Legújabb vélemények - Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések

Kica
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. április 18.
Újonc  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. április 18.

2022-es tapasztalatok a Vivace kezelésről: 4 kezelésen voltam januártól márciusig 3 hetente, így most, áprilisban, közel a 37. szülinapomhoz, gondoltam beszámolok az eredményekről.
Kombinált a bőrtípusom, az orcákon normál, néha kissé száraz, az orron, állon, homlokon zsírosabb, gondot okoznak a mitesszerek, tág pórusok és az öregedés jelei. Nincsenek hegek az arcomon és nem problémás a bőröm egyébként, a kezelést kizárólag kollagén indukciós, ‘fiatalító’ hatása miatt választottam és nem voltak nagy elvárásaim, némileg felfrissült, üdébb eredményt tartottam reálisnak.
Semmi fájdalmat vagy kellemetlenséget nem okozott az eljárás, utána közvetlenül kicsi pirosságot tapasztaltam, de ez is max fél óráig tartott. Az azt követő egy-két hétben néhány pattanással több lett itt-ott és nagyon enyhe hámlást is tapasztaltam az orcákon, de semmi feltűnő vagy kellemetlen side effect nem volt.
Az igazán prominens anti-aging hatást mostanában, 1 hónappal az utolsó kezelés után tapasztalom:
- sokkal simább, frissebb, feszesebb lett a bőröm, teljesen egységes a színe, tónusa, és tömörebb is, mintha visszamentem volna kb 3-5 évet az időben.
- A homlokomon lévő, néhol jobban elmélyülő ráncok nem annyira mélyek már, ahogy a szemem körüliek is sokkal kevésbé láthatóak.
- A szemem alatti árkok, amik már a középarcig értek fáradt kinézetet okozva, mintha feltöltődtek volna, nem kell alapozó vagy korrektor hozzá, hogy elrejtsem, ezzel a mostani állapottal pedig abszolút együtt tudok élni.
- A leglátványosabb pozitívum a nasolabiális redő kisimultabbá válása az orr és a szájzug közti területen, amitől korábban mindig ‘szomorúnak’ tűnt az arcom.
Ha összehasonlítom a mostani állapotot a 2018-as fotóimon látottakkal, szinte teljesen ugyanúgy nézek ki, mint akkor.

Plusz pozitívum, hogy a kezelés sorozat előtt, decemberben voltam utoljára kozmetikusnál és még most, áprilisban sem látom szükségét, a bőröm állapotából kiindulva. Persze használok lemosókat, antioxidánst, retinolt, hámlasztót és 50-es fényvédőt, de ezekkel együtt is minden hónapban szükség volt a tisztításra, mitesszer nyomkodásra, míg újabban a pórusaim teljesen összehúzódtak és mitesszerek is csak itt-ott mutatkoznak elszórtan. Nem tudom, meddig fog tartani ez a hatás, de az elmúlt 1-2 hétben is már öröm volt tükörbe nézni, emellett rengeteg dicséretet is kaptam, nekem nagyon bejött, ajánlom.

Edina000
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. április 10.

Holnap( április 11) lesz két hete hogy voltam botox kezelésen. A glabella ráncba kértem az injekciót illetve a homlokomban. Két függőleges ráncom volt a szemöldököm közt az egyik teljesen elmúlt viszont a másik ugyanúgy ott maradt, a homlokom szintén jó lett szebb és simább lett. A másik függőleges ránc már nem is fog elmúlni? 40.000 ft volt.

Aliz79
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. március 17.

Legelső bejegyzés:
Én viszonylag rövid tépelődés után szántam rá magam (nem nagyon volt mit mérlegelnem, a ránc ott van, kész, nem fog elmúlni, ennyi). 2021.nov.12-én volt a beavatkozás, ami kb. 3 percig tartott (B*rs*ny klinika), minimálisan fájt (sima tűszúrás).
Egyelőre semmi eredménye, emiatt pedig már síkideg vagyok (most vagyok 5. napos, azt írja a tájékoztatójuk, hogy 12-36 óra múlva kezdődik a hatás..hát semmi.)
Rettentően erős, mély, bevésődött ránc van a 2 szemöldököm között, oda kértem a botoxot.
Hiába van leírva, hogy idő, mire kiépül a hatása, azt hittem, hogy azért 5 nap után már látok valami eredményt, de semmi.
Szóval egyelőre teljes pénzkidobás, de próbálok nem pánikba esni, mert mindenhol azt írják, hogy 14 napig legyek türelmes. Remélem, kibírom addig, mert már így az 5. nap után úgy érzem 0 türelmem van.
....az idő telt, múlt, eltelt 14 nap nulla, azaz nulla eredménnyel....semmi nem történt, ugyanúgy ráncoltam, mint azelőtt....

2. bejegyzés:
Na, letelt a 2 hét, amíg türelmesnek kellett lennem...., mivel zéró hatása volt, 2 hét után elmentem újra a klinikára, reklamáltam (kultúráltan!) kaptam újra egy emeltebb dózist (vagy üres sóoldatot, ez ugye sose fog kiderülni, hisz én nem láttam, mit szívott fel!!!).
Teljesen hatástalan volt ez is....újabb 2 hét várakozás...ami az őrületbe kergetett....

3. bejegyzés:
Ezután is felkerestem a klinikát, most már harmadszor: a rövid összegzés az, hogy annyi volt a reakció a klinika részéről, hogy bár kifizettem a 60 ezer forintot, vissza nem kapom, szóba se jött ez, ment a mismásolás, hogy így meg úgy, jó ez...belém akarta beszélni az orvos, hogy jobb lett, stb....akkorát ráncoltam ott előtte, hogy lefagyott a bárgyú mosoly az arcáról...hülyének akart nézni...
Akkora a mérgesráncom, hogy 3 ember összesen nem tud ekkorát ráncolni,kb 5 cm hosszú és mély.
Soha, egyetlen pillanatra sem volt minimális javulás sem...abban sem vagyok biztos, hogy valóban megkaptam a hatóanyagot, mert semmi mellékhatást, semmit nem éreztem utána, amiről egy csomóan írnak és nem láttam, amikor az orvos felszívta a valamit a fecskendőbe, mert hátat fordított nekem és ezen idő alatt én már az ágyon feküdtem....szóval inkább abban vagyok biztos, hogy sima, üres sóoldatot kaptam, 60 ezer forintért...

Nagy sz** ez a B****ny klinika, simán átverik az embert.
Lehúzzák 60 ezer forintra, negyed óránként vannak beírva emberek, így könnyű bevételt termelni.....
Szóval, senkinek nem javaslom, hogy odamenjen.

Itt kérek mindenkit, akinek van megbízható, bevált gyakorlata hova menjek, írjon rám....elméletileg Vistabelt kaptam (szerintem sima sóoldattal vertek át), szóval azt nem szeretnék harmadszor is...de lényeg, hogy akinek van bevált helye, kérem, írjon üzenetet! Köszönöm!

monoka14
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. március 6.

Nekem sajnos nem vált be. Striáimat kezeltettem decemberben, de nemhogy nem javított rajta semmit, a piros foltok azóta is megmaradtak. Nem tudom mivel tudnám eltüntetni, 3 hónap eltelt és még semmi. Elég nagy területről van szó, sokba is került, rondább mint volt, így nagyon csalódott vagyok :( akik hasonlóak jártatok valamivel sikerült eltüntetni a pirosságot?

Ametiszt
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. március 4.

Nekem alexandrit lézeres kezelesem volt, több mint 10 éve, a lábamon. A legjobb döntés volt! Az eredmény szuper lett, szinte teljesen szőrtelen, és ez azóta is tart! Pedig közben volt bőven hormonváltozás is (2 terhesség, szoptatás).
A lezer és az IPL nem ugyanaz, csak azért írom, mert sokaknak megtévesztő. Én próbáltam előtte az IPL-t, az semmit sem használt.

Madi    beauty blogger
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. március 4.

4 alkalommal voltam Elysion-Pro gépes kezelésen, csak a hónaljamat akartam megcsináltatni és igazán nincs sok szőröm, de így sem hozott az égvilágon semmi változást, szóval abbahagytam. Azt gondolom, hogy ami 8 alkalom után teljes szőrtelenséget ígér, annak félidőnél már látható eredménye kellene legyen.

jubileum
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. március 4.

Második alkalmon vagyok túl a diódalézeres kezelésből hónalj területre. Ez azért fontos, mert láttam sok helyen kommentekben, hogy sokan azt hiszik ez ugyanaz mint az otthoni lumea. Első alkalom után kissé asszimetrikus volt a szőrveztés a jobb oldalon kb 5% a bal oldalon pedig 15% körül tippelném. A szalonban azt mondták ez teljesen normális. A kezelés egyébként úgy zajlott, hogy lefedték az anyajegyeket szeplőket fehér festékkel és krémmel is, majd ultrahang zselé került rá, és szépen apró lépésenként megkerestünk azt a pontot ami elől az ember már a 4.5. húzgálásra kicsit elugrana reflexből. Ugye a zselében húzogatják a gépet, egy területet ötször húznak át, és minden húzással egyre erősebb a melegérzed és a bőr felső 2-3 mm-ében a kellemetlenségérzet. Szóval szó nincs fájdalommentességről egyébként, de azért nem fogható egy gyantához, és gyorsan el is múlik az érzet.

A kezelés után még minden marad a régi, ugyanolyan szőrös marad az ember a következő 2 hétben és még nőnek/nőni látszanak a kiírtott szálak is, ahogy dolgozza ki a gyökerüket vesztett példányokat a bőr. Kb 2 hét után van az a pont ami a kezelés eredményeként lehet betudni, de ugye a folyamatos körforgása a szőrszálaknak az elején még nem engedi láttatni, mert a kezelés után aktiválódott szőrök ekkor már elkezdhetnek látszani. Elsőre 4 hét különbség volt a két kezelés közt, most a 3. alkalomra már 5 hétre kaptam időpontot. Tény, elég hosszú program, remélem megéri majd. IPL-t is próbáltam korábban de hónaljon sajnos hatástalan volt nekem. Összességében most még csak a bizakodás van, és a kezelési élmény.

Feketebarbi
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. február 28.

A glabella és homlokráncok kezelésére már 4 éve alkalmazom. 6 kezeléssel a hátam mögött van mit megosztanom veletek.
- A legideálisabb akkor elkezdeni, amikor a nap végére már megjelennek a ráncok, de még alvással reggelre kisimulnak. Itt még meg lehet csípni időben a ráncok tényleges kialakulását. A betört, állandósult barázdákat, csak finomítani fogja!
- 5-10 perc, elenyésző fájdalom, egy hét alatt teljesen beáll, a szúrásoknak negyed óra múlva nyomuk sincs.
(Ha továbbra is tudod mozgatni az érintett izmokat, akkor túlhígíthatták a sóoldattal, rossz helyre szúrták, régen bontották meg)
- nekem mindkét forgalomban lévő volt már, semmi pro-kontra, dolgoznak szépen.
- 4 hónapra teljesen blokkolja az izmokat, erre még számolhattok 3 hónapot mire újra aktívan használjátok, mivel leszoktat a mimikáról a blokk időszak. Ezt követően a kezdetleges ráncocska kezdemények is csak 2 hónap elteltével jelennek meg, jól hidratált bőrön később. Azért írom ezt le, mert ha csak évente egyszer engedheted meg magadnak, akkor is ég és föld lesz a before- after állapot. Szerintem 9 havonta a legoptimálisabb és ha azt nevezzük 100% nak, akkor az évi alkalmazás legyen 90%. Fölösleges sűrűbben!
- Tavasszal a legjobb kérni, szépen beáll nyárra a hatása, a jó kis napsütéses idő nem tud ráncolni rajtunk. Amire megy ki a hatása ősszel már nem hunyorgunk annyit.
FONTOS:
- Csak orvosnál, rendelőben!
- Nekem az 5. lakalommal, epidurális érzéstelenítést követő fejfájást produkált 2 hétre. Ez volt az első alkalom, hogy nem frissen bontotta ki , hanem 2 üveg maradékát használta fel. A következő időpont egyeztetésénél jeleztem, h a mellékhatás miatt, kérem frisset bontson. Hárított, mondta, hogy egyedi, soha nem hallott tünet és miattam nem bont újat, csak ha pont elfogy, amikor mennék. Orvost váltottam, nála nem privilégium az, h frissen kapjam meg.
Azért tartom fontosnak, hogy a fent leírtakat tudjátok, mert annak is 90-120ezer a kezelés akinek nem okoz panaszt és annak is akit gyötör később a fejfájás. Nagy kiszerelést hígítanak fel, ami több páciensre elég. Nem gond, ha egymás után felhasználásra kerül. Az a baj, ha a hűtési lánc megszakad és több napra átpakolgatják.

rosa.love
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport:  -  |  2022. február 1.

Életem legjobb döntése volt, hogy kitetováltattam a szemöldökömet. Csak azt bánom, hogy nem 18 évesen tettem. Szerencsére a saját szemöldököm is viszonylag sűrű, de a vége hiányos volt. Soha, de soha nem sikerült tökéletes formára rajzolni sminkkel. Illetve mindig abban a hitben eltem, hogy ugyes vagyok szemoldok sminkelesben, hat nezem a regebbi fotoimat, baromira nem volt igazam.A tetovalastol szinte uj fejem lett, sokkal szebb lett az egesz arcom. Es az, hogy nem kell rajzolgatni, nem jon le, felbecsulhetetlen erzes.

KezdoManias
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. január 26.

2022. január 26. Egy kezelésen vagyok túl (kb. 3 hete) - az orvos szerint háromra van szükség belőle, szóval cseppet sem olcsó mulatság.
Az eljárás maga igen sztenderdnek tűnik, (az orvos szerint nem csak a technikát, de a marketinget is tekintve jól kitaláltnak mondható) arcfelenként 5-5 szúrással injektálnak be 1-1 ml hialuronsavat. Érzéstelenítő nem szükséges hozzá, pici szúrás és feszítés érezhető csupán, igazi lunch time beavatkozás. Ez ugyan több szúrás, mint mondjuk amit egy feltöltésnél adnak, de sokkal kevesebb, mint hasonló, bőrmegújító kezelések.
Az 1-1 ml hatóanyag külön fecskendőkbe van töltve, így az orvos szerint a tű hegyesebb marad, precízebben, kevésbé fájdalmasan lehet szúrni vele. Gondolom az adatolást is precízebben lehet így végezni. A szúrások helyén 1-2 napig pici felületemelkedés látszódik, utána eloszlik a befecskendezett anyag. Elvileg 28 napig marad a bőrben, azalatt fejti ki bőrmegújító hatását. (Hja, ige, lehet, hogy ez inkább a marketing része a dolognak...) Én mentem vissza dolgozni, bár hozzáteszem, szemüveges vagyok, így az új, átmeneti dudorjaimat ez részben eltakarta. Masszírozgatni nem szabad a területet.
Ez a kezelés határozottan nem feltöltés, viszont mégiscsak van ilyesmi eredménye is. Ellentétben sok más orvos-esztétikai kezeléssel, ennek már rögtön látszódik valamilyen hatása, egyértelműen finomodnak az apróbb és nagyobb (pl. orr körüli) ráncocskák is.
A problémás bőröm miatt próbáltam már többféle orvos-esztétikai kezelést, bár azok részben mást céloznak (a "bőrfiatalítás" mellett felületkezelést is). Emiatt szerintem nem érdemes összehasonlítani őket. Ez sem plasztikai sebészet, de így első ránézésre hozza, amit elvárok: láthatóan, de ne "felvarrt" hatást keltve finomodjanak a vonalaim. Jövök még frissíteni a további kezelések után a hosszabb távú hatásokat tekintve.