Van Cleef & Arpels

Ár:   43 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: galagonyanya, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. június 29.

Ár:   43 490 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

A parfümház 2014-ben megjelent női illata, megalkotója Antoine Maisondieu.

Főbb illatjegyek: mandarin narancs, neroli, frangipáni, sambac jázmin, vanília, méhviasz

Fújós Van Cleef&Arpels C.E.California Réverie
Ár: 3700Ft/ 10ml , Eladó: Chrissy
Állapot: -, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, Postán maradó ajánlott posta, FoxPost

RitaL

2018. szeptember 16.

Meglepődtem. Ajándékba kaptam egy mintát, eszembe sem jutott kipróbálni, de nagyon tetszik. Régi imádott, már nem gyártott L'Occitane Thé Vert au Jasmin jut róla eszembe. Tudom, hogy hülyeség, de szinte még a teát is érzem benne (ne higgyetek nekem, az nincs benne). Nagyon szomorú voltam, amikor azt az illatot nem gyártották többé, és azóta sem találtam ahhoz hasonlítható jázminos teás illatot. Eddig! :) Nagyon örülök! Bár most megvan a stabil kedvencem (én egyszerre csak egyféle parfümöt használok), ez mindenképpen első helyen van, ha egyszer csak másmilyet szeretnék venni.
Szóval igazi növényi, kesernyés-zöld jázmin (szerintem innen a tea feeling), azt hiszem, a kesernyésség a narancsvirág érdeme lehet, de konkrétan a nerolit én sem érzem ki belőle. Nagyon tiszta, nagyon üde, nagyon természetes. Eléggé tartós is. Aki szereti a jázmint, mindenképpen próbálja ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 16.

0808

2017. június 23.

Elmaradt a Kaliforniai álom!! Azt hittem elvarázsol és a Riviérán érzem majd magam, napbarnított bőr, luxus, finomság koktélok... Nagyon vágytam rá, nagyon akartam, végre meglett de sajnos elmaradt a feeling.
A narancsvirág- neroli kombó? olyan orrfacsaróvá olyan szúróssá, kesernyéssé teszi amitől számomra kiábrándító és viselhetetlen lett.
Jaaj a szívem megszakad a felismeréstől, hogy nem akar szeretni engem ez a mindenki által imádott gyöngyszem. Már az első másodpercekben éreztem baj lehet de akkor még reméltem tovaszáll a narancsos felhő de rátanyázott a bőrömre és mindent beárnyékolt. Olyan határozottan jelen van rajtam, hogy a szépséges virágoknak még csak lehetőségük sincs beköszönni hozzám.
Na épp ugyan ezt éreztem az Estée Lauder Bronze Goddess esetében is.
Minden rosszban van vmi jó nos hát igen megmarad a pénzem mert nem kell egy egész üveggel megvennem, maradok az én drága Terracottámnál.
Vagyis mégsem marad meg mind, mert ismeretlen vendéget invitáltam hozzám, jövő héten érkezik az Angel Sunessence aki már biztosan nem hoz magával narancsokat de remélem sok gyümölcsöt sem...de ez már egy másik történet lesz...izgulok:))

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 23.

Na épp ugyan ezt éreztem az Estée Lauder Bronze Goddess esetében is.

manna88

2017. június 21.

Imádom. Szerintem ez egy tökéletes illat - bár ez nyilván szubjektív. Számomra maga a luxus, a jó ízlés, és a kifinomultság. Amit érdemes csillagokkal jelölni: tartósnak tapasztalom, másnap is érzem az órám szíján (ha csuklóra fújtam), vagy a pulóveremen. Ár-érték arányban is jónak tartom, szerintem ilyen minőségű parfümöt sokszor csak a niche kategóriában lehet találni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 21.

szeliger

2017. május 22.

A legtökéletesebb neroli-jázmin kombinációról már lemaradtam, mindössze egy töredék fiolát őrizgetek a Diptyque Essences Insensées 2015.évi illatából, ma már szinte beszerezhetetlen. És akkor rátaláltam a kaliforniai álmodozásban egy nagyon szép jázminos illatra, a papírcsíkra kifújva rögtön szerelem, a bőrön is szépen viselkedett, jöhet. Aztán mindig jött egy pici "de".
Kifújáskor friss narancsossággal indít, aztán hamarosan átfordul édes, de mégis könnyed jázminillatba. Sajnos magamon nyakra feltéve nem sokáig érzem, fél óra sem kell és már dörzsölgetni kell a bőrömet, ha én is akarok az illatból. Párás, melegebb időben jobb a helyzet, akkor erőteljesebben megnyilvánul a parfüm. Az illat kedves és vidám, de nem játékos, meglehetősen lineáris. Valaki azt írta a boisdejasmin.com oldal egyik kommentjében, hogy nem nagyon tud mit kezdeni ezzel az illattal most 45 éves korában, amikor 18 évesen már Byzance-t hordott. Van benne igazság, én 22 éves voltam, amikor Byzance-ba öltöztem, ahhoz hasonlítva ez a parfüm maga az unalom. És ha mi, ötvenhez közeledve nem találjuk benne, amit keresünk, a fiatalabb korosztály mit mond róla? A tizennégy éves (amúgy Shalimar rajongó) fiam ült mellettem, rajtam az illat:
- Mama, valaki ma megint nagyon beparfümözött...
- És milyen? Jó?
- Nem olyan rossz, olyan nagyis!
Köszi, szóval nagyis.... még nem akarok nagyis lenni. Örülnék, ha az illat tovább tartana, örülnék, ha játékosabb, mesélősebb lenne, örülnék, ha az üvegem porlasztója egyszerre kisebb mennyiséget fújna ki, de azt jobban elporlasztaná.
Így viszont megmarad egy kellemes, kényelmes nappali fehérvirágos illatocskának, biztonságos, könnyen hordható, de én bizony már nem látom benne a varázst.
Ja, és ha előkerült itt a korábbi vélemények között a Terracotta, szerintem nem egy súlycsoport ės ha a szavazatom számítana, akkor inkább a Terracotta.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 22.

- Mama, valaki ma megint nagyon beparfümözött...
- És milyen? Jó?
- Nem olyan rossz, olyan nagyis!

galagonyanya

2016. augusztus 27.

Na véégre, valaki... :) Én meg, milyen vagyok: a parfümöt feltöltöttem ide, de a vélemény az elmaradt. Pedig de szeretem! Pici mintám van, ám a kívánságlistámon fenn van, mint csodálatos nyári illat. A narancsvirág számomra nem nyilvánult meg, és ezért hálás is voltam, mivel ki nem állhatom. A California Reverie viszont számomra nem a narancsvirágról szól, hanem friss trópusi virágokról, jázminról, csepp vaníliáról, olyan kényeztető, olyan jóleső friss virágillat... majd egyszer. Tán jövő nyáron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 27.

Musil

2016. augusztus 27.

Yves Rocher Secret d'Essences Neroli, Juliette Has A Gun Gentlewoman lesöpörve az asztalról, köszönjük szépen a szereplést, de a narancsvirág illatok igazi királynőjének trónja mgelehetősen egyértelműen a California Réverie-é! Pont azt a néha karcosba hajló kesernyésséget sikerült belőle kiszűrni, ami számomra a legtöbb nerolis illatot elrontja. Hát kérem, ez itt viszont egy remekmű! Nem állítom, hogy nem létezik nála jobb, de hogy jelen állás szerint én jobbat nem ismerek, az biztos! Kell belőle egy üveggel, a többi narancsvirágos parfümömet pedig szépen kilakoltatom, a California Réverie mellet nincsen helyük!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 27.

emb1p3

2016. július 25.

Ilyen lenne a Guerlain Terracotta, ha jó illat lenne. Kerek, könnyednek tűnő, de abszolút kidolgozott nyárillat, szépen, lassan épül, nem kétfázisos, mint a már említett Guerlain, nem csak jázmin-neroli aztán naptej, hanem a citrusos pezsgés után egy szépen balanszírozott, édeskés fehérvirág-csokor, de semmi erőszakosság, hanem lezser luxushangulat, bronzbőrön fehér selyemköntös. Nagyon nem stílusom, de abszolút lenyűgöz, mert bár jópár parfümöt ismerek ebből a zsánerből, ilyen mesterien komponáltat egyet sem. A kollekcióból a kedvencem, mondjuk persze nem magamon, hanem Blake Livelyn, vagy ilyesmi :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 25.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.