Legújabb vélemények - Samponok

bleauwsy
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport:  -  |  2020. március 27.

Nehezen indult a barátságunk, mert eleinte már másnapra úgy nézett ki a fejem, mintha meg sem mostam volna a hajamat. Idővel viszont nagyon szoros kötelék alakult ki: az eddig 3. napos hajmosások helyett 1 hétre is kitolódott ez az intervallum. Hihetetlen, hogy velem ilyen történik. Még úgy vettem észre, hogy a baba hajak is jobban nőnek pár kritikus területen, így maximális pont a jutalma. Szívből ajánlom mindenkinek! Meghálálja az árát!

seasalt
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. március 27.

Határozottan jobb mint a New, eddig nem bántotta a fejbőröm. Szépen tisztít, az illata nem rossz, de szagoltam már jobbat. A szilárd samponok nálam a csomagolás hiánya miatt azonnal előnnyel indulnak, és az az igazság, hogy ez ezen felül is jobb, mint bármelyik folyékony sampon, amit eddig próbáltam. A rózsa rajta teljesen fölösleges, hamar le is esett.

Yavanna
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. március 27.

Félhosszú, száraz, fénytelen, de gyorsan zsírosodó hajamra nehéz volt egy olyan terméket találni, ami ad egy kis természetes ragyogást, viszont nem zsírosít nagyon. Úgy néz ki, hogy ez a sampon végre megfelel ezeknek az elvárásoknak, az illatát is szeretem és könnyen kezelhető a hajam a hajmosás után.
Ami az árát illeti, én próbálom mindig akciósan beszerezni, illetve mivel elég egy kis mennyiség belőle, így egész sokáig kitart.
Pár hónap használat után viszont sajnos vesztett a tartásából a hajam, úgyhogy most ideiglenesen áttértem az Aussie Volume samponjára, valószínűleg a jövőben váltogatni fogom a kettőt.

Jucccc
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. március 26.

Nem értem, mi történt, ritkán tapasztalok ilyet, de ez a sampon az első néhány használat során gyakorlatilag csúcsszuper csodaszernek tűnt, többen annyira szépnek látták a hajamat, hogy meg is dicsérték, illetve azt hitték, fodrásznál voltam. Simított, puhított, egyfolytában simogattam a hajam, olyan kellemesen csúszós, egészséges, egyenes lett tőle a hajam.
Majd elmentem fodrászhoz, frissíttetni a melírozást, és innentől kezdve hirtelen szörnyen nem tett jót a hajamnak... Emiatt egyelőre nem is tudom elhasználni az egész flakonnal. (A melírozás után még 2,5 hónapig próbálkoztam vele, tehát nem hamarkodtam el a véleményezést). Rettenetesen kiszárította a hajamat, szinte képtelenség volt kifésülni még Tangle Teezerrel is (Originallal és vizes hajra valóval is próbáltam), pedig pakolást és kifésülő spray-t is használok minden hajmosásnál. Most félre tettem ezt a sampont - bőven van még benne, pedig nagyon hosszú hajam van -, valószínűleg el fogom tudni használni később, ha rendbe teszem a hajamat egy másik samponnal. Érdekes egyébként, hogy rendkívül ritkán tudok egymás után kétszer elhasználni ugyanolyabból a samponból többet, mindig váltogatnom kell őket, de vissza-vissza tudok térni a jól beváltakhoz - az viszont ritka, hogy el sem tudom használni egyben az egész flakont. Jártam mondjuk így már korábban is egy samponnal, aminek a használatát szintén abba kellett hagynom, mert azt jelezte a hajam, hogy ez neki most nem jó (de hülyén hangzik ez, pedig igaz), aztán később meg mégis jó volt.
Összességében nem tudom teljesen lehúzni, mert az összetevői szépek, az ár-érték arány a mennyiséget is tekintve nagyon jó, jól habzik, keveset kell használni belőle, úgyhogy gazdaságos is, valóban szépen simítja a hajat - és az elején tényleg nagyon szép lett tőle a hajam. Valószínűleg update-elek pár hónap (év?) múlva, ha rendbe jött a hajam, és el tudom használni.
Addig viszont nem tudnám nyugodt szívvel ajánlani szőkített hajra, szerintem inkább azok próbálkozzanak vele, akiknek amúgy is egészséges a sörénye.

Jucccc

Hatalmas kedvencem ez a sampon, több flakonnal elhasználtam már, sokat köszönhetek neki. Volt, amikor csak ez tudta rendbe tenni a hajamat, pl egy durva leszívás után.
Egyszer egy fodrász (akinél csak egyetlen alkalommal voltam) azt mondta, teljesen mindegy, milyen sampont használunk, csak az számít, hogy milyen ápoló termékeket alkalmazunk mosás után. Nos, ezzel egyáltalán nem tudok egyetérteni azóta sem! Ha a samponom nem megfelelő, pl túlszárítja vagy gubancolja a hajat, esetleg nem tisztít rendesen, akkor hiába bármiféle drága pakolás vagy balzsam, nem lesz jó az eredmény. Ellenben egy jó sampon után esetenként elhagyható pl a balzsam is (nyilván nem az erősen károsodott haj esetén).
Attól tartok egyébként, hogy ezt a Lipidium szériát már nem gyártják, helyette a Gold Qinoa változat csücsül a polcokon. Legutóbb nekem már azt adták, mondván, nincs többé Lipidium. Először félve hoztam haza az új terméket, de szerencsére nem csalódtam abban sem. Azért még vennék Lipidiumot, ha újra lenne a boltokban (amiben reménykedem).

Nessy
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. március 26.

Háromszor használtam. Sajnos egy könnyen zsírosodó, de mégis kiszáradt hatású fénytelen szalmakazalt csinált az egyenes, fényes, erős hajamból.
A pikkelysömörös fejbőröm is hámlik és viszket tőle, de ha csak és kizárólag a hajamra gyakorolt hatását veszem figyelembe akkor sem adhatok 2 csillagnál többet...(a pénzkidobás kategórától szintén a barátom fogja megmenteni :D)
A Lush Soak and Float ehhez képest 100 000 csillag.

peachyglow
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. március 26.

Jajj de jó ez a sampon, drogériás kincslistára vele! Problémás a hajam, mert vékonyszálú, ezért gyorsan zsírosodik, lelapul, viszont a vége könnyen kiszárad. Ez a sampon nagyon szépen táplál és fényes lesz tőle a hajam, de önmagában kicsit zsírosítana, ezért együtt használom az all time favourite Elseve Fibralogyval. Jól tisztít, van volumene és tartása a hajamnak, nem szárad ki, nagyon finom illata van és nem gubancol. Az ára nagyon kedvező.

laregina
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. március 26.

Olyan sampont kerestem amivel konnyu kimosni a ricinusolajat a hajambol, erre a celra tokeletesen megfelel!

Nessy

Kellemes samponnak tartom, nem csodaszer, de a pikkelysömörös fejbőrömet nem irritálja, a hajam pedig már napok óta frissen mosott hatást kelt, ami azért elég meglepő, még úgy is, hogy több mint két hete alig mozdulok ki. Az illata leginkább édeskés, kókuszos, nem bánnám, ha gyógynövényes lenne. Kiárusításon vettem, féláron, ennyit nagyon-nagyon megért.
(Együtt vettem a paradicsomos samponnal, de azt már régóta a párom használja, engem erősen irritált, ezért elég sok időbe telt, hogy egyáltalán kipróbáljam ezt a terméket.)

Nicu
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. március 26.

Nagyon finom fehér csokoládé illata van. Jól habzik, nem kell sok belőle, nem irritálja a fejbőröm. Eléggé szárít, mindenképp kell utána balzsam vagy maszk.