Visine

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babanyuszi, az összetevőket feltöltötte: Bibi, Módosítva: 2013. április 24.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb

A tetrizolin a helyi vizenyő (ödéma) csökkentők és allergia-ellenes szerek csoportjába tartozó imidazol származék.

Füst, por, szél, klóros víz, fény, kozmetkumok, kontaktlencse által kiváltott, vagy allergiás gyulladás (pl. szénanátha), pollen túlérzékenység tüneteként jelentkező kötőhártya-vizenyő (ödéma) és nyálkahártya vérbőség kezelésére javallt.

Csökkenti a szem égető érzését, enyhe gyulladását (irritációját), a viszketést, fájdalmat és a nagyfokú könnyezést. Érösszehúzó és pangáscsökkentő hatása a becseppentést követő néhány percen belül kialakul és 4-8 órán át tart.

absinth

2013. február 18.

Ritkán használom, nem akarom, hogy hozzászokjon a szemem. Egész nap a monitor előtt ülök a munkám miatt és néha előfordul, hogy begyullad/bevérzik/huzatot kap a szemem. Ilyenkor reggel cseppentek bele, és 5-10 perc múlva már sokkal jobban néz ki. Fél óra elteltével meg olyan, mintha semmi baja nem lett volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 18.

egyszőkelány

2013. február 18.

Nekem nem vált be, nem igazán hatásos!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. február 18.

Nekem nem vált be, nem igazán hatásos!

kriszti.07

2012. december 29.

Mindig a táskámban van, amikor érzem, hogy kiszáradt vagy irritált a szemem cseppentek egyet és már nincs is probléma.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 29.

Szaszcow

2012. december 29.

Mindig van nálunk itthon belőle, anyukám kontaktlencsés, és elég sokat használja. Én csak akkor szoktam, ha bevörösödik a sok monitorbámulás után, vagy ha megerőltetem. Nekem mindig használ. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 29.

Csibecsont

2012. december 18.

Kontaktlencsés vagyok, zöld szemem van, borzasztó érzékeny, nálam minden napos a kivörösödés (főleg ha sokat gebesztek a monitor előtt :D). Nem használom minden nap, ha itthon vagyok sem zavar a pirosság, de sminkelés előtt mindig használom (általában a kontaktlencse berakásával együtt, olyankor nagyon kivörösödik a szemem), és ha pirosság van valahol az arcomon vagy akármi, arra is teszek, mert általában arra is jó :) Kb. 10 éve hogy rendszeresen alapkellékem, nem kívánom másra lecserélni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 18.

sugar bunnie

2012. november 16.

Nálam is alapcucc. Amikor viszket a szemem, vagy a kevés alvásból kifolyólag vörösek a szemeim, ez a szemcsepp mindig segít.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 16.

vira.15

2012. november 15.

Allergiás időszakban életmentő, esetleg ha túl sok a cigaretta füst :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 15.

Allergiás időszakban életmentő, esetleg ha túl sok a cigaretta füst :)

Incus

2012. november 14.

Hormon gyógyszerek miatt folyton vörös volt a szemem, az orvos által felírt műköny pedig nem ért semmit. Gyógyszerész ismerősöm ajánlotta nekem, és mivel az ára is elfogadható volt, rögtön megvettem.
Nagyon jó termék. Mivel sok időt töltök számítógép előtt, a szemeim nehezen viselik. Minden reggel használom és bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 14.

Bibi

2012. november 14.

Allergiaszezonban alapkellék nálam. Jól teljesít, azonnal megszűnik a viszketés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 14.

Tisztítószerek: Benzalkonium Chloride
Tartósítószerek: Benzalkonium Chloride

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Felületaktív anyag és tartósítószer.

A bórax (más néven nátrium-borát vagy nátrium-tetraborát) a bórsav nátriummal alkotott sója. Általában puha, színtelen kristályokból álló fehér por formájában fordul elő, vízben jól oldódik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a magas (9-11 közötti) pH értékének köszönhetően a kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő magas pH értékének köszönhetően nagyobb mennyiségben a bőrre irritáló hatással lehet.