The Body Shop

Ár:   2690 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: pofi89, Módosítva: 2012. június 20.

Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok
Kategória:   Szemkrémek

Bodzás szemkörnyékápoló zselé. Illatmentes, frissítő, a szemet ébresztő hűs pakolás. Kezdd ezzel a napot, főleg, ha a szemed környéki finom bőr hajlamos a puffadásra. Ha nem használod, tartsd a hűtőben, úgy még erőteljesebb lesz a hatása.

Pávácska

2012. július 7.

Én hűtőben tárolom, hogy a hatása még intenzívebb legyen. Frissítő, hűsítő érzést kelt, ha felkenem, a táskákat szépen eltünteti. Én alkalomszerűen használom, mert nekem már egy "tartalmasabb" szemránckrém is kell, de a fiatal korosztálynak szerintem tökéletes lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 7.

Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel)

nagylevelű csodamogyoró különböző részeiből készülő kivonat - jellemzően a levelek, gallyak és kérgekből vonják ki, ezek a különböző részek pedig eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

Methylparaben i I ta I par 0 0