Visine

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babanyuszi, az összetevőket feltöltötte: Bibi, Módosítva: 2013. április 24.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb

A tetrizolin a helyi vizenyő (ödéma) csökkentők és allergia-ellenes szerek csoportjába tartozó imidazol származék.

Füst, por, szél, klóros víz, fény, kozmetkumok, kontaktlencse által kiváltott, vagy allergiás gyulladás (pl. szénanátha), pollen túlérzékenység tüneteként jelentkező kötőhártya-vizenyő (ödéma) és nyálkahártya vérbőség kezelésére javallt.

Csökkenti a szem égető érzését, enyhe gyulladását (irritációját), a viszketést, fájdalmat és a nagyfokú könnyezést. Érösszehúzó és pangáscsökkentő hatása a becseppentést követő néhány percen belül kialakul és 4-8 órán át tart.

dobolank

2014. február 21.

Műkönny-hatás túlárazva....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. február 21.

Műkönny-hatás túlárazva....

Hettie

2013. október 18.

2 napig szenvedtem az egyik szemem vörösségével, viszketésével, és szárazságával, hiába csináltam bármit.. Aztán anyum mondta, hogy vegyek visine classicot, az megoldja, neki is sokat segített régen... és milyen jól mondta! Megoldotta pikkpakk, mintha semmi baja nem lett volna. Azt hiszem imádom. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. október 18.

Lotheg

2013. szeptember 18.

Még anyukám vett nekem egyszer régen egy ilyet, mert a szemem érzékeny minde vacakra, így nyár elején mindig előjön az allergiám leginkább a szememen érzem. Amikor ezt vette nekem akkor kezdtem kontaktlencsét használni egyébként. Én nagyon vigyázok a szemeimre a kontaktlencse óta még jobban... :I
Amit ez tudott nálam, szemszárazségot jól kezelte, vörösséget nem tüntette el. Volt olyan, hogy irritálta a szemem... Viszont szemszérazság ellen a sima műkönny amit most hasznélok az is jó és olcsóbb is. Ráadásul az optikusok is tényleg azt mondják, hogy csak ezt ne. És miiért, mert amit az ember a szemébe rak, csöpögtet, az ne legyen tartósítva ezért is a műkönnyek és a kontaktlencse löttyök is 3 hónap utén kidobandóak, ha nem fogytak el... Ebbe viszont van tartósító szer. Viszont ez nem műkönny, tehát alapvetően nem csak száraz szemre való, hanem irritált és vörös. No most az is benne van a leíásban, hogy kontaktlencséhez nem igazán ajánlott - ami tartósítoszeres az mind nem ajánlott ... A leírásban az van, hogy a kontaktlencse betétel előtt lehet csepegtetni a szembe. De ha bennt van akkor nem :)) Én egyébként a Refresh műkönnyet használom, ez az egyik legolcsóbb, és lehet kontaktlencsével használni meg minden, nem hiszem, hogy nagy ördöngőség kell ide... :)) Csak egy kicsit gondolkodni nem árt... És mindenre a megfelelő terméket érdemes használni. Na deazért a rémhírkeltés enm túl jó. Valóban igaz, hogy a bórsav ilyen összetevő, gyenge sav, és hét valamire jó, tény hogy az irritált szemet és bőrt nyugtatja. Egyébként az ilyen piros összetevős hozzászól
soakt azért nem tudom szeretni, mert nekem is fontos mit kenek magamra. De nem a szín alapján döntök, hanem utánanézek és gondolokodok. Na nem srtás vagy bántásnak akar hangzani a dolog, de pl. a henna is piros összetevős, pedig nem rossz dolog... :))) Ugyanakkor nem tudom, hogy kedves Villango járt-e vajon már laborban vagy ilyesmi, de a kimarja a szemből a vért kijelentésen leendő laboránsként azért érdekes volt olvasni, ha megmondja valaki, hogyan "marja ki a várt a szemből" akkor gratulálok, mert ez így valóban elég lesarkított,én biológiához nem annyira de kémiához jobban értek. Baktériumok ellen hatásos eléggé, kisebb koncetrációba jó irritáció ellen, viszont rendesen már okozhat szem és bőrirritációt egyaránt.... :) Én nem akarok senki mellé és ellen állni, csak azt szeretném, ha gondolkodnának az emberek és használnák az eszüket, de sokszor lelombozó, hogy mennyien minent, hogy el hisznek. Ettől függetlenül a termék nem a legszimpatikusabb több minden miatt... így tőlem is csak 2-est kap most. hogy miért, mert volt, hogy irritált, és nagyrészt a vörösségen nem segített, a szemszérazságon igen, de azt akérmelyik műkönnynek tudnia kellene :)) És ehhez képest elég drága is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 18.

Milka

2013. szeptember 18.

ambivalensek az érzéseim: egyrészt, mert én már ezer éve is használtam, amikor is - talán - másabbak voltak az összetevői. akkor csípett, de hatott. most kevésbé csíp és kevésbé hat. tavaly - rövid időn belül - két / szakmájában nem kezdő / szemész szakorvosból is kiváltottam az úristencsakeztne hatást. azért ez elgondolkodtató...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. szeptember 18.

matine91

2013. augusztus 10.

úgy emlékeztem, mintha már értékeltem volna....
még olyan fél- egy éve vásároltam meg, sajnos nekem nem vált be, nem vettem észre eget rengető változást a szemeimen. Ami nálam valamiért furcsa volt, hogy egy bizonyos időn belül kell felhasználni, mert utána már nem jó (??) De hát nem is használja az ember lánya minden egyes nap!!! Hogy fogyna el?? Nekem felesleges pénzkidobás volt, Villango állítása meg nálam kiverte a biztosítékot, de manapság már minden mérgező, káros a szervezetre, nem is lepődtem volna meg.... Azért kap kettő csillagot, mert enyhítette a pirosságot, de nem szüntette meg. A másik pedig, hogy az arcomon lévő kis piros pöttyökre használtam egy ideig és azon működött, de semmiképp nem csodaszer.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 10.

úgy emlékeztem, mintha már értékeltem volna....

agica0723

2013. július 31.

Jelenleg egyetem miatt, 1 év múlva pedig munka miatt fogok sok időt gép előtt tölteni. Tervezőprogramokat használok, így eléggé elfárad és kiszárad a szemem. Nagyon jól esik ilyenkor használni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 31.

skorpió

2013. július 31.

Ez valóban csodaszer! Időnként száraz a szemem, ami kellemetlen égő érzés, és eddig mindig pirosra dörzsöltem. Ez a csepp sokkal gyorsabban csökkent minden kellemetlen tünetet, mint eddig bármi. Kicsit ugyan drágább, mint a többi műkönny, de megéri, mert villámgyors a hatása! Ráadásul az átbulizott éjszaka sem ordít rólam másnap, ha ezzel a kis csodával rendbe rakom reggel a szememet. :D

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 31.

timity

2013. július 31.

Nálam a kozmetikusom mindig ezt a szemcseppet használja pillafestés után. Remeg a szemhéjam, így a festéket is beletornázom a szemembe, ami iszonyatosan csíp.. Visine után az égő, csípő érzés azonnal csökken, kb.fél óra múlva teljesen el is múlik. Ráadásul egy "friss" érzést ad a szememnek ha még ezek után épp gépelek, olvasok.. :) Egyszóval, ha vennék, erre a márkára szavaznék, mert hatásos!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 31.

vedina007

2013. június 16.

Fáradt szemre valót szerettem volna, de csak ez volt. Életmentő a vizsgaidőszak és záróvizsga szempróbáló időszakában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 16.

quinnie0715

2013. június 8.

Kontaktlencse berakása előtt használtam minden reggel, nekem nagyon bevált. Jól nedvesíti a szemet, és csökkenti a pirosságot. Mióta nem használom, jóval pirosabb a szemem- csak a patikus ijesztgetett a hozzászokással, és azért vettem más fajta műkönnyet. De lehet, hogy újra beruházok rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 8.

Tisztítószerek: Benzalkonium Chloride
Tartósítószerek: Benzalkonium Chloride

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Felületaktív anyag és tartósítószer.

A bórax (más néven nátrium-borát vagy nátrium-tetraborát) a bórsav nátriummal alkotott sója. Általában puha, színtelen kristályokból álló fehér por formájában fordul elő, vízben jól oldódik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a magas (9-11 közötti) pH értékének köszönhetően a kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő magas pH értékének köszönhetően nagyobb mennyiségben a bőrre irritáló hatással lehet.