Yamuna

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Testápolás
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nikolett, Módosítva: 2016. július 4.

Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online
Kategória:   Testápolás
Bőrtípus:   Száraz

A Shea vaj számos értékes hatóanyagot tartalmaz, amely még az extrán száraz bőrnek is megkönnyebbülést és megújulást hoz. Bőrpuhító hatása elősegíti a kirepedezett, igénybe vett bőr gyógyulását. Tárold szobahőmérsékleten, védd a közvetlen napfénytől és a hőségtől, mert könnyen olvad!

_zsulu_

2017. november 6.

Nem szoktam használat nélkül terméket értékelni, de ez nagyon kiverte nálam a biztosítékot. Nem olvastam el az összetevőlistáját, mivel a csomagon natúr shea vaj (most már leszedték róla a 100 %-ot) a polcon mellette pedig óriási 100 % shea vaj felirat éktelenkedett és én hülye megbíztam a feliratban. Itthon vettem észre, hogy ez bizony igen távol van a natúrtól, jó kis irritatív összetevőket sikerült belecsempészni. Normál esetben duzzogva elhasználjuk, de mivel pikkelysömör kezelésére vettem, ezért rohadtul nem kellene bele a felesleges illatosítás/tartósítás. Visszavittem, szó nélkül visszaadták az árát, de sokadik negatív tapasztalatom Yamuna termékkel, úgyhogy a kezdeti lelkesedésem ellenére elvesztettek :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 6.

PinkMcFreeze

2017. október 25.

Nagyon finom az illata és nekem tetszik az állaga, hogy olyan kis szemcsés. Az én bőrömön nagyon hamar elolvad és utána szét lehet szépen oszlatni a felületen. A negatív kommentelőket is részben megértem, mert a címke tényleg megtévesztő, de én mindig megnézem a hátoldalát a termékeknek.
Alapvetően kiszáradt részekre ajánlanám inkább és ez nem hidratálásra funkcionál szerintem. Elhasználom, de nem vagyok benne biztos, hogy újra venném, mert egy kicsit mintha szárítana és ez nekem nem tetszik. Pár napja használom szóval ha változás lenne akkor jövök egy upgrade véleménnyel! (:

Kb. egy hét után jöttek ki azok a kellemetlen tünetek amiket másnál is jelentkeztek :(
Tényleg viszket tőle a bőröm, amit sajnálok, mert az állaga tetszik. Aztán tegnap bekentem magam vele és megtöröltem a kezemet utána bekentem az arcom a kis kedvenc krémemmel és viszketett és égett az arcom emiatt :( Le kellett mosnom, mert megőrültem a csípéstől és viszketéstől!
Testápolásra egyáltalán nem alkalmas! Emiatt levontam két csillagot.Csalódott vagyok, mert elég borsos volt az ára, de valamibe lehet belekeverem, mert több kommentben olvastam, hogy ott nem tapasztalták a mellékhatásokat vagy kevésbé volt kellemetlen a hatása. Szerintem olyan vegye meg, aki száraz területre szánja, arra lehet tényleg használ, de másra nem. Még a kezemet is teljesen kiszárította úgy, hogy elkezdett hámlani is. :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 25.

tfanna

2017. október 16.

Én házi kézkrémbe használtam fel, és nagyon jó volt, még natúrban is. Lehet veszek még, az ára nem vészes. :)
Viszont érdekes volt, tényleg szemcsés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 16.

Viszont érdekes volt, tényleg szemcsés.

imcsi

2017. augusztus 17.

Miért van ráírva, hogy 100% shea vaj? Nemrég egy barátnőmnél aludtam, de elfelejtettem vinni a natúr krémet, amit használok. Megörültem, hogy legalább van nála shea vaj, majd azzal bekenem az arcom lefekvés előtt. Amikor letekertem a tetejét, rögtön éreztem, hogy furcsa az illata meg az állaga is más volt, mint a valódi shea vajé. A bőröm nem szerette, enyhén csípte. A vásárlók megtévesztése miatt 0 csillagot adnék rá, ha lehetne... Az biztos, hogy én soha nem fogok ettől a márkától vásárolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 17.

crazy724

2017. július 11.

Borzalmasan csalódott vagyok. Csak lekaptam a polcról, mivel úgy gondoltam a natúr kitétel = parfümmentességgel. Hát nem..., tanultam belőle, ezentúl elolvasom az összetételt is, akármennyire sietős a dolgom. Elsősorban az eb mancsának és orrának az ápolására vettem, és Rá nem vagyok hajlandó olyan terméket kenni, ami parfümözött. Egyébként jó az illata, az állagát szeretem, elhasználom, de SOHA nem vettem volna meg, ha körültekintőbb vagyok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 11.

Mesi1st

2017. június 20.

Imádom a yamunás termékeket, de ez a shea vaj nem fog közéjük tartozni. Honlapról rendeltem, meg se fordult a fejemben, hogy egy natur shea vaj esetén megnézzem, az összetevőket. Ha tudom, hogy illatosított még 30% kedvezménnyel sem veszem meg.

Update: eredetilag 2 csillagot, adtam, de kap még egyet, mert jól működik a száraz bőrömön, irritációt nem okozott. Aránylag jól kenhető, de lehet hogy ez a melegebb időnek is köszönhető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 20.

e0106

2017. március 26.

Nagyon ki szokott száradni a bőröm, annyira hogy néha véresre tudnám vakarni a lábamat. Eddig csak a sötétkék fém dobozos nivea és ez vált be. A számra is szoktam használni, illetve télen a szemem sarka nagyon kiszáradt a hidegtől, azt is gyorsan rendbe tette.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 26.

AyaDid

2017. március 16.

Befürödtem ezzel a termékkel, mert nagyon hasonló tégelyben árulták, mint a shea vajas kézkrémet, így véletlenül vásároltam meg a kézkrém helyett. Mivel nekem a natúr shea vaj nem jön be (állagával és hatásával - kipattogok tőle - sem vagyok kibékülve), így ehhez sem fűztem nagy reményt. Mindamellett jóval drágább, mint egy no-name natúr sheavaj, így nem is értettem elsőre, hogy mire fel kezdte el a Yamuna ilyen áron árulni. Aztán kiderült, hogy a tégelyen közölt információkkal ellentétben nem is 100%-os sheavaj, így érhetőbbé vált a dolog. Ami nem érthető, az maga a felirat. Erre simán lehetne a fogyasztóvéfdellmet ugrasztani: ez lehet, hogy meg is történt, mert a felirat azóta lekerült róla! Hogy magát a terméket is értékeljem: kellemes illatú sheavaj, amit nagyobb bőrfelületen (főleg arcon) nem használnék, mert a natúrtól is kipattogok, de ajkakra egész jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 16.

zso123

2017. február 22.

Ahogy olvasom a véleményeket, látom, hogy nem csak engem vezetett meg a címke :( Persze nyilván ez nem (csak) a termék hibája, nekem is körültekintőbbnek kellett volna lennem. Alapból sokat használok shea vajat, de épp nem volt biobolt a közelben, így beszaladtam egy dm-be, ahol megörültem, mikor megláttam a terméket. A címke szerint natúr she vaj, és csak a hátsó egészen apró betűs szövegből, illetve az összetevők listájából derül ki, hogy illatosított. Eleve a kellemes, valódi shea vaj illat elveszik, így ezt is sajnálom.
Az állaga tragédia... darabos, morzsalékos, egyáltalán nem olyan, mint amilyennek lennie kell. Persze ez köszönhető lehet a nem megfelelő tárolási körülményeknek, de mindent egybe véve nagyot csalódtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 22.

Panda

2017. január 26.

Én láttam, hogy parfümöt tartalmaz már vásárláskor pedig még szemüveg sem volt rajtam. Szóval engem nem ért meglepetés.
Alapból nem akartam kritikus területekre kenni, ami parfüm érzékeny.
Kifejezetten tetszik a lágy illata (a play doh gyerek gyúrmára emlékeztet) meg a habossága, testhőre könnyedén elolvad..
Főleg a kézfejem és talp,-lábfej szakaszon használom + a hajamon.
Mivel száraz göndör és így nagyon érzékeny hajam van gondoltam, ha a kakaóvaj bevállt hidratálás szempontjából akkor ezt is szeretni fogja és így is lett.
De azért az tudni érdemes, hogy szárítás után és még utána egy teljes nappal akárhányszor megfogtam a hajamat még éreztem a kezemen, pont ezért óva intek mindenkit a hajra való használattól akinek vékonyszálú, kevés, egyenes vagy gyenge haja van mert ők gyűlölni fogják, hogy nem tudnak tőle megszabadulni és kimosni is nagyon nehéz, a bőrről is mondjuk 5X nehezebb eltábolítani, mint egy olivaolajos pakolást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 26.

Alapból nem akartam kritikus területekre kenni, ami parfüm érzékeny.
Főleg a kézfejem és talp,-lábfej szakaszon használom + a hajamon.

Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Coumarin