Legújabb vélemények - Szemhéjfestékek

Kremcica
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 21.

020-as árnyaltot vettem meg ami egy matt világos bőrszínű árnyalat, direkt azzal a céllal hogy legyen egy alapszínem fixálni a szemhéjalapomat. Porol még a csomagoláson belül, szemen már nem vészes és ha lepotyog se feltűnő. A tokja kifejezetten tetszik hogy ki lehet belőle nyomni a festéken és palettába helyezhető. Sajnos nem mágneses, de ez megoldható.

Kremcica

Hosszas gondolkodás, próbálkozás, végül búcsú után írom tapasztalataimat. A Dreamy palettám és több matt, metál és duokróm mono szemhéjpúder után (amik többnyire hatalmas és töretlen kedvenceim lettek) újabb Nabla palettát szerettem volna, mert más színeket kerestem de a már megszokott minőségben. A színei alapján ez volt a számomra leginkább kihasználható, még úgy is hogy tudtam a kék-piros-narancssárga nem lesz igazán kihasználva. Amúgy ha kivesszük ezeket a színeket lényegében nude /természetes színek maradnak amik teljesen jól hordhatóak akár munkába/iskolába is. Elég vegyes értékeléseket kapott a különböző fórumokon, de reménykedtem hogy ha Nabla akkor csak jó lehet. Sajnos ez így nem lett igaz… Végül itt csaptam le a zsibin egy alig használt példányra. Gyönyörű paletta kívül-belül, de a minősége messze van a Dreamyjétől és a mono szemfestékektől. Először azt hittem azért mert préselt pigmentekből áll. De aztán láttam hogy a mono szemhéjfestékeim is pp-ek így ez nem lehet az ok. Az egyedüli színek amik hozzák a tartósságot, jó satírozhatóságot és krémes állagot az a Fabric, Archetype (határeset, ez már kissé szárazabb), Adagio, Zen, Honey, Berry Bite, Narrative. A naracsos csillám (Sublimal) elég darabos, nem elég pigmentált és potyog is. A Craving árnyalat elvileg a kedvencem lenne mert csodaszép lila, de annyira száraz, potyogós, ráadásul még alappal is gyorsan kopik és csíkozódik hogy számomra talán ez a legnagyobb csalódás. Az Adoration árnyalat önmagában nem elég pigmentált és nem is elég tartós, viszont a legszebb lilás-kék amit belső szemzugban highlighterként használni lehet, toppernek is csodás. Ennek a festéknek teteje viszont hamar összeállt és megkeményedett. Majorelle és Zodiac egymáshoz jól passzoló árnyaltok, de sajnos mindkettő elég száraz állagú, fakóbb szemen mint a panban, ráadásul hajlamosak a foltosodásra, nem könnyű eldolgozni őket. Opera detto ugyanez. A Canvas árnyalat sem túl pigmentált, de mint alapszín egész jó azt leszámítva hogy elég sárgás tónusú. Rosita csodaszép, egész jó bár kissé száraz állagú, de legalább szemhéjalappal tartja magát. Összességében elég vegyes a palettában lévő festékek minősége ami rendkívül zavaró volt számomra, tovább is adtam hátha szeretőbb gazdára talált. Kár érte. :(

reka0122
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. február 20.

Nem lehet nem imádni. Tökéletes akár a mindennapokra, vagy alkalmi sminkekhez is. Csodálatosak a csillogó színek, a mattak nagyon pigmentáltak. Nagyon jó textúrájuak, nem porolnak
és extrán tartósak.

patvik
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. február 19.

Update: az imádatom töretlen, viszont nagy sajnálatomra ezek inkább hideg színek és nagyon nem állnak jól. :(

Nekem nagyon hajaz a The Balm Meet Matt(e) Timothy palettájára, legalábbis abból szinte az összes szín megtalálható benne. Nagyon krémes, álomszép nude színek vannak benne, persze én is szívesen fogdosok inkább 10-20k körüli palettákat, de este ugyanúgy lemosom, mint ezt vagy bármelyik árban hasonló szemhéjfestéket. Plusz primerrel a tartóssága is ugyanaz. Imádom!

Brunettee
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 19.

Nagyon szeretem ezt a palettát. Teljesen látatlanban vettem meg, de nem csalódtam. Szépek a színek, alappal és alap nélkül is tartósak. Egyetlen kifogásom, hogy a csillámok szeretnek elmászkálni, de ez se akkora katasztrófa. Szép sminkeket lehet vele készíteni, hétköznapra és alkalomra is.

Zsan31
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 18.

Nekem a 01 Black On Track összeállítás van meg. Elsőre hatalmas bénázás volt vele és elküldtem a fenébe a terméket. 😁 Aztán 2 nap múlva újra megpróbáltam és akkor már sokkal jobban ment, majd harmadszorra ismét egy picivel jobban. Én szemből állok, így nekem elég pici a kis szivacska. A lényeg, hogy ki kell tapasztalni a megfelelő szöget miképp tegyük a szemhéjunkra (igen, nem illik szinte senkinek a szemhéjára szerintem...ám simán lehet alakítani rá egy új szivacsot a saját formánkhoz igazítva). Pigmentált a trió és a szivacs szépen felveszi a színt, de a kompatibilitása nehézkes. Gyakorolni kell vele annyi a lényege véleményem szerint. Nem egy "must have" termék, de a kis kíváncsiskodóknak megéri illetve olyanoknak, akik nem igazán szeretik sminkelni a szemüket. ☺

Natalie
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. február 18.

Az első CP termékem,de nincs ló jó a szamár alapon lett🙄. A coconout nem volt elérhető a csodálatos és valóban semleges színeivel,így lett a Flutter by az enyém,mert szép és nem meleg színek. Sok újat nem tudok róla mondani,remek minőségnek tartom, persze hamar lett pár kedvenc. A nagy csillámos amit nem igazán használok,de találtam közötte olyan árnyalatot,amit tuti fix,hogy majd külön is megveszek,mert annyira jó,kihasználható és illik hozzám. Nekem a karton csomagolás jobban tetszik,jobban kézre van mint a műanyag,ráadásul nyitni is sokkal könnyebb. Az árát tökéletesen megéri,igazán jól kihasználható és nem csak alkalomhoz kötött árnyalatok.

agen
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. február 18.

Tényleg elég szuper kis cucc, még az én rejtett szemhéjamon sem maszatolódik el. 2 szín van meg nekem, természetesen féláron vettem én is. De most egészen rákattantam a Pupa cuccokra, kísérletezgetek. A BB krémen kívül eddig minden bejött, amit próbáltam. Bobbi long wear stick-jét használtam eddig, de ezzel is maradéktalanul elégedett vagyok, csak hiányolom a matt színeket.

brigi50c
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 17.

Működik, jó színei vannak, nap végéig fent van, de 5000 Ft-ot bőven nem ér meg. Én szerencsére egy forintot nem adtam érte, mert megnyertem. Van egy Lovely palettám hasonló színskálával, azt valamiért használhatóbbnak érzem, mint ezt. Ennek akkor lett volna nagy sikere nálam, mikor gimiben metálkocsmákba, koncertekre jártam és összességében egy angstos tinédzser voltam aki mindig feketében járt. Így, hogy ebből kinőttem, inkább a paletta nappali sminkesebb oldalát tudnám használni, az meg simán megvan a 800 Ft-os Lovely palettában is. Anyué lett, ő örül neki.

Boro75
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 45-54  |  2020. február 17.

Nagyon szépek a színek, felhordva is nagyon tartós egész nap hordható. Jól variaálható mind az öt szín. A szürke és a barna enyhén csillogó. Nem kell megijedni a sötét színektől mert csak akkor nagyon internzív ha sok rétegben van fent. Nekem sajnos nem nagyon bírta a szemem, pár nap hordás után egy kicsit viszketett tőle, igaz én kontaktlencsét hordok és mostanában csak Clinique-t használtam, és abból is csak egyféle színt. Aki tud sokféle szemhéjpúdert hordani és szeret kísérletezni annak bátran ajánlom, mert nagyon jó minőségű és szép!