Legújabb vélemények - Krémek érzékeny bőrre

KViki93
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. augusztus 1.

Ahogy a legtöbb arclemosónál ez után is húzodott a bőröm. Sajnos nekem nem vált be.

ZiMe
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2022. augusztus 1.

Nem szokásom sem lepontozni egy terméket, sem azt kidobni. De most ezt teszem. Konkrétan kieszi a szememet, holott alkohol és parfümmentessége ígéret kellene hogy legyen a kíméletességre. Cserébe viszont a sminket sem távolítja el. Csak a csomagolás szépsége miatt jár az 1 pont.
2022.08.01: bútorszövetet kiválóan és foltmentesen tisztít. Pici szivacsot átitatva a lemosóval átpucoltam vele az ülőgarnitúra kárpitját. Szóval nem dobtam ki, újragondolva hasznosítottam...

Litta    beauty blogger
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. augusztus 1.

A sima rózsaszín kupakost már régóta használom és elégedett vagyok vele, no de az a fránya kíváncsiság most is győzött. Érdekes az állaga, jóval sűrűbb, inkább krémes mint vizes, ezért több is kell belőle, mert nehezebb eloszlatni. Én ritkán sminkelek, szóval erről a részéről nem tudok nyilatkozni, de a faggyút és a napi szennyeződést szépen leszedi, talán kicsit hatékonyabb is, mert jobban elszíneződik tőle a vatta. Viszont hagy maga után egy ragacsos, zsíros érzetű réteget, ami zsíros bőrnél nem a legjobb, pláne nyáron, amikor egyébként is jobban fénylik. Összességében nem rossz, de annyira nem is vagyok elájulva tőle. Még jó sok van bennne, szóval ráérek gondolkodni rajta, hogy újraveszem-e.

Eszti115
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2022. augusztus 1.

Megmentőm! 40 fokos melegben csúnya kiütések lepték el a karomat, rövid ujjú polóban irtóztam kimenni az utcára de muszáj volt, közben persze mindent kipróbáltam, hogy mégis vállalható legyen a megjelenésem valamennyire:)))))))))))) Nagy keresések közepette anyukám megtalálta ezt a krémet és 2-3 nap után napi többszöri használat mellett egyre kevesebb kiütés volt rajtam és a foltok is kezdtek halványodni. A viszketés is megszűnt. Jelenleg szinte semmi nem látszik abból ami történt, elmúlt de megvettem a második tubust mert azért még igényli a bőröm. A krém állaga elég testes, zsírosabb de miután beszívódik semmi nem érződik ebből.

Zorgo
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: >54  |  2022. augusztus 1.

Az arcomon nagy foltban alakult ki keményebb felületű, száraz, piros, lemezesen hámló bőrfelület, ami dörzsölés hatására fájdalmas is volt. Erre kerestem krémet. Meg is találtam, tökéletesen bevált. Az alkohol tartalma sem okozott problémát. Tökéletes. Nincs száraz, keményedő, hámló, gyulladt bőr. A nagyon száraz könyökömmel is csodát tett.

Aliz.240
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. augusztus 1.

Nekem a kedvenc krémem. A Skinsmarton ajánlották nekem érzékeny, pirosodásra hajlamos bőrre.
Ilyenkor nyáron nem annyira használom mert nincs nagyon probléma a bőrömmel, viszont télen minden este használom.
Általában 3-4 hónap alatt szoktam elhasználni egy tubust és minden este használom. Ha kicsit kipirosodok akkor már kenem is, reggelre szépen lehúzza.
Én csak ajánlani tudom.

beatrisz
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. augusztus 1.

Egy tubuson vagyok túl. Annak ellenére is, hogy fényes tud lenni megadom neki az 5 csillagot.
Pozitívumok:
-egyáltalán nem csípi a szemem (még órák után sem mikor feltételezhetően lefolyik/párolog)
-gyönyörű lágy tejes állaga van ami nekem még eddig semmivel sem morzsálódott vagy kukacosodott (nem úgy mint sok másik)
-nagyon jól hidratál
-nincs benne sem alkohol sem oktokrilén
-a parfüm amit tartalmaz nem durva, nem érzem a számban órák múlva hanem eltűnik
-nagyon jó áron van és végre nem egy kis csoffadék 50ml-es kiszerelés de elfér táskában
-környezettudatos termék (nem néztem utána, hogy mennyire greenwashing, de a csomi legalább nagyrészt karton)

Negatívuma:
-kell egy áttetsző púder mellé (de ez melyik fényvédőről nem mondható el?)

Majd akkor pontozom le, amikor ugyanezekkel a tulajdonságokkal találok nem fénylő fényvédőt :)

6vilag
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport:  -  |  2022. augusztus 1.

Nagyon érzékeny a bőröm, ahol csak lehet, kerülöm a napot. Volt idő mikor akartam barna lenni, de már egyáltalán nem. Az bőven elég, ha nem égek le.
Persze a vízpartot szeretem, de ott is csak árnyékban vagyok. Viszont a vízben brutálisan le tudok égni, ezért vettem. Nekem tetszik, nem irritálta a bőröm, gyorsan beszívódik, nyom nélkül. Mielőtt a partra mentünk, előtte a félórás szabályt is betartottam, bekentem magam még a szobában. Nem volt leégés, jól megvédett, bőrgyógyászhoz sem kellett mennem. Ha nincs külön arcra való naptej, akkor ez arra is csodálatosan jó, sőt (!), legfeljebb külön ezért nem cipelem magammal. Egy nyaralás alatt kitartott, szerintem bátran megéri az 5 csillagot.

kalmaniki
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. augusztus 1.

Elhasználgattam, de nem veszem újra. Kellemes a használata, gyorsan beszívódik, feltölti a bőrt, nyugtat. Egyedül az illatát nem kedveltem, erős levendula illata van.

Misa
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 31.

Update: megszerettem április óta, kap négy csillagot most már. Kézzel nem tudom szépen felkenni, de sminkszivaccsal nagyon jól el lehet dolgozni. Nyárra megvettem belőle a Light árnyalatot, ez is szépen illeszkedik a lebarnult bőrömhöz.
Régi vélemény:
Hozza, amit ígér: egységesíti a bőrt, enyhe fedése van, nem szárít, szép bőrképet eredményez.
Kellemes, selymes textúrája van, nem zsírosítja (nagyon) a bőrt, könnyű felvinni és eloszlatni. A legvilágosabb árnyalata szépen illeszkedik a bőrömhöz, bár egy kicsit talán sápaszt is. A fedése fedésnek szerintem nem is nevezhető, de nekem éppen elég, a bőrhibákra rámegyek egy kis korrektorral, ha éppen kell. Kényelmes viselni, az én kombinált bőrömet nem szárítja, és viszonylag tartós. A homlokom átfénylik ezen is, de hát szerintem nem létezik az a termék, ami ezt meg tudja akadályozni (a glettben látok még lehetőségeket). Amikor elkezd kopni, egyenletesen kopik. Nem oxidálódik sárgára, és nem sötétül be. Nincsen benne illatanyag, de nincsen gyógyszertári szaga sem. Jubileum tökéletesen megfogalmazta: olyan, mint egy filter vagy egy miniretus. :) Összességében tök jó termék, 2 csillagot mégis levonok a következő dolgok miatt:
- az ára szerintem lehetne kb. egy ezressel kevesebb, egy picit túl van árazva és hypeolva
- a ráncokba egy idő után beül, a szemkörnyéket pedig szárítja
- a csomagolása, azaz a pipettás kiszerelés egy nagy marhaság. Pumpásként tökéletes lenne, de a pipettával szerencsétlenkedni kell, nagyon figyelni kell, hogy úgy tegyem vissza, hogy ne kenjem össze az üveg száját és mindent, számomra kényelmetlen használni, és nem is higiénikus - emiatt ritkábban nyúlok hozzá, mert tudom, hogy macera lesz. Értem én, hogy ennek szimbolikus jelentősége van, merthogy szérumként marketingelik, de a csomagolás funkcionalitását emiatt kár volt beáldozni szerintem.
- a színválaszték (ami itthon elérhető) elég gyér, ahhoz pedig túl drága a cucc, hogy kettőt is vegyek belőle.
El fogom használni, és még az is lehet, hogy újraveszem, de bevárok hozzá valami akciót szerintem. :)