Szent Ferenc Laboratórium

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ayla, az összetevőket feltöltötte: orsolyavarga, Módosítva: 2016. március 4.

Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Samponok

Korpás és igénybevett hajra a természetes csoda a kén tartalmú sampon. Megszünteti a korpát és csillapítja a fejbőr viszketését. A sampon zsíros, korpás és normál haj kezelésére alkalmas. Pikkelysömörös fejbőr ápolására is használható. Rendszeres használata esetén csökkenti a korpásodást és a zsírosodást. 150 ml-es és 250 ml-es kiszerelésben kapható.

angelika11

2012. április 16.

Mivel nagyon jókat olvastam erről a termékről ezen az oldalon,ezért nemrég vettem magamnak egyet.A színe ronda,a szaga fura de az biztos, hogy a felsorolt problémákra szuper!Nálam bevált!Egyetlen nagy hátránya,hogy rettenetesen szárítja a hajat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 16.

sammy

2012. március 14.

Zsírosodásra, viszketésre nagyon jó. Egyetlen hátránya, hogy elég sprőddé válik a hajam, de szárítva normalizálódik a helyzet.
Szofi, szerintem elviselhető szaga van, bár bizonyára vannak kellemesebb illatú samponok, messze nem egy borzalom és hamar elillan. Mennyiségre nem nagy kiszerelés, de mivel nagyon jól habzik, nem kell sok 1 mosásra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 14.

Ella05

2012. február 12.

Nagyon jó ez a sampon gyönyörű lesz tőle a hajam mindenkinek ajánlom akinek zsíros vagy korpás a haja nagyon jó sampon!
:D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2012. február 12.

:D

kiskozmi

2012. január 22.

Semmi más nem bizonyult jónak,bármit próbáltam.Erősen zsírosodott a hajam,naponta kellett mosnom és emellett korpásodott is.Egy ideig csak ezt használtam,de most már csak heti 1x kell,és így is 3-4 naponta mosom a hajam.Felváltva használom semleges samponnal.Az illatát pedig kifejezetten szeretem,olyan mint a termál víz. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. január 22.

Macska

2012. január 7.

nekem ez szüntette meg a korpásodást...büdös, csúnya, de hatásos az biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 7.

nekem ez szüntette meg a korpásodást...büdös, csúnya, de hatásos az biztos.

Ayla

2011. december 12.

Kiváló és olcsó magyar termék! Viszkető, korpás zsírosodó hajra a legjobb sampon, amit valaha próbáltam! Állagra, illatra és színre nem a legbizalomgerjesztőbb, jellegzetesen barnás színe és kátrányszaga van, amely azonban öblítés után (szerencsére) egyáltalán nem érződik. A csomagolása elég puritán, de a célnak tökéletesen megfelel: jól záródik és könnyű adagolni. Ha a tájékoztató szerint használjuk, és egymás után háromszor mossuk meg vele a hajunkat, akkor valóban nagyszerű eredményt érhetünk el vele: nekem már egy használat után teljesen megszűnt a fejbőröm viszketése és hámlása és tartósabb használat után a korpa is teljesen eltűnt. A sima kénsamponnal ellentétben ennek a hatása tartósnak bizonyolt: közel egy éves használatot követően is sikerült a mindennapos hajmosásaim számát heti 2-3 alkalomra csökkentenem, ami szerintem fantasztikus eredmény. A korpa sem tért vissza!
Ezen felbuzdulva édesapámmal is kipróbáltattam a psoriazisos, hámló fejbőrére és az ő esetében is kiválóan szerepelt a sampon: a viszketést azonnal csökkentette és idővel a hámlás is enyhült.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. december 12.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur
Hidratálók: Propylene Glycol

Az olajpala lepárlási terméke. A CosIng besorolása szerint antimikrobiális anyag, vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában. A Wikipedia információi alapján kénben gazdag összetevő, melyet gyulladásgátló, baktérium- és gombaölő tulajdonsága miatt 10-20%-os koncentrácóban olyan bőrbetegségek kezelésére is gyakorta használnak, mint az ekcéma és a pikkelysömör.