröm.

cingarela

2012. augusztus 1.

Nos, nekem Ő a másik csodasamponom a Neutrogena T gél zsíros hajra való sampon mellett (főleg a kátrány miatt, ugyanis idővel rájöttem, hogy csak a kátrányos cuccok használnak a sebbhorrheámra), mellesleg fele annyiba kerül, mint a neutrogena:). Én csak életmentő samponnak hívom:)

Előtte 2 naponta kénytelen voltam hajat mosni, most van, hogy hetente csak kétszer, sőt volt rá példa, hogy csak egyszer kellett.................és ez nálam hatalmas szó!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. augusztus 1.

Lisa2112

2012. július 15.

Jól működik ez a sampon, zsírosodásra hajlamos hajam tovább maradt friss. Az illatáról nekem a cigiszag jut eszembe, de csak miközben mosom, mosás után nem sokkal már nem éreztem ezt a szagot, hanem én is ilyen termálfürdő szagot.:) Szóval nekem semmi bajom nincs vele, sőt, inkább szeretem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2012. július 15.

Clinique

2012. június 19.

Jó kis termék igazi termálfürdő illattal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. június 19.

Jó kis termék igazi termálfürdő illattal.

VanilleLana

2012. június 10.

Nagyon bevált nekem ez a sampon, viszont nagyon szárítja a hajat és az illata mosás után sem múlik el. Nekem amúgy semmi bajom a szagával, de a páromat zavarta, hogy váltottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. június 10.

Heléna

2012. június 1.

Zsírosodás ellen nem vált be sajnos, az illata ellenben nem zavart. Megmarad anyumnak, neki úgy tűnik jó a problémás fejbőrére.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. június 1.

gerbaud

2012. május 18.

Nekem sajnos semmit nem használt zsírosodás ellen. Egy icipicit sem, pedig becsülettel használtam, ahogy az le van írva, szorgalmasan. Nem mellesleg nekem is viszket tőle a fejem, de ez még kevésbé zavarna, ha legalább egy napnál tovább bírná a hajam. A szagával semmi gondom, flakonból szagolva kellemes, csak az illatanyagot érezni. Mosás közben olyan, mintha egy termálfürdőben lennék, a hajon pedig nem marad meg. Közvetlenül mosás után szép lesz tőle a hajam, de hosszútávon szárít. A két csillag az én saját ár-érték arányomat mutatja, egy próbát mindenképp megér, úgy látom, a szerencsés többségnél működik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. május 18.

csilivirag

2012. április 22.

Nekem régebben használt ez a sampon, de aztán szép lassan elvesztette a zsírosodás gátló hatását.
Most újra vettem, hátha megint beválik, de már egy naposan zsírban úszik a hajam, és viszket is a fejbőröm. Nem értem, mi történhetett? (2 csillag, mert régen használt)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. április 22.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur
Hidratálók: Propylene Glycol

Az olajpala lepárlási terméke. A CosIng besorolása szerint antimikrobiális anyag, vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában. A Wikipedia információi alapján kénben gazdag összetevő, melyet gyulladásgátló, baktérium- és gombaölő tulajdonsága miatt 10-20%-os koncentrácóban olyan bőrbetegségek kezelésére is gyakorta használnak, mint az ekcéma és a pikkelysömör.