Visine

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babanyuszi, az összetevőket feltöltötte: Bibi, Módosítva: 2013. április 24.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb

A tetrizolin a helyi vizenyő (ödéma) csökkentők és allergia-ellenes szerek csoportjába tartozó imidazol származék.

Füst, por, szél, klóros víz, fény, kozmetkumok, kontaktlencse által kiváltott, vagy allergiás gyulladás (pl. szénanátha), pollen túlérzékenység tüneteként jelentkező kötőhártya-vizenyő (ödéma) és nyálkahártya vérbőség kezelésére javallt.

Csökkenti a szem égető érzését, enyhe gyulladását (irritációját), a viszketést, fájdalmat és a nagyfokú könnyezést. Érösszehúzó és pangáscsökkentő hatása a becseppentést követő néhány percen belül kialakul és 4-8 órán át tart.

tuzgyujto

2013. június 8.

Én a szemhéjpúdert alakítom át vele tussá, a szemészorvos megtiltotta, hogy vízzel csináljam. Lassan fogy, a célnak megfelel és múltkor kipróbáltam kezdődő pattanásra is, tökéletesen működött, egy éjszaka alatt lehúzta a duzzanatot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. június 8.

Dark4ngel

2013. május 6.

Utálok szemcseppet használni, főleg Visine-t, így amikor megvesszük itthon, sosem fogy el lejárati idő előtt...

Egyre több youtube gurunál láttam azt a tippet, hogy mielőtt belefognának a korrektorozásba, vagy csak önmagában éjszakára tesznek pár csepp szemcseppet az érett vagy épp kibúvó pattanásra, hogy elmúljon. Kipróbáltam egy épp születő Csomolungmán éjszakára, és most reggel feltűnt, hogy már nem fáj a körülötte lévő bőr és a pirosság is enyhült! Sőt már a dudor sem akkora, mint ahogy kinézett este. Most még bekentem a pattanást, remélem teljesen elmúlik, mert elég biztatóak a látottak számomra :)

*UPDATE*
Másfél nap alatt nyoma sincs a pattanásnak! Engem meggyőzött, el fogom használni a csúfságok kezelésére! Ezért adok neki 5 csillagot, szemcseppként nekem nem sokat ér...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 6.

*UPDATE*

Lolita

2013. április 24.

Ha valami belemegy a szemembe, akkor szoktam elővenni. Érdekes, mert olyankor a szemem még jobban ég, és még jobban bepirosodik, de eltelik pár perc, és újra visszaáll a "rend" :), megszűnik a csípés, és a vörösség is. Végülis teszi a dolgát, de van ennél jobb szemcsepp.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 24.

TijuMK

2013. április 21.

Régebben volt egy "kis" balesetem, nevezetesen locsoláskor nem a fejemre hanem a szemembe fújtak parfümöt és végül a balesetin kötöttem ki, miután kimosták a szemem és elláttak, kérdezték hogy van-e otthon valami szemcseppem. Mondtam igen, ez... Erre közölték hogy ez jó esetben semmit sem használ, de többnyire csak árt és szépen tönkreteszi a szememet... Írtak fel egy 4szer ilyen drága vényes cuccot, ami valóban klasszisokkal jobb volt. Egyáltalán nem csípett mint ez... Nem tudom hogy ez a szemcsepp tényleg árt-e mert azóta nem mertem használni, rendesen beparáztattak az orvosok. Minden esetre csak oka van ha mondják hogy inkább ne.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 21.

matine91

2013. április 21.

Reggel cseppentettem az előírás szerint mindkét szemembe 1-2 cseppet. Semmire sem jó és ha lenne 0-ás azt se adnám meg neki. Páromnak sokkal vörösebb volt a szeme a hülye munkahelye miatt a kialvatlanságtól és mintha valamit hatott volna neki, de ugyanolyan vörös a szeme...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 21.

timcsike1989

2013. április 17.

Tudom, hogy felbontás után 1 hónapig lehetne használni, de én ezt nem tartom be, mert akkor kb 2 csepegtetés után dobhatnám ki. Havonta 1-szer 2-szer használok csak szemcseppet, mert van, hogy úgy érzem, hogy kiég a szemem és be is vörösödik. Nekem a vörösséget pár perc alatt leviszi és a szárazságot is orvosolja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 17.

Ádám

2013. április 13.

Fél/egy éve használom, hétköznapokon reggelente. Igazából használata előtt sem volt baj a szememmel, csak zavart, hogy sokszor bepirosodott. Mellékhatása egyáltalán nincs, és szerintem nem káros, miért is lenne az? Gondolom a Visine előállítói is törekednek arra, hogy ne károsítson, az csak a termékeik megvételének számát csökkentené.
Nem hiszem, hogy a szem hozzá tud szokni, legalább is az enyém nem. Van, mikor hetekig nem használom, és ahelyett, hogy bepirosodna a szemem (mint mielőtt elkezdtem használni), fehér és szép marad. Tehát inkább az a tapasztalatom, hogy a hosszútávú hatása is kedvező a szemnek.
Ha valakinek szemproblémái lesznek miatta, az valószínűleg allergiás valamelyik összetevőjére. Egyértelmű, hogy az ne használja tovább a terméket! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 13.

hnhenna

2013. április 4.

Abszolút nem működik, nedvesítő hatása elenyésző, nem fehérítette ki a szemem egy cseppet sem, de legalább nekem nem csípett. Hogy káros vagy nem, nem tudom, bár szerintem egyszeregyszer ha az ember lányának vizsgája/randija stb van, de a szeme majdhogynem vérben forog :), belefér egy-egy csepp tényleg fehérítő szemcsepp...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 4.

szökeszilvi

2013. február 20.

Egyáltalán nem vált be nekem. csíp de nem fehériti ki a szemem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. február 20.

Egyáltalán nem vált be nekem. csíp de nem fehériti ki a szemem.

Nicu

2013. február 18.

Ha allergia, ha kevés alvás miatt piros a szemem, cseppentek bele, és elmúlik a vörösség, a viszketés is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 18.

Tisztítószerek: Benzalkonium Chloride
Tartósítószerek: Benzalkonium Chloride

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Felületaktív anyag és tartósítószer.

A bórax (más néven nátrium-borát vagy nátrium-tetraborát) a bórsav nátriummal alkotott sója. Általában puha, színtelen kristályokból álló fehér por formájában fordul elő, vízben jól oldódik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a magas (9-11 közötti) pH értékének köszönhetően a kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő magas pH értékének köszönhetően nagyobb mennyiségben a bőrre irritáló hatással lehet.