Legújabb vélemények - Szépítő elektronikai eszközök

wd1102
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 24.

Braun silk épil 9-est cseréltem le azért, mert rengeteg szőrbenövést okozott, és sokszor csak eltépte, nem kitépte a szőrt. További ok volt, hogy a külön epilátort és külön elektromos borotvát váltsam le egy eszközzel.

Néhány használat után azt tapasztalom, hogy ha hosszabb a szőrszál, azt eltépi, de a kicsiket szépen kiszedi tövestül. Továbbá csak elvétve találkoztam benőtt szőrrel, úgyhogy nekem jobban bevált, mint a Braun. A borotvája pedig egyenesen szuper!

A görgős masszázsfejjel kapcsolatban viszont az volna a tanácsom, hogy ha észszerű időn belül szeretnéd letudni az epilálást, akkor ne használd! Én is egyből feltettem, de csak egyetlen láb epilálása ezzel több mint fél óráig tartott. A másiknál már levettem, mondom, kipróbálom úgy, mert ha ugyanolyan, vagy rosszabb, akkor repül a gép, de szerencsére sokkal gyorsabb nélküle a munka, jóval kevesebbszer kell átmenni ugyanazon a területen.

Összességében 4 csillag, amiért sok szőrszálat csak eltép.

Azaleeh
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 24.

Szörnyű! Csak az 50 ml gyantapatron fér bele, ergo csak a Veet patronnal lehet használni, ami borzalmas, a bőrt is tépi. Pénzkidobás!

sztinke
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. február 23.

Megleptem vele magamat. :) Hullámos hajam van, vagyis vagy a hullámokra kell rásegítenem hajmosás után vagy egyenesíteni kell. A hullámos még hagyján diffúzorral, de az egyenesítés körülményesebb/időigényesebb. Ezzel az eszközzel viszont egy lépésben meg tudom oldani a szárítást és egyenesítést, és ez nekem nagy segítség. Szerintem pont jó a fújt levegő erőssége és nem is forró, egyáltalán nem szárít/éget.
Általában a sima lapos kefét használom, de a többi tartozék is teljesen jól használható, és könnyen is cserélhető.

zsibritagnes
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 20.

Nagyon szerettem volna egy foreo-t, de hogy őszinte legyek, én sajnáltam rá a pénzt, ilyen 15+ ezrekért. Aztán valahogy szembejött Ő, és azt olvastam róla, hogy tulajdonképpen ugyanazt tudja, és bőven van olyan jó. Szóval megrendeltem, kb 5 ezer forintért, is hát szerelem lett első használatra. Szépen megtisztítja a bőrömet, nagyon puha lesz tőle és nagyon rendbe teszi az egész arcomat. Később jövök hosszútávú tapasztalatokkal.

IvettPalfi
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 20.

Kicsit többet vártam tőle, igazából nem tudom eldönteni, hogy szeretem-e vagy sem, csodaeszköznek semmiképpen nem mondanám. A félig vagy már inkább majdnem száraz hajamat szoktam vele megszárítani, a nedvesebbel nem nagyon tud mit kezdeni, órákig tartana vele, hozzátartozik, hogy viszonylag hosszabb, lapockáig érő hajam van. A hőfokozatok közül mindig a "care" funkciót szoktam használni, ez tökéletes. A forgási sebbességek is optimálisak, a gombok kézre állnak, praktikus és könnyű használni. A nagyobb méretű kefével használom, ezzel jó tartású, szép fényes haj lesz a végeredmény. Viszont a kisebb méretű kefét egyáltalán nem tudom használni, nekem nem eredményez loknis hajat, hiába próbáltam nedvesebb/szárazabb hajon is. Így vehettem volna olyat is, amihez alapból csak egy kefe jár, úgyis csak azt tudom kihasználni.

Update: Csalódott vagyok, mert kicsivel több mint 2 év után tönkrement, pedig csak többnyire hetente egyszer használtam, néha akkor sem, ha éppen nem volt hozzá kedvem. Ettől a márkától és ennyi pénzért többet vártam volna.

artep
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 18.

Röviden: Működik! Rajtam legalábbis. Sok-sok véleményt nézten más márkák gépeiről, illetve erről is láttam jókat.
Ár/villanásszám arányban szuper, nem túl bumszli a feje, szerintem ez az eHPL technológia is jó lehet, hiszen a világosabb szőrszalakon is működik, (persze nincs összehasonlítasi alapom).
A 400000 villanás valószínűleg egy életre elég. Mostanában az ára is alacsonyabb, én javaslom, hogy bátran próbáljátok ki, ha hozzám hasonlóan szenvedtek a szőrtelenítéstől, de az ár/érték arány is fontos.

Hosszan:

Ugyanis én szenvedtem... Gyantával kezdtem, majd epilátorra váltottam, mert az kevésbé volt macerás. Azonban szörnyű szőrbenövéseim lettek, meg persze nem mindenhol tudtam alkalmazni a fájdalom miatt. Végül már elegem lett és borotvára váltottam. Persze kipattogtam mindenhol, nem volt tartós, sőt a lábamon már olyan erős volt a szőröm, hogy frissen borotválva is látszódtak a gyökerek.
Egyszóval rendkívül érzékeny, problémás bőr, jeti szőrzettel.
Végül beruháztam erre, és milyen jól tettem! :)

1-2 észrevétel:

Először nagyon óvatosan és alaposan dolgoztam, így rengeteg idő egy kezelés. Később már rutinos lesz az ember.
Az anyajegyekre nagyon figyelni kell! Illetve én egyszer belevillantottam valami gyulladt, elkapart szőrtüszőbe és egy 6 mm átmérőjű véraláfutás-szerű folt (égés?) lett belőle. Nem fájt, néhány nap alatt elmúlt, azóta nem volt ilyen.

Eredmények:

3 hónapja használom. Szinte mindenhol már az első alkalom után hullottak ki szőrök. A lábszáramon kezdett először kikopni a szőr, majd a bikini vonalon. A hónalj sajnos makacsabbnak tűnik, de ott is van már eredmény. Szerintem attől is függ (a színen és az szőr erősségén kívül nyilván), hogy milyen mélyen van a szőr gyökere. Ha hosszú a bőrfelszín alatti rész, akkor több energia vész el, és nem jut le a szőrtüszőig.
Végre a karomhoz is hozzá mertem nyúlni, onnan is hullanak a szőrök, annak ellenére, hogy világosabbak, mint más területeken. Még nem értem a kezelések végére, így van még mit kigyilkolni, de én már ezzel is iszonyú boldog vagyok.

Arcon is ki fogom próbálni és update-elek.

incifinci28
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 18.

Sokkal kobban szeretem, mint anagy szalon mi őségű társait. Nagyon hamar megszárítja a hajam, fényes lesz, nem száll és lassan 5 éves.

Maja92
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 18.

Nagyon tetszik ez a hajvasaló, amit ígér teljesíti. Hamar felmelegszik, hosszúak a lapjai, nem tépi a hajat mint a régi hajvasalóm. Ajándék szettben vettem meg, jár hozzá egy táska is ami igaz, hogy jól néz ki, de a hajvasaló sajnos nem fér bele.

Tarzicia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2020. február 17.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2020. február 17.

Utálok kozmetikushoz járni. Én nem szépítő kényeztetésként, hanem tortúraként éltem meg mindig, és a legszuperebb, legdrágább arckezelés eredménye is jó, ha 2-3 napig látszott. (És akkor még az olyan járulékos élményeket nem is említem, hogy minden kezelés alatt szétfagytam, még nyáron is, irritálta a szemem minden krém, de volt szerencsém már fokhagymaszagú ujjakhoz, végig kellett már hallgatnom nyaralási terveket, fürdőszobafelújítási problémákat és házassági válságot is. Mindezek megkoronázásaként nem egyszer a kertek alatt kellett hazaosonnom a szétment frizurám és a kipirosodott ábrázatom miatt.) Úgy döntöttem, inkább használok napi szinten magas hatóanyagtartalmú szérumokat, krémeket, és ha kell, majd bőrgyógyászhoz megyek komolyabb kezelésre.
A Foreo Luna 3 után erre az Ufo minire is beruháztam, gondoltam, ha nem is ér fel egy kozmetikai kezeléssel, de egy maszk mindig jót tesz, és ez otthon, bármikor bevethető. A minit választottam, mert a normál méretű Ufo nem csak drágább, de szerintem bumszli, ez az aranyos kis rózsaszín kütyü sokkal kézreállóbb, és csak a hűtés programmal tud kevesebbet.
Ugyanúgy kell tölteni, mint a Luna 3-t, és a mobiltelefont sajnos most is magunkkal kell vinni a fürdőszobába, nem lehet megúszni, mert a Foreo applikáció nélkül meg se moccan. De nem elég ám letölteni az app-ot, összepárosítani bluetooth segítségével a két eszközt, a telefonnal minden egyes alkalommal még be is kell szkennelni a Foreo okosmaszk tasakjáról a vonalkódot, csak utána működik az Ufo. Ez nem bosszantásul van kitalálva, hanem azért, mert a maszkokból több féle is létezik, és a készülék az adott maszknak megfelelően választja ki a programot, a telefonon meg is jelenik a neve. Az Ufo mini mellé a dobozban ajándékba adtak a kék Make My Day maszkból egy tasakot, először ezt próbáltam ki. Külön még a rózsaszín Glow Addict és a lila Youth Junkie nevűt vettem meg, alkalmasint írok majd róluk a terméklapjukon.
A készülék egyik oldala csak dísz, csúszásgátló szilikontüskés felülettel és középen a névvel, a másik oldalán található az okosmaszk kezelő felület. Itt van egy levehető műanyag gyűrű, a tasakban található kerek, lapos, krémmel átitatott maszkot ide kell illeszteni, és a gyűrűt a helyére pattintani. Első alkalommal kicsit macerás, tocsogós művelet, de bele lehet jönni. Egy tasak tartalma egy alkalomra nagyon sok, még akkor is, ha az ember újraindítja a programot. Még az én száraz-vízhiányos bőröm se issza be 2 x 90 másodperc alatt a teljes mennyiségű krémet, az arcon mintegy pakolásként marad egy vastag réteg, sőt, még a tasakban is marad egy fél arcra való adag. A kezelés ideje alatt az applikáció folyamatosan mutatja a lépéseket, mondja is, hogy mikor mi történik, és közben kellemes relax zene szól. A különböző színű fények jópofák, a melegítés tényleg nagyon kellemes, de a T-sonic pulzálás szerintem túl hangos, nem segíti a relaxálást, inkább kontraproduktív, a zenét is alig hallani tőle, amikor az ember füle közelében rezeg. Mindegy, én nem a relaxálás miatt vettem meg, a fürdőszobai tükör előtt ácsorogva, az Ufot az arcomon ide-oda mozgatva, ennyi idő alatt amúgy is képtelenség lenne. A végeredmény viszont tényleg látványos: hidratált, feltöltött bőr, és nem kellett elzarándokolni a kozmetikushoz sem.
Amúgy én túljártam a kütyü eszén. Gondoltam egyet, felkentem az arcomra a Sisley feketerózsás maszkját, beszkenneltem az egyik Glow Addict tasakról a vonalkódot, és megnyomtam a start gombot. Működik. (Először azt hittem, hogy egy vonalkódot csak egyszer enged beolvasni az applikáció, de azért ennyire nem okos.) A Sisley maszk nem elég "szaftos" hozzá, nem csúszik rendesen a készülék a bőrön, inkább csak nyomogató mozdulatokat lehet vele csinálni. Benenedvesített arcbőrön viszont teljesen jó, és a melegítés hatására sokkal hamarabb és jobban beszívódik a maszk. Ugyanígy ki fogom próbálni még a Clarins Extra Firming maszkjával is. Ez egy plusz pont, nekem az Ufo mini igy még jobban megéri az árát.

DeLilla89
Újonc  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. február 17.

Én nagyon imádom! Tinikoromtól kezdve folyamatosan megvágtam magam a borotvával, a gyanta meg az epilátor viszont túl fájdalmas volt nekem. Ezzel a kis géppel kb. 5 hónap alatt elértem azt, hogy már tényleg csak elvétve találjak nagyon pici pihéket a lábamon és a karomon is. Nem fáj, nem kellemetlen, hétvégente levillantottam gyorsan is kész. Most a hónaljamat és a bikinivonalamat kezelem. :)