Legújabb vélemények - Szappanok

barcsik_erzsebet
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. november 9.

Nagyon kellemes, puha, olvadós állagú natúr összetevőkből álló szappan, emellett igen dekoratív is. Igencsak soknak tartom az árát, egyszer megéri viszont számomra kicsit tömény rózsás illata van, órákon át érzem a kézbőrömön, kicsit zavaró tud lenni. Ünnepi hangulata van, karácsonyi/adventi időszakban nagyon szeretem használni, feldobja a hangulatomat.

NovErke
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. november 9.

Ilyen "szappannal" még életemben nem fürödtem. Nem is szappan ez, hanem egy darab só. Szó szerint. De mivel ezelőtt egy Himalájai sót tartalmazó, rendes szappant használtam el, ami nagyon jót tett a bőrömnek, ki kellett próbálnom.
Ugyanúgy kell vele fürdeni, mint egy szappannal, viszont ennek se habja se "semmije" nincs. Olyan mintha sima vízzel fürdenél, csak akkor veszed észre hogy sós vagy, ha kicsi véletlenül a szemedbe/szádba kerül. Magával a sótömbbel is próbáltam finoman dörzsölni magam, még jó hogy nem az arcomon próbáltam ki, úgy nem lehet, nagyon karcol!
Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban, mert patyolat tisztának érzem tőle magam, a só jótékony hatásaival, mégis olyan érzésem van, mintha nem is fürödtem volna-mivel hogy nem habzik,kemény... Olyan fura. Vettem egy másik natúr szappant is és ezt inkább csak bőrprobléma esetén fogom használni, el nem tudnám képzelni hogy naponta ezzel fürödjek, mossak arcot, kezet... Viszont majd dezodorként is ki szeretném próbálni. Emiatt nem pontozom úgy le mert egyébként azt hozza amit ígér, nincs baj vele, jót tesz a bőrnek. Az hogy nekem habzania kellene, nem az ő hibája, hanem az én berögződésem.

cattitude
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. november 8.

utántöltőset vettem. nagyon finom illata van, pedig nem vagyok kimondottan barack- vagy kókuszfan, de ez kifejezetten kellemes. átlagosan szárítja a bőrt, kb mint a többi baleás szappan.

Mmaminti
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. november 3.

Nagyon kellemes az illata, környezetbarát az összetétele, a csomagolása, sokkal jobb, mint a tusfürdők. Jól tisztít, ápolja a bőrt, szeretem és ajánlom.

jkrisztie2
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. november 2.

A Yamuna erre a szezonra hatalmasat alkotott ezzel a szilvás családdal. Illata mennyei, természetes, fahéjas-szilvás és egyáltalán nem szárítja a bőrömet. Arcra is ki fogom próbálni a fekete szappan mellett. Karácsonyi csomagban rendeltem a fürdőbombával együtt, amit azonnal ki is próbáltam egy jó meleg kád vízben. Isteni wellness, mást nem mondhatok , csillagos ötös! 5 csillag.

CsigaC
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2023. november 2.

Egy ajándékba kapott LUSH QUESTION BLOCK FÜRDŐBOMBA tartalmaként szereztem. Bár már kipróbáltam számos Lush szappant, ez a termék sajnos nem teljesítette az elvárásaimat, és kisebb csalódást okozott. A szappan ugyan csillogó, jó habzást biztosít és könnyen használható, de sajnos az illata nem felelt meg az általam várt minőségnek, ugyanis érezhető volt egy szokatlan mellékillat, amit más Lush szappanok esetében nem tapasztaltam. Valamint nálam nem okozott problémát a színe, nem lett tőle sárga rajtam kívül semmi, de vízzel szépen le tudtam öblíteni magamról.
A nem túl kellemes mellékillat miatt nem venném újra.

Ada_Byron
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. október 31.

Amit az előttem véleményezők elmondtak az illatáról (testen nem marad meg, de a fürdő illatozik tőle), a tartósságáról, a habjáról, azzal csak egyetérteni tudok. A saját kis történetemmel szeretném csak megtoldani. Egy három hónapon át tartó, szélesspektrumú antibiotikum-kúra úgy tönkretette a bőröm mikrobiomját, hogy mindenem viszketett és pattanások is nőttek a hátamon. Igyekeztem kímélőbb tusfürdőkre váltani (Uriage Xémose olajtusfürdő), ugyanis a puszta víztől is viszkettem. Ezek, sajnos, csak rontottak a helyzeten, végül visszatértem a szappanokhoz. Már némiképp konszolidálódott a helyzet (a hátam viszketett csak hébe-hóba, illetve, ha új termékre váltottam, a használatot követően szárazabb-viszketősebb volt a bőröm), amikor a sok illatmentes terméktől megcsömörlötten belefutottam ebbe a Yamunába. Tudtam, hogy normál és nem érzékeny bőrre van, ezért félve bár, de kipróbáltam. Az első pár napban a már megszokott hozzászokási tünetek (szárazabb bőr+viszketés) után megszerette a bőröm, szebb volt utána, mint az olajtusfürdők után, s több testápolót se igényelt. A bőröm alapvetően szárazba hajló normál, de most - hogy kevésbé érzékeny - csak elvétve érzem száraznak a szappan használata után. Így hát a Yamuna név számomra még mindig a minőségi szappant jelöli. A pozitív hatásával kapcsolatban csak találgatni tudok. Lehet, hogy a bőröm hiperreaktívvá vált az antibiotikumtól, és a szappanok kevesebb összetevőből állnak, mint a Bioderma vagy Uriage olajtusfürdői, így kisebb eséllyel futok bele olyan összetevőbe/kombinációba, amely tovább érzékenyít, ráadásul az eddigiek során az (olaj)tusfürdőkkel nem voltak túl jó tapasztalataim, a szappanokat pedig alapból is jobban elviseli a bőröm. Akárhogy is van, ez a szappan maximális pontot érdemel.

wildrose
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2023. október 30.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2023. október 30.

Kellemes illatú, géles állagú folyékony szappan, jól habzik, jól tisztít, de egy kicsit szárítja a bőrt.

jkrisztie2
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. október 30.

Számomra ez a legjobb Yamuna szappan. Nem szárítja a bőrt, finoman tisztít, az illata pedig fantasztikus. A szappan viszonylag sokáig kitart. Fürdéshez, arcmosáshoz is használom, tökéletesen bevált.

eveartstar    beauty blogger
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. október 28.

Ne vegyétek meg, max egy szingli pasinak ajándékba, ugyanis full borothab illatú.
:D