Vichy

Ár:   4999 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2021. február 26.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok

Korpásodás elleni ápoló sampon, amely hozzájárul a korpa és a korpásodás kellemetlen kísérőjelenségeinek tartós megszüntetéséhez. A mikrobióm technológiának, valamint a Selenium DS hatóanyagnak köszönhetően harmonizálják a fejbőr állapotát. Hatékonyságuk akár már az első használat után érezhető. Segít eltávolítani a látható korpát és késleltetni a korpa megjelenését. Megelőzi a fejbőr kiszáradását. Kellemesen friss illattal. A haj laza, ápolt és friss, tiszta illatú lesz.

barbusus93

2020. június 9.

Sajnos a külföldi utazásom során sampont kellett váltanom, mert a megszokottat nem tudtam megvásárolni. Persze szokásomhoz híven ismételten krémmániához fordultam és kétségbeesetten kerestem a helyettesítő terméket. Szerencsére rábukkantam erre a csodára. Sebborea dermatitises fejbőröm helyrehozta 1-2 használat után. Igaz az elején nem szerettem az illatát (mázli,hogy nem tart sokáig max 1 napig), mert eléggé férfias nekem de hozzászoktam sőt még a színe is elég fura. Kellett egy kis idő míg a hajam megszokta, mert nekem is elég gyorsan bezsírosította de felváltva használtam a régi samponommal és így bevált, mára pedig már csak ez a sampon kell. Nem kell belőle túl sok mosáskor, jól habzik és nekem sokáig elég. Borsos egy kicsit az ára de megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 9.

FanniPalma

2020. május 26.

A seborrheás fejbőrömre jó megoldást jelentett, de sajnos a hajam gyorsan zsírosodott tőle. Egy természetesebb, SLS-mentes samponra váltottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 26.

muszika

2020. április 26.

Szerintem szuper ez a sampon. Nekem seborreas a fejborom es nagyon regota kuzdok vele. Nekem ez jobban szuperal, mint a nizoral, ami direkt a borbetegsegre kifejlesztett, patikaban kaphato sampon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 26.

Szamesz

2020. április 14.

Több mint 8 éve küzdök a hajas fejbőrömön pikkelysömörrel. Az egésze tini koromat befolyásolta a nagy plakkokba hámló viszkető fejbőröm, ez mellé társult a nagyon gyorsan zsírosodó haj. Rengeteg sampont kipróbáltam, egyéb kenceficéket, de ami az egyik problémámra jó volt az a másikon nem segített, vagy csak rosszabbá tette. Bőrgyógyász ajánlotta nekem ezt a sampont. Segített a problémáimon, már a specko szteroidos krémeket sem kell használnom, vagy csak Ritkán. Csökkentette a viszketést is. Nekem ez A sampon. Nem a legolcsóbb, de maximálisan megéri. Próbáltam más Vichy samponokat is, de ez fényévekkel jobb mint a márka más termékei.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 14.

erynis

2020. április 13.

Eddig ez az egyetlen sampon, ami segített a korpásodáson és a zsírosodáson tartósan. Három naponta mosom már "csak" a hajam, ami nálam nagy eredmény. Érzékeny és viszkető is a fejbőröm, ezen is sokat segít. Azonban az illatát nem szeretem, számomra kellemetlen, és szárítja a hajat, ami miatt pakolást mindenképp javaslok. Az ára sem a legbarátibb, de szoktak akciók lenni a patikákban és online, ezek miatt csak 4*. Többször újravettem, eddig nekem csak ez vált be, és sajnos ha elhagyom, a probléma visszatér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 13.

gondasari

2020. április 3.

Bőrgyógyászom ajánlotta letapadt korpásodásra. 1 flakon teljesen helyrehozta a fejbőrömet. Nincs kellemetlen illata. Szerencsére kedvezménnyel tudtam megvenni, így tendben volt, amúgy nem egy olcsó dolog, de hatásos :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 3.

szamira

2020. január 29.

Egyből a nagy kiszerelést vettem meg, annyira bítzam benne.
Előnyök: puha tapintású lett a hajam, és egy ideig úgy tűnt, hogy javul a fejbőröm állapota
Hátrányok: büdös, drága, sok kell belőle, gyorsabban zsírosodik tőle a haj, egy idő után már megszokja a fejbőr, és aztán nem hat

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 29.

Egyből a nagy kiszerelést vettem meg, annyira bítzam benne.

zsbius

2020. január 29.

Ritkán ha megfázik a fejbőröm és előjönnek a viszkető, korpásodó, irritáló tünetek. Az itteni vélemények alapján próbára tettem és már az első használat után tette a dolgát. Többszöri használat után teljesen megváltozott a hajam szerkezete, lágyabb és könnyedebb lett. Az illata kicsit ""gyógyszeres"" hatású, de szerintem ápoltságot sugall inkább mintsem hogy kellemetlen lenne. Drágának drága, de mindenképpen hasznos.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 29.

Berlin

2019. december 25.

Szezonálisan használtam, miután jött az addig sosem látott probléma, a száraz, hámló fejbőr, és a bőrgyógyászom javaslatára egy flakon Dercos, és egy flakon Linola sampon használata után el is múlt kb. 3 hónap alatt. Először a Vichyt használtam majd amikor elfogyott akkor a Linolát, tudom hogy mindkettő hatásos volt számomra, olcsóbb verzióval nem volt türelmem kísérletezni hogy beválik-e. Ha hirtelen korpásodni kezd az ember haja érdemes utána olvasni, és segítséget kérni egy bőrgyógyásztól hogy melyik sampont ajánlja, mert több különböző probléma is húzódhat a háttérben amire más-más termék szükséges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 25.

Dulifuli23

2019. december 25.

Sajnos nem mindig sikerül hajmosás után teljesen száraz hajjal az utcára lépni, ami csúnya korpásodást eredményez, illetve PCO miatt nagyon zsirosodik a fejbőröm. Számomra ez a sampon szinte csodát tett. Lassan egy éve, hogy nem volt korpás a hajam, illetve a textúrája is teljesen megváltozik ha ezzel mosom. Az amúgy göndör, seprűs hajam puha, fényes lesz!! A zsírosodást sajnos csak enyhén csökkenti, de mióta tudom az okát, hogy hormonális, nem várom már egyik sampontól sem a csodát:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 25.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint korpaölő és hajkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő lassítja a bőrsejtek elhalásának a sebességét, ezáltal gátolja az elhalt hámsejtek gyors felhalmozódását, vagyis a korpásodást. Az EWG szerint az összetevő toxikus hatással lehet a szervrendszerre, ezért a használata korlátozásokhoz kötött. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni készítményekben találkozhatunk.