Yamuna

Ár:   415-500 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online   Bőrprobléma:   Tág pórusok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2018. január 19.

Ár:   415-500 Ft
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online
Kategória:   Szappanok
Bőrprobléma:   Tág pórusok

Ez a szappan leginkább aknés, seborrheás bőrre ajánlott. Gyulladáscsökkentő, enyhe szárító, antiszeptikus hatású.

Ezek a szappanok nem hőkezeléssel készülnek, hanem kíméletes, különleges préselési technológiával. Ennek köszönhetően a szappanokban lévő gyógynövények, illóolajok és hatóanyagok csak minimális sérülést szenvednek: hatóanyagaik zavartalanul fejthetik ki a bőrre jótékony hatásukat. A termékek nem tartalmaznak sem állati eredetű összetevőket, sem mesterséges színezékeket. Kókuszzsír, pálmazsír és glicerin tartalmuk puhítja, ápolja a bőrt.

Kiszerelés: 125 g

*Megjegyzés: csomagolására "Ichtyol" van írva*

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Oraculum

2012. október 28.

Nagyon bűdös előszőr,eléggé szárít is,de hamar meglehet szokni, Én a páromnak ebből és a teafás szappanból lágy arclemosót főztem és rendbejött a pattanásos, aknés bőre, lehúzta a gyulladást is róla, azóta semmi problémája nincsen az arcával és minden nap szappanozik:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 28.

kitty222

2012. augusztus 31.

Én igaz harmadik napja használom,minden reggel és este mosom az arcom.Hátam ,karom ,mellkasom csak este.Eléggé szárít,huzódik tőlle a bőr,és kellemetlen az illata,de tág pórusaim sokkal kissebbek,a piros pöttyök is elhalványodtak,eltüntek,lehúzta a gyulladást.Eddig jó,meglátjuk hosszú távon milyen :)) .

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 31.

eozeen

2012. július 18.

Eleinte elég erősen kátrányos szaga van, de ez kb. két hét után elmúlik, viszont a hatása marad! A Himalaya Herbals uborkás szappanával kiegészítve használom minden reggel, és nagyon szép lesz tőle a bőröm. Nem szárít, lehúzza a gyulladt, piros foltokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 18.

Vikcike

2012. július 14.

Problémás arcra jobb a kézzel készített teafás Yamuna! Ez sem rossz, lehet, hogy csak az én bőröm nem szerette. Eleinte segített, de egy idő után szerintem megszokta a bőröm és nem jött a látványos javulás. De az első pár napban tényleg nagyon jó volt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 14.

bokihugi

2012. július 2.

Yamuna hidegen sajtolt szappanjai közül mindegyiket próbáltam, ez volt a kedvenc. Arcra sosem váltogatom a szappanokat, már van egy bevált. Ha netán nekem is kijön egy egy ilyen "fájdalmas csomó" biztosra vehetem, hogy étkezésemben a hiba. :S :P
Leginkább azokat a termékeit szeretem amiben nincs parfum / fragrance.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 2.

Leginkább azokat a termékeit szeretem amiben nincs parfum / fragrance.

Indigo

2012. május 21.

Őt is csak dicsérni tudom, a grapefruitos társával együtt használom arcra, ahhoz is írtam kritikát. Látványosan javítanak a pattanásokon, gyulladásokon és kellemesen puha a bőr tőlük. Nem szárítanak. Mitesszereim azonban még vannak.

UPDATE: lehet valami abban, amit motyor írt, mert mióta a Yamuna szappanokat használom, bár összességében javult a bőrképem, helyenként gennyes, fájdalmas csomók keletkeztek, amelyek előtte sosem voltak jellemzőek. Testen viszont semmilyen negatívumot nem tapasztaltam, úgyhogy végül is oda fogom elhasználni. -1 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 21.

motyor

2012. május 9.

Nagyon jó szappan zsíros bőrre. Eléggé szárít, tehát érzékeny bőrre nem ajánlom. Én testre használtam, arcra nem kenném. Az illata nem épp kellemes, de erre a csomagoláson is figyelmeztetnek (Ichtyol, na...), és csúnya dolgokat művel a káddal fürdéskor (persze lemosható).

OFF: Egy időben kipróbáltam a szappanos arcmosást, de arra a tapasztalatra jutottam, hogy jobb inkább tiszta langyos vízzel csak leöblíteni az arcbőrt. [A szappan részecskék is el tudják tömíteni a bőrt.] Ha nem nyomatjuk rá a tisztítószert, kb. 1 hónapon belül megerősödik, visszaáll a természetes állaga. Érdekes módon mindenféle lemosó nélkül szebb a bőröm tónusa, kevesebb a pattanás és az irritáció és még a zsírosodás is alábbhagyott. Szóval ha valakinek az arcán enyhe pattanás problémája van, az inkább valami kezelő szérumot vagy krémet használjon, és a tisztítást oldja meg sima vízzel - meg kozmetikussal -. (Akinek a problémája kicsit erőteljesebb, annak meg inkább valami benzoil-peroxidos lemosót kéne használnia.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 9.

Ez az összetevő kombináció a szappanok egyik alapanyag kombinációja, melyet pálmaolajból és kókuszolajból állítanak elő. Az összetevő kombináció erőteljes felületaktív anyag és tisztítószer.

Az olajpala lepárlási terméke. A CosIng besorolása szerint antimikrobiális anyag, vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában. A Wikipedia információi alapján kénben gazdag összetevő, melyet gyulladásgátló, baktérium- és gombaölő tulajdonsága miatt 10-20%-os koncentrácóban olyan bőrbetegségek kezelésére is gyakorta használnak, mint az ekcéma és a pikkelysömör.