The Body Shop

Ár:   1990 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   250 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rayeri, Módosítva: 2018. április 22.

Ár:   1990 Ft
Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz, Normál

Lágyan tisztítja a hajat, megőrzi egészséges dússágát és kiemeli a csillogását. Normál és száraz hajra ajánlják. Ez a hajsampon nem tartalmaz szilikonokat, parabéneket. Környezetbarát termék. Nem károsítja a vízet, biológiailag teljesen lebomlik.

karli

2014. szeptember 20.

Ugyan még csak 4x mostam vele hajat, de eddig nekem bejön. Már egy pár éve natur samponokat használok, furcsa, hogy ez elég jól habzik. Nekem nem zsírosítja a hajam, mosás után vizesen egy kicsit olyan keményebb gubancos, a balzsamjával ez is kiküszöbölhető, de ha nem használom az sem zavaró. Szépen tisztít, és ami nekem a legfontosabb nem viszket tőle a fejbőröm, nem szárítja és nem korpásítja. A hajam egyébként vékony szálú, de dús, festem, és a fejbőröm nagyon érzékeny valszeg a festéstől.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. szeptember 20.

kisko

2014. szeptember 14.

Nagyon jó sampon, tényleg fényes lesz tőle a haj, tiszta, és remek tartást ad! Balzsam kell utána mindenképpen. Sajnos nekem a 400 ml végére hozzászokott a fejbőröm, de még biztosan visszatérek hozzá egyszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 14.

bandalivia

2013. július 7.

Eleinte nekem is összegubancolta a hajamat, de nem adtam fel és mostmár megszokta a hajam és szereti. Szép fényes lesz tőle és "tiszta tiszta" .Az illata nagyon "zöld":D Egyáltalán nem zsírosítja.Fel is tankoltam a nagyobb kiszerelésből.Lassan fogy, szerintem megéri befektetni ebbe:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 7.

csill87

2013. május 25.

Update: Azóta elhasználtam, sőt újra is vettem a legnagyobb kiszerelést. Én teljesen el vagyok ájulva ettől a sampontól, remélem soha nem fogják kivonni a forgalomból! Mostanában már a hajam sem gubancolódik tőle, lehet hogy rájöttem a megfelelő technikára, vagy csak másfél év kellett hogy a hajamból kitisztuljon a szilikon (bár ezt nem hiszem), vagy nem tudom mi történt, de már semmi különbséget nem érzek ennek a használata és egy szilikonos használata között. Semmi gubanc, könnyen kifésülhető a hajam, igaz lehet, hogy ebben a balzsamom is ludas. Ráadásul úgy látom még mindig, hogy nagyon lassan fogy, nagyon gazdaságos!
Az Alverde meg Alterra samponoktól meg fényévekre van, azoktól olyan gubancos volt a hajam, hogy kínszenvedés volt kibontani!

Nagyon jó kis cucc, ez a legjobb szilikonmentes sampon amit eddig használtam. Eddig Alterrával meg Alverdével kísérletezem, de azok között nem találtam igazán jót, gyakran irritáltak. Na ez kicsit sem. Folyós az állaga, de nekem így is sokáig elég, így gazdaságos is és olyan igazán tisztaságillatú lesz tőle a hajam. Tényleg mintha kicsit jobban is csillogna tőle, de lehet ezt csak beképzelem :)
Kókuszolajat szoktam kenni a hajamra hajmosás előtt, és az is szépen kijön második mosás után.
Negatív, hogy mosás közben ettől is gubancolódik kicsit a hajam, de hagyom félig megszáradni és egész könnyen kifésülhető aztán. A gubancolódás miatt pedig nehezebb teljesen kiöblíteni.
De nekem így is 5-ös,mert szép tőle a hajam.Lehet hosszabb távon is ennél maradok, 2 hónap alatt csak a felét használtam el a 250 ml-nek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 25.

bungics

2013. április 30.

Nekem kicsit tovább szárította az amúgy is száraz hajamat. Semmi különöst nem tapasztaltam, hogy ez más lenne, mint más sampon. El is töprengtem, hogy mi baj a szilikonnal, ha a hiánya fel sem tűnik. :) Egyetlen előnye, hogy talán egy nappal tovább van frissen mosott haj érzésem, mint mással (amúgy öt naponta mosom a hosszú, göndör hajam).
A BS-os cuccok általában jók, de ez valahogy nem az igazi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. április 30.

A BS-os cuccok általában jók, de ez valahogy nem az igazi.

nussz

2013. március 24.

Kicsit elkezdtem a natúrabb termékek felé nyitni, de sajnos túl nagy fejest ugrottam rögtön az elején, és jól befürödtem a Farfalla termékekkel. A teljesen drogériás dolgokra azonban mégsem akartam visszatérni, így ezt néztem ki alternatívának. Egyelőre nagyon elégedett vagyok vele. A hajamat nem szárítja, a tövét egy picit zsírosítja, de elég ugyanúgy 3 naponta mosnom. Szerintem tényleg fényesebb lesz tőle a sörényem. Az olajat valóban kimossa a hajból, pedig legutoljára egy jó nagy adag 100%-os argánolaj volt a fejbőrömbe és a hajvégekbe masszírozva, de maradéktalanul kijött két samponozással. Összességében véve egy jó terméknek gondolom.

Update: levonok egy csillagot, mert néha olyan, mintha ragacsos maradna tőle a haj. Nem tudom jobban leírni, egyszerűen fura tapintása lesz. Továbbá megint elkezdett hullani a hajam, és amint visszatértem a régi gyógynövényes samponomhoz, ez elmúlt. Lehetséges, hogy csak az SLS-tól való tisztulás egyik tünete volt ez, de egyelőre inkább hanyagolom ezt a sampont...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 24.

annapanni

2012. október 2.

Megvettem, rögtön a nagy változatát. Utána nagyon gubancos és kezelhetetlenül csomós lesz a hajam, vizesen szálkás, balzsam nélkül egyáltalán nem bírok vele. Illata isteni, sokáig érzem. Kis vízzel felhigítva még habzik is. Másnapra nagyon zsírosodik a hajam tőle.

1hónap után: mivel még a flakon fele megvan, és hosszú távon próbálkozom a szilikonmentes cuccokkal, ezért folytatom a kísérletezést. A gyorsan zsírosodást (gyorsabban, mint hagyományos samponnal) a tisztulási folyamat eredményének tudom be egyelőre.
A p.sömör sajnos kijött kb. a 3 héten, de mivel nem elsőre és azonnal mint pl egy erősen illatosított kommersz sampon után, ezért mérsékelten elégedett vagyok vele. A banános balzsamot és a rainforest moisture pakolást használom utána felváltva. Kap egy négyest egyelőre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. október 2.

Mesi

2012. szeptember 24.

Több, mint egy hónapja használom, 400 ml-t vettem 1890 Ft-ért akciósan. Kevesebb, mint a harmada fogyott el eddig.
Sokkal kezelhetőbb tőle a hajam, mint az alverdétől (csak azzal van összehasonlítási alapom).
Sokkal jobban is habzik, ez miatt gazdaságosabb.
Ezzel elég, ha egyszer mosom meg, úgyis tiszta lesz. Csak akkor samponozok kétszer, ha nagy ritkán száraz sampont használok előtte.
Szépen be tudom szárítani, gyorsan szárad ettől is.
Fényes, egészséges kinézetű a hajam, egyáltalán nem fakó és sprőd. Már csak a sampon használata után is puha, dús, jó tapintású.
Nem zsírosodik gyorsabban, de nem is szárít. Háromnaponta mosom, még másnap is jó kibontva.
Kellemes az illata is.
Fésülni még mindig min. 5 perc, de sokkal gyorsabb, nem "nyúlik" a hajam. Kevesebb is hullik.
A márka banános kondíciójával együtt használom, tetszenek.
(Ez a 2. szilikonmentes samponom, ezzel teljesen elégedett vagyok, noha egy sampon izgatja még a fantáziám.)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. szeptember 24.

Sokkal jobban is habzik, ez miatt gazdaságosabb.
Szépen be tudom szárítani, gyorsan szárad ettől is.
Kellemes az illata is.
A márka banános kondíciójával együtt használom, tetszenek.

rayeri

2012. július 3.

Évek óta használom annyira bevált. Gyönyörű, csillogó lesz a hajam tőle, kellően hidratál (pedig göndör hajam van) anélkül, hogy elnehezítené. És egyszerűen tisztaságillata van. IMÁDOM!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 3.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice
Hidratálók: Sucrose, Propylene Glycol, Glycerin
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

magvas gomborka (más néven sárgarepce) magjából sajtolt olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipédia információi alapján a magvas gomborka a növényi források között szokatlanul magas (akár 45%-os) omega-3 zsírsavtartalommal rendelkezik; a hidegen sajtolt Camelina-olaj több mint 50 százalékban többszörösen telítetlen. Az olaj igen gazdag természetes antioxidánsokban, mint a tokoferolok, ami miatt igen stabil, ellenáll az oxidációnak és az avasodásnak. Paula Begoun nagyszerű összetevőnek tartja, bár úgy tudja, hogy nem született még olyan kutatási eremény, mely alátámasztaná, hogy egyéb különleges hatása is van-e a bőrre a magas omega-3 zsírsav tartalmának hatásán túl.