Vichy Dercos Micro Peel  Korpásodás Elleni Peeling Sampon

Vichy

Vichy Dercos Micro Peel Korpásodás Elleni Peeling Sampon

Ár:   4299 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2019. szeptember 5.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok

A Micro Peel egy innovatív hámlasztó sampon, amely szembe száll a legmakacsabb, zsíros, letapadt korpával is.

A Dercos Micro Peel sampon hatékony, ugyanakkor gyengéd aktív hatóanyagokat tartalmaz, amelyek finoman, de eredményesen hámlasztanak. Megszabadítja a fejbőrt a makacs, letapadt zsíros korpalemezektől.

• Szalicilsav: segít eltávolítani az elhalt hámsejteket, gyengéden hámlaszt.
  • Piroctone Olamine: jól ismert hatóanyag, nagyon hatásos a zsíros korpával szemben. Megnyugtatja a fejbőrt, amely napról-napra kevésbé viszket.
  • Glicerin: segít ápolni a fejbőrt.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Desmet

2019. április 12.

Ez a sampon egyszerűen tökéletes. Évek óta folyamatosan küzdök a korpával. Az elején azt hittem száraz, de amikor csomókban kezdett hullani a hajam, akkor mondta az orvosom, hogy ez bizony zsíros korpa. Anyukám poénból elejtett egy olyat az akkori munkatársnőjének, hogy le kéne radírozni, mire a munkatársnő mondta hogy van ám ilyen, és a kezébe nyomott pár termékmintát. Kipróbáltam és pár hét alatt teljesen rendbe hozta az egész fejbőröm. Hónapokig elvoltam úgy, hogy csak hetente-2 hetente egyszer megmostam még egy egy alkalommal a hajam ezzel és semmi bajom nem volt. Utána valamiért átszoktam egy másik samponra, viszont azóta megint előjött sajnos ez a probléma, úgyhogy vettem. Igazából nem vártam tőle mást. Ugyanúgy rendbehozta a fejbőröm. Én nagyon szeretem az illatát is illetve azt is, hogy hűsíti a fejbőröm, ezért rajta szoktam hagyni a hajamon, amíg letusolok. Én csak ajánlani tudom. Az ára elég borsos, de úgy gondolom, hogy megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 12.

Hester

2019. március 24.

Nagyjából két hónapig használtam. Kezdetben nem segített, aztán nagyjából két hétig elégedett voltam, utána újra elveszítette a hatását. Én nagy tesztelője vagyok a korpásodás elleni samponoknak és nagyon kevésről tudom azt állítani, hogy megéri, ez sem olyan. Ezt a ragacsos, bőrradírszerű állagot nagyon nehéz eldolgozni a dúsabb hajjal megáldott fejbőrön, így minden alkalommal csak kínlódtam vele, de végül hiába tudtam ezzel is együtt élni, mert a viszketés és a korpa nem múlt el, a fejbőrömet pedig túlzottan kiszárította. Nem tartom végletesen rossz terméknek, és lehet, hogy a nagyon letapadt, kissé elhanyagolt zsíros korpával gyorsan felveszi a harcot, de nekem a mindennapokban nem használt és kényelmetlen is az egész kiszerelése és állaga.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 24.

Hajhullas

2019. február 14.

Nekem abszolút bejött, bőrgyógyászom írta fel nekem hajhullásra és letapadt korpára. Előtte mindig viszketett a fejem, a letapadt korpa nem is akart lejönni, ìgy nem is tudtam hogy korpás a hajam. Mióta használom szépen feljött a korpa, a fejbőröm már nem viszket, csak ha 4-5 napja nem mostam hajat. A hajhullásom megállt. Nagyon drága, de nekem 2,5 hónapig elegendő volt egy flakon heti 2-3 hajmosással. Szóval teljesen megèrte

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 14.

stylo

2018. október 10.

Ma használtam negyedszer, és soha többé. Amúgy baromira jó volna, csak az én szőkére festett hajamat úgy tönkreteszi, hogy nem merek tovább kísérletezni vele. De ha valakinek rövid és erős haja van, annak ajánlom, mert nagyon jól elbánik a problémás fejbőrrel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 10.

Gitta

2018. május 21.

Tesztelésre kaptam, eddig 3szor használtam összesen, majd hosszabb távú hatásáról később írok.
Tetszik benne, hogy sűrű, nem folyik ki a kezemből, pedig fel is hígítom kicsit vízzel, mielőtt a fejbőrömbe masszírozom. Könnyen eloszlatható, jól habzik, nekem bejön a mentolos illat, és kis bizsergető érzés is. A tubus is a vékonyított adagolójával valóban praktikus. A korpát eltávolítja, ami persze a hajmosás utáni 3-4. napra újra előjön. Mivel elég száraz, hullámos a hajam, én olyan 4-5 naponta mosom meg, mert akármilyen olajos pakolást rakok rá, minden sampon kiszárítja. Korábban a T-gel fort sampont használtam, az nem szárította kb egyáltalán, de hosszútávú hatása nem volt: amikor nem azt használtam, újból erősen korpás lettem. Ez a sampon kifejezetten szárítja sajnos a hajamat a T-gelhez képest, de ha hosszútávon megszünteti a korpát, akkor megéri az árát, amit alapvetően borsosnak tartok. Update-elni fogok kb. 1-2 hónapos használat után, addig megelőlegezek neki 4 csillagot.

Update1:nagyjából egy hónap rendszeres használat után teljesen eltűnt a korpa a fejbőrömről, a hajmosás napján sincsen már. Egy hétig még kb. használni fogom, aztán meglátjuk, hogy elmúlasztotta-e rendesen, vagy újból előjön-e a korpa.

Update2: csupán fejbőrre használva nagyon sokáig, legalább egy fél évig elég volt, de sajnos nekem hosszú távon nem vált be. Az a bajom vele, hogy amíg használom, nincs korpa, ha nem használom, kb. ugyanaz az eredmény. De lehet, nekem van túl nagy elvárásom egy sampontól, és inkább a korpa belső okait kéne kivizsgáltatnom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 21.

eszti012

2017. december 4.

Tesztelésre kaptam és már használom egy ideje. Kellemes vele a hajmosás, jól tisztít, de a zsíros korpát csak kb. 70%-ban szünteti meg és a fejbőröm ugyan úgy gyorsan zsíros lesz utána. Magamtól nem venném meg, a Vichy másik zsíros korpára való samponja vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 4.

Beus005

2017. november 4.

Tesómnak ajánlotta a bőrgyógyász ezt a sampont, tökéletesen bevált, selymes is tőle a haja. Ára kicsit borsos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 4.

KuliKali

2017. november 4.

Tesztelésre kaptam én is a sampont. Bár nem korpás a hajam,zsírosodásra hajlamos amin sajnos ez a termék nem segít sőt inkább fokozza. Praktikus a kiszerelése,tetszik a mentolos frissítő hatása is. A peeling szerintem annyira nem jelentős,én annyira nem érzékeltem,viszont szépen felhabzik és jól tisztít. Hááát...2 csillag,bár nem tudom mert nem kifejezetten korpára használtam,így lehet valakinek beválhat ha ilyen problémája van.

aquanie

2017. október 14.

Sajnos évek óta zsíros korpával küzdök. A leírás alapján azt feltételeztem, hogy a sampon ez ellen is használ. Hát nagyon nem. Az tény, hogy a fejbőrbe masszírozva valóban kellemes az a hűsítő-bizsergető érzés, amiről a többiek is írtak, illetve megszünteti a viszketést olyan 1-1,5 napra. De a zsíros korpával egyszerűen nem csinál semmit. Sőt, olyan, mintha a rosszabbra is fordult volna a fejbőrőm állapota, a hajam pedig határozottan jobban hullik, amióta elkezdtem használni. A heti két hajmosásról meg csak álmodoztam, mert a második nap estére már vállalhatatlan lett a fejem és egyszerűen nem bírtam ki, hogy ne mossam meg, így heti három hajmosással nagyjából másfél hónapra volt elég. A hajamat mondjuk viszonylag mérsékelten szárította, de egy ilyen árkategóriás sampontól sokkal többet várok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 14.

szilfid

2017. szeptember 19.

Ma érkezett meg a tesztalany, és gondoltam rögtön ki is próbálom. A csomagolás szép, és a sampon is kellemes friss illatú. Én hajmosás után használtam, csak a fejbőrbe masszíroztam, a praktikus kialakításnak köszönhetően közvetlenül a tubusból. Kellemes, bizsergető érzés volt, bár a 3 perc környékén már kicsit csípett. Lemosás után úgy tapasztaltam, hogy eltűntek a korpák. A csomagolás szerint a tartós eredményhez legalább 4 heti használat szükséges. Kíváncsian várom...
Eddig bevált, később update.
Az ára miatt jelenleg 4 csillagot adok.

UPDATE:
Jelenleg kb. 1 hónapja használom a terméket kisebb-nagyobb rendszerességgel.
A hatása továbbra is tetszik, mivel csak célzottan a problémás területen használom, így nagyon sokáig elég lesz.
Tapasztalatom szerint a hajat kicsit szárítja.
Összességében jó terméknek tartom, de marad a 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 19.

Eddig bevált, később update.
Az ára miatt jelenleg 4 csillagot adok.

UPDATE:
Jelenleg kb. 1 hónapja használom a terméket kisebb-nagyobb rendszerességgel.
Tapasztalatom szerint a hajat kicsit szárítja.
Összességében jó terméknek tartom, de marad a 4 csillag.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Capryloyl Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Niacinamide

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.