Legújabb vélemények - Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések

Zsofi201
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. április 27.

Csodálkozva olvasom az előttem lévő kommentet, mert én teljesen az ellenkezőjét tapasztaltam. De ami az egyik embernek kuka, az a másiknak csodaszer :).
1 hete szerdán lett megcsinálva a hajamon ez a kezelés fodrász által, egy komolyabb szőkítés után. Mielőtt rátaláltam erre a fodrászra nekem mindig letört a szőkített rész a hajamból és borzalmas száraz állaga volt. Amióta hozzá járok elkezdett nőni és végre megkaptam azt a hajszínt amire vágytam úgy, hogy emellett egészséges maradt a hajam.

Miközben csinálta a kezelést az illatától én is megijedtem, egy citrusos (dobozán jázminos) illatot éreztem ami nekem személy szerint nem tetszett, de emiatt nem vonok le csillagot mert nem volt tisztítószer szaga, egyszerűen én nem szeretem a citrusos illatokat. A kezelés után annyira puha volt a hajam mint még soha. Talán már túl puha is, de bevallom én mindig alig várom, hogy fodrász után hajat moshassak és úgy szárítsam meg állítsam be ahogy én szeretem. Figyelmeztetett a fodrász, hogy hajmosás közben pöce szaga lesz, de nem tulajdonítottam neki fontosságot.

Szombaton eljött a nap, végre azt éreztem ideje megmosni. Megvettem az otthoni ápoló szettjét is, gondoltam ha már csinálunk valamit csináljuk jól. :D Annak az illata valóban férfi tusfürdőhöz emlékeztet és mellette én nem is pöce szagnak mondanám azt amit a fodrászom említett, hanem amikor egy férfi kellemetlen sajtszagúra izzad...:D Viszont ez mind eltűnik szárítás után és mostanra 4. napos a hajam és még igazából húzhatnám a hajmosást és a vége sem száraz! Már nagyon rég volt ilyen, hogy nem kellett 2-3 naponta mosnom a hajamat. Rendszeresen sportolok szóval kapja az ívet azért.

Összeségében én eddig nagyon megvagyok vele elégedve, ha tartja ezt a szintet akkor biztos vissza fogok járni erre a kezelésre. Jövök majd updatelni.

Luiselotte
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 35-44  |  2021. április 22.

Nemrég lett kész a szám, 1 ml- t kaptam bele és végre olyan lett amilyet mindig is akartam.A kiinduló helyzet széltében picike, alul normális felül vékony ajak volt, ebből szerettem volna egy teljesen normál méretet kihozni, csak semmi russian lips és egyéb túlzások.
Azért mertem megcsináltatni , mert ha nem tetszik akkor egy éven belül felszívódik vagy akár ki is lehet oldatni ha nem tudok együtt élni a változással.
Maga a folyamat fél óra volt és teljesen fájdalmatlan köszönhetően az érzéstelenítő krémnek amivel előtte bekenték a számat. Teljesen hasonló a fogászati érzéstelenítéshez, mivel egy pici belement a számba még a nyelvem is elzsibbadt .
Frissen szép telt, talán túlságosan is, aztán első estére rémisztő méretet öltött de nem ijedtem meg, mert mondták, hogy erre számítani lehet , ahogy a bevérzésekre is. A lila foltok 3 nap alatt tűntek el, érdemes pénteken töltetni, én így hétfőn már tudtam dolgozni menni.
A kezelést mindenképpen ajánlom, fontos olyan helyet választani ahol megfelelően tájékoztatnak, ambuláns lapot írnak amin rajta van, hogy miből mennyit kaptok, nálam ez így volt , korrektül rá is van ragasztva a papírra az ampulla gyártási száma és típusa.
Sok helyet megnéztem, végül plasztikai sebész mellett döntöttem akinek rengeteg munkájáról van referencia kép a neten. Orvosi végzettség nélküli “ injektorokban” én nem bízom meg, itt az arcomról van szó, de persze mindenki maga dönti el, hogy neki mi a jó.

Luiselotte
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 35-44  |  2021. április 16.

Hosszas keresgélés után végül egy kedves, fiatal , második generációs plasztikai sebészhez jelentkeztem be akinek van saját és az édesapjával közös praxisa is.
Nagyon tetszett a részletes tájékoztatás, mind magáról a kezelésről, a lehetséges mellékhatásokról, az összes kérdésemre választ kaptam, készültek előtte-utána fotók is, valamint kaptam kezelőlapot ahol bejelölte, hogy hová és mennyi és milyen anyagot adott be.
Nekem egyelőre semmi drasztikus nincs a fejemen, a homlokomon láttam elkezdődni hajszál vékonyan a ráncosodást és a két szemem között is már látszik az Adidas jel ha mérges vagyok, így ez a két terület lett kezelve. Maga a művelet nekem fájt pedig magas a fájdalomküszöböm , gondolom ez teljesen egyéni érzékenység kérdése, ki lehetett bírni, kaptam egy stresszlabdát a kezembe azt szorongattam .
Az eredmény pedig sima homlok , megmaradt mimikával, kifejezetten ilyen finom munkát kértem, inkább megyek többször ha kell ,de nem akarok viaszbaba lenni.
Árat tekintve : 60 ezer Ft volt a két terület, nem tudom meddig fog tartani a hatása , erről majd később beszámolok.
A kezelést mindenképpen ajánlom , érdemes akkor menni amikor még nem tört be a bőr , így szebb eredményt lehet elérni.

Makk Zsuzsó
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2021. április 6.

Nagyon hasonló negatív tapasztalataim vannak ezzel a kezeléssel, mint az előttem szólónak. Évekkel ezelőtt csináltattam, egy kör volt, aztán soha többet. Iszonyú agresszív kezelés, nem értem, miért nem mondják, hogy vékony, érzékeny "fragile" bőrűek kerüljék, a rinocéroszbőrűeknek lehet, hogy működik. Nekem is lett sokáig el nem múló piros folt, nekem is rozáceás lett a bőröm utána, mindentől kipirult és a tetejébe még csak nem is ért semmit, kb. egy sima AHA, BHA hámlasztás hatását adja.
Ráadásul azt mondják, ebből kúraszerűen, legalább 2-3 alkalom kéne, hogy megmutatkozzon a bőrfeszesítő hatása, "egy kezelés nem kezelés". Aki pedig úgy jár, mint én és túlérzékeny marad utána sokáig a bőre, annak nem szabad több kört, tehát az első és egyben utolsó alkalom lényegében kidobott pénz.

Zara81: ne izgulj, szép lassan el fog múlni és normalizálódni fog a helyzet, de ez nekem beletellett min. egy évbe. Addig pedig krémből, szérumból, mindenből a szenzitív, a nyugtató, az illatmentes, és fényvédő ezerrel! Nekem nem jöttek be a kimondottan rozácea elleni krémek sem ez alatt az idő alatt, azokat sem bírta a bőröm, csak a minimál inci-s dolgokat. El fog múlni, türelem!
Én mindenkit lebeszélnék erről a kezelésről, tényleg sokkal több kellemetlenséggel és negatív mellékhatással jár, mint haszonnal.

Zara81
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2021. április 5.
Újonc  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2021. április 5.

Katasztrófa ez a kezelés.Fájdalmas és nem ér semmit.A legrosszabb,hogy én nem is ezt akartam,hanem PRP-t,de a bőrgyógyász lebeszélt róla,hogy ez még jobb!Köszönő viszonyban nincs a kettő.Négy hónap elteltével a szinte hibátlan bőrömön egy óriási 1X1 cm-es négyzetben piros a bőr,megégetett!A többi helyen rosacea jelentkezett,amire 40 évem alatt még soha példa nem volt!Négy hónap elteltével sem tudok napra menni annyira érzékeny lett a bőröm.Gyakorlatilag tönkretette a bőrömet.A kezelést a Fehérhajó Revitalban végezték.Kérdezni szeretném attól akinek volt hasonló panasza,h javult-e valaha?

Dév
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 45-54  |  2021. április 2.

50 éves leszek, szerencsés genetikával vagyok megáldva, állítólag 10 évet letagadhatok. Mondjuk teszek is érte, soha nem dohányoztam, sokat és elég erőteljesen sportolok, nem eszem sokat stb. De nem is vagyok aszkéta és nem az életmódomra való koncentrálás körül pörgök. Viszont elég hiú vagyok. Halványabb ráncaim a homlokomon és a szemöldököm között vannak, és ugye a ráncokat már nincs az a krém, ami eltűnteti. Így kezdtem el nézegetni a lehetőségeket, olvastam fórumokat és bejelentkeztem egy jónevű dokihoz, akire 3 hónapot vártam. Aztán a kocka el volt vetve, kicsit paráztam, hogy most csinálok magamból szörnyeteget. :-)
A hatás szuper természetes, az orvos nem is adott nagy adagot, és külön figyelt rá, hogy úgy adja be, hogy véletlenül se essen le a szemöldököm.
Amikor megkérdeztem a férjemet és fiaimat, észrevesznek-e valamit, akkor csak lestek...:-) Aztán azt mondták, hogy tényleg simább, kipihentebb az arcom. Nekem nagyon tetszik, a mimikám abszolút megmaradt, semmi természetellenes nincs az arcomban, csak valahogy szebb...
Nekem megéri 4-5 havonta a 90.000 ft-ot. Ezt persze mindenki maga dönti el.
Én örülök, hogy rávettem magam.
Egyébként a klinikán mellettem huszonévesek lányok kérték a beavatkozásokat, feltöltéseket, ezen azért elgondolkodtam...

farkasivi
Újonc  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. március 26.

A Borostyán Medicalba jártam Debrecenbe bajusz és áll szőrtelenítésre 2 éve, 20-25.000ft volt egy alkalom. Ez lézeres, voltam utokezelwsen is és szépen látszott hogy vekonyodnak az erősebb szorszalak.

Sajnos munkaugyi helyzet miatt már elég drágának talaltam így nézegettem az otthoni IPL készülékeket is. A DEES-t láttam hogy sok helyen írják, de annak is elég húzós ára van... az egyik influencer lány akit követek írta pár hónapja hogy egy YOUSILKY nevű gépet használ (reklám volt) és végül azt vettem.

Kicsit hasonlít a Braunra, csak árban jobb, illetve kb. 2 borostyános kezelésbe került.

Hetente egyszer használom, borotválkozas után 1 nappal, mivel ekkor már növekedési fázisban vannak a szorszalak.

A lábamat hosszabb ideige tart kezelni mert nem olyan nagy a feje, de működik. Egyenletesen kell haladni, nem szabad részt kihagyni mert nyilván foltos lesz. Ez van velem is picit, de vékonyabbak és lassabban nő vissza. (Előtte kb 3naponta borotvaltam...)

A hónaljamon viszont full jó!! Nyárra nem kell vele szenvednem, hogy croptoppos időben elfelejtek borotválkozni vagy nem... Halleluja!

Deess: https://deess.hu/megrendeles/
YOUSILKY: https://www.yousilky.hu/shop/yousilky-ipl-szortelenito

t1kk
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. március 16.

Bár valóban sokba kerül egyszerre, szerintem érdemes befektetni rá. 5 kezelésem volt eddig a hónaljamon és bikini vonalon, és bár még mindig van néhány szál szőröm, elég kb havonta egyszer leborotválni, pedig korábban naponta kellett. Az utolsó kezelésem kb egy éve volt, és még van 3 a csomagban, amit szintén el fogok használni, hogy a maradéktól is amennyire lehet megszabaduljak. Talán fontos megjegyezni, hogy azért nem fájdalommentes, mert tudom, hogy néhány helyen így hirdetik. Viszont nekem úgy tűnik, hogy azért jobb mint a gyantázás, vagy legalább is gyorsabb.

csiges
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. március 7.

2021.02.08. I. kezelés (8000 Ft)
Egy tanuló kozmetikus csinálta a kezelést ma, utána kiegészítésként mezoterápiás hatóanyag bevitellel. Kicsit kipirosodott utána az arcom, de nagyon gyengéd volt.
Aznap csak sheavajjal és a G&G niacidos és azelinsavas hidratáló szérumjaival kezeltem. Másnap már hámlasztóval is, ez akkor még csípett egy picit, később már nem.

2021.02.18. II. kezelés (8700 Ft)
Ma már a rendes kozmetikus csinálta a kezelést, (kiegészítésként szintén mezoterápiás hatóanyag bevitellel) de ő nem volt annyira kíméletes, mint a múltkor a tanuló.
Mintha egy picit kisebbek lennének a hegecskék az arcomon, összességében azebb lett az arcom a kezelés után.
Két órával később (ahogy javasolták) feltettem a fényvédőt, ettől kicsit kipirosodott. Az esti rutinom alatt is jobban kipirosodott, mint a múltkor, paprika fejem lett, de szerencsére ez egy fél/egy óra alatt el is múlt.

2021.03.04. III. kezelés (7300 Ft)
Most tisztítással együtt kezeltek, így más ára volt, és így hamarabb be is fejeztünk, mert összesen volt kb 40-45 perc. Valószínűleg emiatt nem is érzem most olyan hatásosnak.

2021.03.07. III. kezelés után
Piros a fejem, mint aki leégett kicsit a napon, pedig minden nap használok fényvédőt, kivéve egy pár napja reggel, mert akkor nem volt rá idő sajnos.

dbeata
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 45-54  |  2021. március 4.

Két szezon IPL után kipróbáltam az SHR IPL-t, hátha segít azokon a területeken, ahol az IPL nem tudott eredményt elérni, de nem tapasztaltam már áttörést. Nekem sötét szőröm van világos bőrrel kombinálva, így nem tudok beszámolni szőke szőrrel kapcsolatos tapasztalatokról. Picit azért fáj, főleg az érzékeny területeken. Égető érzés.