Legújabb vélemények - Samponok

danyadi77
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. szeptember 22.

Alapvetően a lanyom hasznalja, neki vekonyabb szálú, sérülekenyebb a haja, es többet is nyúzza, mert hosszú. Neha-néha én is mosok vele hajat, olyankor puhábbnak, egeszségesebbnek érzem a hajam, kicsit az enyémen is "reparál".

berenyiagness
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. szeptember 22.

Egy fodràszüzletben vàsároltam meg a terméket az eladó hölgy tanácsára, azt mondta ezzel a termékkel nem lőhetek mellé. Lassan egy hónapja használom és a fele tubus még meg is van, nehezen habzik ezért többet használok a kelleténél de még így is megérte. A hajtövem gyorsan zsírosodik a hajvégem pedig száraz, úgyhogy ezt nekem találták ki. Bevállt, valóban elég heti kétszer hajatmosnom, puha hatás és kellemesen tiszta fejbőr. Az illata szuper nem túl intenzív sajnos gyorsan el is illan de ettől függetlenül engem meggyőzött.

estagnus
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. szeptember 22.

A szőkített-színezett hajam színének karbantartására kerestem vegán terméket. Mint egy szimpla sampon nem rossz, jól habzik, tisztít, kicsit erős illata van, a színe gyönyörű. Sajnos a hamvasító hatását nem érzékeltem, illetve alig észrevehetően, de szárított. Ennek fényében viszont drágának tartom és nem is egy SLS mentes darab.

Chrissy
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. szeptember 22.

Nagyon hosszú hajam van, vékonyszálú, de sok. Szőkére van festve, de nincs hidrogénezve. Fejtetőn zsírosodásra hajlamos, az alján száraz, de minden nap olajozom a végeket, így szép állpotban van. A hosszának és annak köszönhetően, hogy vékonyszálú, meg a töveknél zsírosodásra hajlamos, természetesen lelapul, ezért keresek dúsító/volument adó termékeket. Ugyanakkor a samponokban nem hiszek, az ő funkciójuk a tisztítás, és nem gondolom, hogy az a kis idő,amit a hajon töltenek, nagy csodákra tenné képessé őket. Viszont erről a samponról sok jót olvastam, ezért szerettem volna kipróbálni.
Általánosan az az elvárásom egy sampontól, hogy ne kelljen egy fél flakonnal a fejemre kenni, jól tisztítson, és ne szárítson, ne tegye gubancossá a tincseim. Nos, ez a termék ebből a 4 kritériumból csak egynek felel meg: jól tisztít.
Géles állaga van, áttetsző. Az illata számomra meglepő, a professzionális fodrásztermékek altalában parfümös illatúak, finom, de nagyon mesterséges illattal. Ennek az illatában a levendula dominál, méghozzá a természetes levendula illóolaj illata, így az összhatás gyógynövényes, natúr illat. Ha jelöletlen flakonban lenne natúr termékre asszociálnék. Így viszont az összetevőket nézve ugye nyilvánvaló, hogy nem az.
Elég sok kell belőle ahhoz, hogy elégnek érezzem és ez is meglepő, mivel a professzionális samponokra általában jellemző a töménység, a koncentráltság.
És hát rettenetesen szárít, csikorgósra mossa a hajam, kemény tincsim lesznek tőle, amikre korábban bevált, a hajamat szuperpuhává varázsoló balzsamok/pakolások is kevésnek bizonyulnak. Gyakorlatilag a fél hajápoló válsztékom be kell vetnem, ha szép, selymes hajat szeretnék hajmosás után. De sokszor igy is sokkal mattabb, kócosabb a hajam a végén. Így hát ritkán használom, ha nagyon nagy mosás szükséges. A hosszú hajakra nagyon kell vigyázni, különösen, ha festett, szőke és még vékonyszálú is, így nekem a sampon nem vált be és nem tudom javasolni sem az ilyen hajtípusokra.
A 2 csillagot a tisztító hatására kapja, illetve a kényelmes, nagy és pumpás kiszerelésére.

jblancaa
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2019. szeptember 21.

Csak azért 1 csillag mert minuszba nem lehet menni. Én régebben használtam huzamosabb ideig. Heti 2x mostam vele hajat, mivel azt írja mindennapi használatra, így gondoltam nem erös és belefér. Hatott is, nem zsirosodtam stb. Egyszercsak elkezdett hatalmas csomókban hullani a hajam és nem állt meg, bármit csináltam vele. Amikor már a fele kb kihullott, végsö elkeseredésemben elmentem egy ingyenes hajvizsgálatra. Kamerával megnézték a fejböröm és rendesen hányingerem lett az ott látottaktól. Egy napos hajjal mentem és úgy nézett ki, mintha hetek óta nem mostam volna meg. Megkérdezték mit használok és mondta a nö, hogy mindent ért. Ettöl a sampontól úgy begyültek a hajhagymáim zsírral, hogy ami volt kihullott, és nem tudott új nöni. Azóta is szenvedek vele.
Tanulság: rövid távon teljesen jó, hatásos. Hosszú távon maradandó károkat okozhat, ha érzékenyebb a fejböröd, amit én akkor még nem tudtam, mivel akármit használtam, semmivel nem volt problémám.

XiaoBai
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. szeptember 21.

Az előző hajhullás elleni sampont imádtam, ebben egyelőre csalódott vagyok :( Az illata sokkal jobb, ebben már van parfüm, és mintha jobban is habzana, de sajnos hamarabb zsírosodik tőle a hajam (az előzővel ki tudtam tolni 1 nappal a hajmosást, most visszaállt a "régi rendszerbe"), és ez nem ad neki olyan jó kis "vattás" tartást, amitől máskor dúsabbnak látszott a hajam. A hajam rettenetesen hullik, már csak ha belesimítok az ujjaimmal is, bár ez attól is lehet, hogy most ősz van, ilyenkor sok mindenkinek szokott amúgy is hullani. Emiatt azért nem húzom le teljesen, megvárom, amíg véget ér a szezon, aztán meglátjuk, javít-e valamit a helyzeten (a régivel 3-4 szál hullott ki / hajmosás). Nem szeretnék megint váltani, az Yves Rocher samponját 2 éve használom folyamatosan, eddig toronymagasan a legjobb samponom volt, nagyon csalódott lennék, ha megint keresnem kellene az Igazit...

sixunderground
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. szeptember 21.

UPDATE: Pontosan 2 honapja hasznalom es kb a fele fogyott el heti 3, neha 4 mosas mellett, pedig mosasonkent 2-3x samponozok. Egyetlen alkalommal megmostam a hajam egy masik samponnal es azonnal vissza is jott a fejborhamlas ugyhogy kitartok mellette.

A jelenlegi lakasunkban iszonyatos a vizminoseg, mindenem kiszarad tole, igy a fejborom is sebes, szaraz korpaval lett gazdagabb. Probaltam head and shouldersszel segiteni a probleman, de csak latszolagos megoldas volt, ugyanis a fejboromre tapasztotta a korpat, es atlab 2-3 nap utan elkezdett viszketni es a kormom alatt osszegyult egy csomo ragacsos valami egy keves verrel. Ezt azert irom le, mert a kindulasi allapot remseges volt, kb 2 naponta moshattam a hajam, ha ezt el akartam kerulni. Evek ota szokitett a hajam, vasalom is, tehat alapbol is kiszarad. Namost, kb 4-5 hete vettem meg ezt a sampont netes velemenyek alapjan, es el kell mondjam, hogy csodaszer. Nem tudom elegge hangsulyozni, hogy nekem nincsen hormonalis vagy egyeb oka a problemamnak, ezt pusztan egy koltozes idezte elo, a parom bore is megszenvedi a kemeny vizet. Viszont mostmar nem viszket a fejem, nagyon tiszta lesz a hajam, nem szaritja gubancosra sem, ellentetben mas korpasodas elleni samponokkal, es ha megvakarom a fejem, mar nincs a kormom alatt semmi es nem is sebesedik ki hatul sem. Az, hogy gyakrabban mosom, mint regebben inkabb annak a szamlajara irhato, hogy rengeteget van osszefogva a hajam. Igazabol az a legjobb, hogy nincs tobb seb a fejemen, amit veresre vakarhatnek, es igy most durvan 20 hasznalat utan is legalabb felig van a flakon, nem kell belole sok egy alkalommal :)

Dephi
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. szeptember 21.

1,5 éve használom ezt a sampont. Régen gyakran váltottam, egyik sem vált be igazán. Naponta mostam hajat, annyira zsírosodott. Ezzel a samponnal 3-4 napot kibír, nem viszket a fejbőröm és szép fényes lett.
Elég nagy kiszerelés, sokáig elég és nagyon jól habzik.

Zsita
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2019. szeptember 21.

Véletlenszerűen találtam rá az egyik szupermarketben két hete és kiváncsiságból azonnal meg is vettem. Egyáltalán nem bántam meg, a hajam nagyon puhává és kezelhetővé vált tőle, és a hajmosást is ki tudom tolni 1-2 nappal. Jól tisztit, a ricinus olajos pakolással is könnyen elbánik. Nekem megérte.

Morcinella
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. szeptember 21.

Még csak két hete használom, de csakis jót tudok róla mondani! Isteni az illata, kevés is elég belőle, nagyon jól habzik, könnyen eloszlatható a hajon, az eredmény pedig pihe-puha, csillogó haj! Sőt, mintha egyenesebb is lenne a hajam a szárítás után. Imádom a balzsamjával együtt!