Legújabb vélemények - Parfümök

vyxx
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 17.

A galagonya es a jazmin fullaszto egyvelege. Mindegy milyen az idojaras, es az evszak, ez ott leng a levegoben a viseloje korul, es szinte fojtogat.
Kozhelyesnek irta egy elottem szolo, es teljesen igaz.
Ez az az illat ami fintorgasra kenyszerit, mert annyira olcso es mu hatast kelt.
(Felre ertes ne essék, az olcso kifejezest nem ugy kell erteni hogy ha valami elerheto aron van az rossz.!)
Tul eros, ami nem baj, de ennél igen, mert borzalmasan szúrós, kemény, tömény füst. Ez nem az a tartos parfumod lesz amit ha a liftben hagysz sovarogva szaglasznak majd az utanad levok ;)…
Es ne tevesszen meg a jazmin. Ebben nem finom.

Rhodesian Ridgeback
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 17.

Az eredeti Ganymede ott van számomra a minden idők legjobb, legeredetibb parfümjei között. Éppen ezért kíváncsivá tett, milyen lehet ez a már eleve csúcsminőség Extrait változatban…
Szalmagyopár rétegezve mandarinnal és rengeteg sáfránnyal, BBQ-szósszal és bőrrel. Majd a háttérben egy templomszerű hangulattal megáldva.
Ez is inkább egy illatélmény. Haladóknak, bevállalósaknak, erős személyiségű cosmopilitáknak, mert ez egy olyan illatélmény, amit akkor érzel, mint amikor, egy késő délután, valamelyik multikulturális nagyváros, valamelyik negyedének piacán tapasztalsz. Annak közelében pedig van egy közel-keleti édességbolt, egy indiai étterem, és egy bőr-díszmű piac és ezek keverékének illata valósággal letámadnak. A végeredmény egy valóságos vegyi fegyver, amit objektíven lehetetlenség értékelni. (Csak szeretni lehet, vagy utálni.) Két fújás is sok belőle. Akkor ajánlott, ha feltűnést akarsz kelteni, vagy akár tömeget pusztítani.

kriszta.13020
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 17.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 17.

Imádom! Az illatát is, rengetegen megdicsérték már, még akkor is mikor én már nem érzem. Tartós és intenzív az illata de nem hivalkodó.

Qwerty
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. április 17.

Ahogy olvasom limitált kiadás (bár mostanában gyakorlatilag minden az), és csak 100 ml-es kiszerelése van, az is kezd eltűnni a polcokról. Kell hozzá megszállottság, mert a bors felrobban az elején, nagyon erős, semmi mást nem érzek mellette, csak a később csatlakozó fenyőt. Borsos fenyő, majd púderes, krémes fenyő, és nem tölgymoha, hanem még mindig bors, valamint pézsma. Ez így nem hangzik túl jól, pedig az illat jó és még csak nem is maszkulin. Annyiban hasonlít a ketteshez, hogy szintén férfias illatjegyekből csináltak női illatot.
A sok bors és a pézsma miatt még a sokadik bőrpróba után is félve fújtam fel egész napra, de nem lett baj, tartósságát tekintve tényleg nem egy erőmű, nem nyírt ki senkit a környéken, sőt engem se. Ruhán egy kellemes, édességmentes, nagyon enyhén fűszeres púderes illat érződik nagyjából három órán keresztül, utána a fújás helyét sem tudom kiszagolni, csak a szokásos puha, édeskés illat libben elő halványan, ami minden más illatnál is szokott.
A púderes fenyő az Ormonde Woman jellegzetessége, a leszáradás engem leginkább arra emlékeztet, jó lenne bőrön is összehasonlítani. Az OW mintámtól pár éve kénytelen voltam megszabadulni, mert folyt összevissza, minden attól szaglott és egy idő után elegem lett belőle, szóval ez nem fog menni. Akkoriban mások voltak az elvárásaim, a fenyőpúdert nem kedveltem meg. Ez is az lett végül, csak jóval kedvezőbb árfekvésben.

Még nem tudom hogyan tovább, mert ezt az illatot a borsos kezdet miatt nem szabad túllocsolni, töményen jó kis fejfájást okoz, ehhez képest villámgyorsan tűnik el. A 100 ml szerintem sohasem fog elfogyni, nekem bőven elég lett volna 30 ml. Az üveget továbbra is utálom, egyrészt feleslegesen hatalmas, és a "kupak" a visszahelyezéskor néha lenyomja a szórófejet, így folyik mindenfelé. Már a 30 ml-es No2-vel is jártam így, ez a cicisnéni dizájn átka (persze még mindig fogalmam sincs, hogy kicsoda ez a Billie).
3.5*

gyooongyi
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. április 17.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. április 17.

Meglepett, mennyire finom ez az illat. Örülök, hogy engedtem a csábításnak. De talán a pézsma(?) nem szeret.. szúróssá válik rajtam. Sajnálom, mert csodás krémes felhőket ereget. Még a férjem is megjegyezte, mennyire finom.
Engem leginkább az vonzott hozzá, hogy a Hirishez hasonlították. De nem zöldnek érzem, hanem krémesen frissnek. Mandarinos krémes ez a frissesség, mint a Coco Noirban. Ez a jellege nagyon emlékeztet rá.
A gyümölcsösségtől tartottam, de annak sem érzem. Csak épp annyira édesít a fekete ribizli, hogy az írisz ne legyen hűvös és száraz.
No és az írisz... nemesít, finomra hangol, mint mindig.
Nagyon szépen összerakott illat, nem tudok rá ötösnél kevesebbet adni. Rajtam tartós is.

Elkofen
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. április 17.

Szerintem a szériának ez a legjobb illatú darabja. Sajnos a tartósságával az én bőrömön bajok vannak. Ha tartósabb lenne, szerintem rajonganék érte.
Nagyon virágos és nagyon édes az én bőrömön. Tavasszal, de még talán a nem forró nyári napokon szívesen hordanám. Kánikulában azért mégsem. A sok virágillat mellett rajtam tényleg van valami nyárias, napsugaras érzete. Ezt talán kókuszvíz, az ylang-ylang és a napos jegyek teszik, amelyek nem láthatóak itt az összetevőkben.
Nem érzem sem idejétmúltnak, sem öregesnek, sem szappan, vagy öblítőjellegűnek. Ez egy vidám, nagyon virágos és roppant édes finomság rajtam. A rossz tartóssága miatt nem szerzem be. Ilyen árfekvésben többet elvárna a vásárló. 4 csillag a fincsi illatért megy, mert amúgy csak hármat érdemelne ez a parfüm.

Elkofen

Kellemes, friss rózsás, virágos illat, ami egyáltalán nem öregasszonyos és nem is túl édes. Valóban ennek a példánynak a legszebb az üvege a sorozat darabjai közül.
Rajtam hamar túl pacsulis, fás jelleget ölt, ami nem tetszik annyira. A rózsas illatok közül viszont ez tényleg a viselhetőbb, irodabarát kategória. A szilázsa nagyon gyenge és sajnos a tartóssága is. Hamar bőrközelivé válik és 2-3 óra elteltével már csak nyomokban érezhető a bőrömön. Hiába a gyönyörű üveg, így nincs rá szükségem.

Purecute
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 17.

Hmmm..🤔 én érzem, először az üvegből szimatoltam, nagyon jó friss pézsmás(?) cédrusos(?) illata volt, felfújás után a bőrömön 80%-ban megegyezik Ariana Grande- God is a women-jével, amit amúgy imádok. Ahogy telik az idő egyre több féle illatot érzek benne. Éreztem már vaníliás autóillatosítónak, süteménynek, és faforgácsnak is ahogy sokan mások. Különleges, ez tény, a “működése” eltér kicsit az átlagtól. Ha nincs ott is érzed, mintha befurakodna az orrodba, utoljára az Alien okozott ilyet nálam, de az erős. Ez nem, de mégis tart. Ott van és nem enged :D tartóssága egy jó min. 10 óra bőrön. Ruhára fújva semmit nem érzek. Mások szerint öblítő/mosópor illatú vagyok tőle.

Biancah
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 17.

Itt a Krémmánián vettem egy 15 ml mini kiadást, majd utána egy nagyobb 30 ml-set a Müllerben.
Mindennapi illat, amit bárhol bármikor felfújnék, egyszerűen nem lehet vele mellélőni. Viszont a tartóssága csapnivaló, és már csak emiatt nem venném újra.

Cukiduda
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. április 17.

Gyönyörű üvegben egy krémes luxus illat :) ajándékba kaptam és nagyon megszerettem, annak ellenére, hogy ajándékba nehéz szerintem parfümöt vásárolni. A most “divatos” illatjegyek szerencsére tetszenek, működik is vele a kémia, így jelenleg ő a kedvencem. Rajtam a tartóssága elég jó, de ez nyilván bőrfüggő. Többen megdicsérték rajtam. Ajánlom. :)