Legújabb vélemények - Samponok

Plusskutya
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 45-54  |  2021. szeptember 17.

Nekem ez a sampon inkább de-hydrate me wash...
Most látom, hogy már nem gyártják, hát szerintem jobb is.
Pontosan az ellenkezőjét műveli a hajammal, mint a leírása: kiszárítja a hajvégeimet, nem táplál, de fakít, és kifésülhetetlenné gubancol. Pedig ezekre a problémákra kerestem megoldást, de csak rontott a helyzeten.
Két durva mellényúlásom volt eddig samponnal, ez az egyik, és a költségesebb, így jobban fáj.
Az ára miatt kidobni nem akarom, próbálom megtalálni a módját, hogyan tudom elhasználni. Most azzal próbálkozom, hogy hajmosáskor ezt vetem be első körben, majd jöhet a Schauma Multi Repair-je (nálam 5csillagos!). Nem vagyok elégedett, de próbálom elkerülni, hogy ecsetmosó- vagy felmosószerként végezze...
Mellette szól, hogy finom az illata és nagyon kevés mennyiséggel is szépen tisztít, de több a hibája, mint az előnye, ezért 2 csillagot kap tőlem..

Szeos
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 17.

Elhasználtam egy tubussal ebből a samponból, de nem igazán vált be. Az olaplex 4 minden tekintetben jobb - kevesebb kell belőle és sokkal jobban ápol és tisztít. Nem volt gondom ezzel a samponnal sem, nem irritált illetve nem zsírosított, de a szilikon miatt (ami sajnos Ola párjában is van) biztosan nem fogom újra megvenni.

Szeos

Mintát kaptam belőle egy szalonban, de sajnos nem vált be. Nagyon zsírosította a hajam, egy napot sem bírt ki hajmosás után, így többet nem próbálkozok ezzel a termékkel.

Stella1993
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 17.

szeptember 17:
Jöttem lepontozni, de észrevettem hogy egyszer már véleményeztem a terméket. Akkor 3 csillagot kapott, most levonok ebből kettőt. Szóval samponom általában mindig legalább 2 féle van itthon amiket váltogatok, viszont pár hete az egyik elfogyott és ebből a Kallosos "csodából" amúgyis nagy kiszerelést vettem, gondoltam használgatom csak ezt egy darabig... Nem jöttem rá, mitől viszket a fejbőröm már hetek óta és miért korpásodik a hajmosás másnapján, amíg tegnap egy DM-es samponnál nem olvastam, hogy többeknek is hasonló problémáik voltak.. Nem gondoltam volna, hogy egy sampon ilyen tüneteket okozhat... Nagy csalódás, mint ahogy a többi Kallos pakolás és a sz*rrá istenített Lab35 hajvégápoló is. Többet soha semmit nem veszek meg ettől a márkától.

június 29:
Egy átlagos olcsó sampon, ronda összetevőkkel, semmi extra. Nem vettem észre, hogy bármennyit is javított volna a hajam állapotán, bár nem is rontott rajt (egyelőre). Elhasználom, de újravenni nem fogom, nem vagyok megelégedve a Kallos termékeivel.

Plusskutya

Glis Kur samponban még nem csalódtam... Eddig.
Nem volt mindegyik csodaszer, de tette a dolgát és semmiképpen nem rontott a hajam állapotán.
Ezt a "csodát" vakon vettem - ami azt jelenti, hogy nem olvastam el az itteni véleményeket, mert siettem, nagy hiba volt.
Ennek a samponnak én volnék az ideális alanya, hosszú, de vékonyszálú, sérülékeny (sértődékeny) haj, száraz végekkel.
Hajmosás után a helyzet nem javult, de romlott, olyan lett a hajam, mint a nyuszijaink szénája. Ők szeretik, de velük ellentétben én ezt az állapotot nagyon nem a fejemen.
Látván, hogy gond van, gyorsan feldobtam a TIGI Catwalk Oatmeal & Honey tápláló maszkját egy fél órára, de még az sem tudta helyrerakni. Puhább, de továbbra is kócolódó, csontszáraz hajvégekkel zártam a hajmosási rituálémat. Úgyhogy kenhettem olajat, leave-in kondicionálót, mindent (is).
Külön öröm, hogy a nagy kiszerelést vettem meg... Úgyhogy most keresem a helyét a háztartásban. Felmosóvíz?!

Purnima
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2021. szeptember 16.

2 hete használom ezt a sampont és extrém mértékben kezdett el hullani a hajam. Napi 2x porszívózom a fürdőszobát. Remélem, hogy csak az őszi "vedlés", de még akkor is sok. Egyébként valóban szép fényt ad, viszont túlparfümözött.

Szilvi666
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 16.

Nagyon jó ár érték arányú sampon. Az illata kellemes, könnyen fésülhető tőle a vékony szálú hajam, jól hangzik és sokáig elég.
A serkentő hatáshoz nem tudok mit hozzáfűzni, de már csak az egyéb pozitív tulajdonságai miatt is érdemes kipróbálni.

Csilla_Csilla
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 16.

Ez az első szulfátmentes samponom, előtte éveken keresztül Baba samponom volt. Szerencsére nem jöttem ide pár hete rossz értékelést írni erről a termékről. Hónapok óta nagyon katasztrofális a hajam és elkönyveltem ez a sampont is "nem hatásosnak", de mint kiderült nem a termékkel volt a baj. Július óta használom a sampont, a hozzá tartozó balzsamot és a márka repair olaját is. Mióta abba hagytam a hormonális fogamzásgátlót (február óta, nagyjából hét hónapja), azóta egyszerűen szörnyű lett a haja. Nekem nem a bőrömet vágta taccsra a hormonális tabletta (jó, mondjuk mostanában elkezdtek sokasodni a pattanásaim is az állam két oldalán), hanem a hajamat. Erősen hullik, konkrétan csomókban és látom, hogy kevesebb lett a hajam. Rettenetesen zsírosodik. A hajtő, a hajam teljes hossza. Látványra és tapintásra is csúszós, zsíros. Hiába vágattam le rövidre, kezelhetetlen volt így is. Egy nap után rossz illatú volt. Két naponta mostam, mert annyit ront a komfort érzetemen, se kiengedve, se összefogva, sehogy se jó viselni. De olyan is volt, hogy naponta megmostam, mert nem tetszett az illata...
Nem mondom, hogy ez a sampon teljesen jó erre a zsíros állapotú hajra, sőt. Viszont lekopogom, valami mostanában megváltozott. Nagyjából két hete jobb lett a helyzet, érezhetően kevésbé zsírosodik a hajam érzetre is, látványra is. Tisztábbnak érzem. Az illata is egész rendben van és megmernék esküdni rá, hogy kevesebb hajam marad a kádban hajmosás után. Kicsit félve írom, de talán kiböjtöltem ezt az időszakot, amit a tabletta elhagyása okozott... Szóval kitartást azoknak, akik szintén ezzel küzdenek!
Maga a sampon sűrűbb, krémesebb állagú, mint amihez szoktam. Nagyon kellemes az illata számomra, olyan közepesen tartós. Talán egy kicsit nehezebb a hajból kimosni, főleg a balzsamot, alaposan át kell öblíteni a hajat a használta után. A balzsam is hasonló illatú, sőt az olaj is. Így együtt, ettől a három terméktől szép puha lesz a hajam. Ami a fésülhetőséget illeti, nem olyan, mintha fodrásztól jöttem volna, de a balzsam használata határozottan jót tesz a fésülés ügyének. Az olajat még nem teljesen tudom, hogyan használjam, nem mertem még fent hagyni a hajamon, nehogy még jobban zsírosítsa. Inkább lemosom. Ötezer forintért vettem a három terméket és a márka boltban kaptam egy rakat kupont is. Lassan elfog fogyni a sampon és a balzsam, szóval valószínű több terméket kifogok próbálni a márkától, de az is lehet, hogy maradok ennél. Egyelőre ez tetszik.

lillad2000
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. szeptember 16.

illatra adok csillagot, de egyébként már másnap estére zsíros tőle a hajam

Szeos
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 16.

Nagyon szeretem ezt a sampont, életem során az összes kipróbált sampon közül eddig ez a termék az abszolút nyertes minden tekintetben. Nagyon kevés kell belőle mert tömény, szépen tisztít és hidratál, nagyon sokáig elég egy flakon belőle.Irritációt soha nem okozott. Szoktam utána balzsamot használni mert nagyon megviselt a hajam - szőkítés előtt a sampon magában is elég volt, szép hidratált volt tőle a hajam. Sajnos van benne szilikon, és bármennyire mondják, hogy a dimethicone nem olyan rossz szilikon, mint a kis barátai, én igyekszem leépíteni a szilikon használatát a hajápolásban - egy másik szilikonos termék kitartó használtata miatt harminc centitől sikerüt megszabadulnom, és ezek után nem tudok bennük bízni.