Yardley

Ár:   4990 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2012. november 28.

Jegyek: fej - rozmaring, eukaliptusz, levendula, bergamott; szív - zsálya, cédrus, geránium; alap - tonkabab, pézsma, tölgymoha.

Laci

2012. december 18.

Nagyon finom levendula-központú illat. Egyetlen szépséghibája, hogy rajtam úgy 2 órán át marad meg, aztán huss, eltűnik. Akinek nagyon tetszik ez az illat, probálja ki a Caron Pour Homme-t, a legfinomabb vaníliás levendula, ami létezik, nem beszélve arról, hogy ötször tartósabb, mint a Yardley, valamint 125ml-t 5000Ft alatt szereztem be parfum.hu-ról. De erre is megadom a maximumot, de a Caron illata azért ütősebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 18.

Corra

2012. december 18.

Szeretnék csatlakozni azok táborához, akik nagyon megkedvelték ezt a parfümöt. először pedig én is túl szimplának találtam a tiszta levendulaillatot, pedig egyrészt rajongok érte, másrészt nem egyszer elhatároztam már, hogy azokon a napokon, amikor "nem viselek parfümöt" egy kis levendulaillat lnne a legjobb választás testnek és léleknek egyaránt. Próbálkoztam már erős illatú levendulás szappanokkal, sőt, még tömény illóolajjal is, de egyik sem hozta azt, amit vártam tőle.

Ebben a parfümben az a legjobb, hogy bár kezdetben az ujjaink között frissen szétmorzsolt levendula illatát adja, és a levendula végig meg is marad benne, de a fejjegyek lecsengése után már nem is olyan szimpla, nem is olyan egyértelműen csak levendula, hanem van benne egy kis csavar, egy kis melegség, puhaság, ölelősség. amit a fás-mohás alapú illatoknál máskor is tapasztal az ember.

Egyébként szerintem is inkább uniszex illat, mint a szó hagyományos értelmében nőies, ezt egyaránt köszönhetjük a fejjegy frissességánek és az alap bársonyos mélységének is. De arról zsó sincs, hogy viselése közben férfiasnak érezném, és nekem ez a fontos.

Szóval azt hoszem, megtaláltam a parfümöt, amit azokon a napokon viselek, amikor "nem viselek parfümöt". Vagyis otthon eltöltött hétvégéken, kirándulásokon, amikor csak leszaladok ide vagy oda. De ha valaki állandó illatának választaná, azon sem csodálkoznék: tökéletesen alkalmas arra, hogy éveken át éjjel-nappal együtt éljünk vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 18.

Nessy

2012. december 11.

Ő is egy nagyon szép parfüm, pitiáner áron, igényes, klasszikus nőknek. Nem hoztam haza, de valószínű ez a nap is eljön majd. Csodálatos, kezdetben nagyon erősen levendulás illat, mostanában kezdem megkedvelni a kevés komponensű egyszerűbb kreációkat. Próbáljátok ki! De azért maradjon nekem is!:P

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 11.

Alice83

2012. december 2.

Nem tudom h Marilyn használta-e ezt az illatot, de el tudom képzelni annál fogva csak h az ő korában nagyon kedvelt volt..tulajdonképp nagymamámtól tudom h régen a levendula illat egyenlő volt a tisztaság illatával..ráadásul a yardley szappanok - a régi reklámokból kitűnik- legalább olyan kedveltek voltak mint manapság, ha nem jobban...én is használtam yarldley levendula szappant pont azért mert klasszikus és elegáns..és ez az illat is abszolút 5

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 2.

momo

2012. december 1.

Nem tudom láttátok-e az Egy hét Marilynnel című filmet, abban az isteni Marilyn azt mondja egy angliai sajtótájékoztatón, hogy ha Angliában van, Yardley Levendulát használ. Na ettől bepörögtem, mert mániákus vagyok. Azt sem tudtam mi az a Yardley, megtaláltam persze a honlapjukat, nyugtáztam, hogy léteznek és beazonosítottam az ominózus levendula illatot. Aztán néhány hete a Müllerben megláttam őket. Én odavagyok a levenduláért, egy nyamvadt szappant is percekig tudok szaglászni, úgyhogy erről sem mondhatok mást: hihetetlenül finom. Szerintem a levendulának van egy maszkulin oldala, persze tudom, nincsenek női és férfi illatok, de ezt most így ki merem jelenteni. De engem nem zavar. Tiszta és hideg, úgyhogy valószínűleg lecsapok rá. Nem egy csábító illat, de egy fehér blúzhoz számomra tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 1.

ivy

2012. december 1.

Vannak itt parfümguruk, akik sokkal cizelláltabban meg tudnák fogalmazni milyen ez a parfüm, de van egy Dm az országban ahol a teszter kiürüléséért nagyban felelős vagyok, ezért írok egy véleményt :)

Olyan boszorkányos illat ez. Amikor kifújom olyan mint gyerekkoromban az a levendulaolaj amit a patikában lehetett kapni égési sérülésekre....pár perc aztán csendesedik, és olyan fűszeres és meleg és bújós és kellemes illat lesz. Mondjuk mint amikor egy füstölő, és illóolaj boltba belépsz.
Nem mai illat ő sem. De én szerelmes vagyok a levendulába, a bergamottba, a zsályába külön külön, és együtt meg annyira jó, és hihetetlen élmény volt megtalálni a sok celebparfüm, meg a sportos cégek parfümjeinek rengetegében. Tartóssága közepes, és érik az illat, nem az a tűzön vízen ragaszkodó fajta, de nem is bánom, úgy hivalkodó lenne.
Amiért pedig számomra különleges, az az, hogy semmiképpen nem a miniszoknya-bosscipő jut róla eszembe hanem valaki aki a természettel, a világgal és önmagában is békében van,.... és megveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 1.