Yves Saint Laurent

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: kolozsve, Módosítva: 2018. május 7.

Lelőhely:   parfümériák

Keleties-fűszeres illattípus (koriander, szilva, citrusfélék, bors, jázmin, bergamott, szegfű, szantálfa, pacsuli, fahéj, őszibarack, gyöngyvirág, rózsa, borostyán, pézsma, kókusz, vaníllia, benzoin, vetiver, tömjén, cédrus, mirha).

Ár: 15 000.- forint ajánlott postával. , Eladó: radinm
Állapot: 30/20, Helyszín: Oroszlány, fizetés: Előre utalás után postázom, személyesen Oroszlányon tudom átadni
Yves Saint Laurent Opium vintage
Ár: 2000ft +posta , Eladó: nanu77
Állapot: 5ml Frissen fújva vagy 50ml /fotó 13.000ft+posta , Helyszín: --, fizetés: Banki utalás után postázom

x

2013. március 31.

Van valami ebben a tömjénes dologban... Valamiért nagyon vonzanak a tömjénes illatok, mostanság jöttem rá. Ez az egyik olyan illat, amit legszívesebben folyton magamon éreznék, bárhol, bármikor lubickolnék benne (eddig a Shalimar meg a L'Air du Temps ilyen nekem).

Mostanában sok volt a kötelezettség, stressz, kicsit rezgett a léc. Ezért szépen "feldíszítettem" magam az egész múlt héten, hogy különleges ünnepi hangulatban teljenek a dolgos hétköznapjaim, nehogy megadjam magam a depinek. Hétfőre vittem magamon az Opiumot, hihetetlen volt, ahogyan körülölelt, a bőrömön egy édes, sötét füstösség (ha nem olvastam volna régebben, nemigen jöttem volna rá, hogy az az édes fűszer bizony szegfűszeg), és egy olyan napot, ami a könyv szerint kellemetlen, fárasztó és stresszes lett volna, sikerült aktívan úgy alakítanunk, hogy jól teljen. Este hazafelé is éreztem még magamon.

Szeretem a Dexter könyveket (amik alapján a gyilkolászós sorozat készült, csak a cselekményszálak teljesen szétváltak már), és, a remekül megírt cinizmustól és a vérszomjtól eltekintve, ilyennek képzelem el a Dark Passengert (ezt csak az érti, aki olvasta, de mindegy.:)) Számomra ez az illat édesen sötét, mint egy sötét felhő, ami magán hordoz, és kihozza belőlem azt az erős énemet, amely mindig tudja, mit kell tenni, hogyan kell megoldani a helyzetet, hogyan kell mosolyogni és mindent jól alakítani. Ez a nyugodt, határozott, erős én ott él bennünk, és én általában elő is tudom hozni, de amikor már nagyon összejönnek a nehézségek, akkor bizony nem egyszerű. De ez az illat valami hihetetlen, a nehéz időszakokban is visszaadja azt a magabiztosságot és könnyedséget, amelyre szükségem van.

Nemsokára kipróbálom az Amber Elixir Nightot, az is nagyon izgat, ámbra, tömjén, vanília... nekem valónak hangzik. Valamiért az ilyen ütős, kaszabolós nagyvadakkal simul össze a bőröm. Vágyom rá néha, hogy egy könnyed, egyszerű illatocskában találjak fantáziát, de az nem mostanában lesz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 31.

eo

2012. augusztus 20.
Brutális egy illat. :) Kell hozzá egyfajta személyiség, hogy az illető jól "viselje" ezt az illatot, szerintem. Nagyon erős, tényleg egy fújás messziről bőven elég. Inkább a hidegebb hónapokban kerül nálam elő.

Update: El se hiszem, hogy kezdetben ezt a parfümöt ennyivel elintéztem. Olyan szépeket írtatok róla, hogy nem hiszem, hogy tudnék újat mondani. Valóban egy igazi ikonról beszélünk, akár a Chanel No. 5., vitathatatlanul ikon az is. Lehet szeretni vagy utálni, vagy nem foglalkozni vele, de kétségtelen, hogy igazán nagy (és természetesen megosztó) illatról van szó. Amikor megkaptam, nem annyira használtam, valahogy hiteltelennek éreztem magamon. Így félretettem egy időre és nem rég került ismét elő, mert a lelkem egy komolyabb korszakába került. Ez egy magával ragadó, komoly, és végtelenül nőies (nem a virágos-gyümölcsös jellegű nőiességre gondolok) illat. Az a típus, amikor egy nő hátrafogott hajjal, nyakkendőben, zakóban is elképesztő nőiességet sugároz. Egy igazi piros rúzshoz hasonlítanám. Ne fújja magára akárki. Ne használjuk bármilyen élethelyzetben vagy lelki állapotban. De ha épp benne vagyunk, amikor eljön az ideje, akkor ez a parfüm egyszerűen NAGYON. Le a kalappal előtte.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 20.

2012. augusztus 20.

Odil

2013. január 20.

Ud. Szimbiózisban élünk már egy éve, és csak most jöttem rá, mi a fogalom, ami a leginkább jellemzi ezt az illatot. Voilá: Gótikus.

Igenis újabb öt csillag jár neki, mert bekövetkezett a második beleszerelmesedés.

BabyDoll egy Guerlain csodának kapcsán írta, idézem: "Alapjegyi közé tartozik a tömjén is, amiről nagyon érdekes dolgot olvastam: segít az érzelmi sebek elviselésében, a régmúlt terheinek elengedésében."

Eszembe juttatta, hogy az elmúlt pár hónapban milyen ámokfutást is végeztem, meg hogyan.
Mert amikor annyira fájt, hogy véresre kapartam a falat, és amikor annyira féltem, hogy még egy ilyet kiváltót fogok cselekedni három nap, már csak öt óra, már csak huszonegy perc múlva, és azóta is, akárhányszor törékenynek érzem magam, belebújok.
Ilyenkor még csak nem is az a karcos, rózsás, füstös édesség lesz belőle rajtam, mint amiért megszerettem, nem, színtiszta tömjén tör elő, és nyers, megkockáztatom, bántó, szúrós és kellemetlen először, hogy néhány perc múlva semmihez sem hasonlítható melegséggé alakuljon. Ez már kifejezetten egyik jegyre sem utal, fogalmam sincs, mit csinál.
Nem azért fújom reflexből(igen), mert megnyugtat, felvidít vagy megvigasztal. Valami teljesen más az egész. Elfogadtam, hogy ez a parfüm erősebb, érettebb és több nálam, így olyan, mintha egy fanyar modorú és boldogtalan, arisztokratikus, középkorú hölgy a vállamra rakná a kezét, és anélkül, hogy a szeretet bármilyen teátrálisabb jegyét mutatná, csak vigyázna rám. Hogy belőlem szedi elő azt a hölgyet és gyakorlatilag a saját vállamra teszem a kezem, azt meghagyom az önhitt és öncsaló materialistáknak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 20.

hedgehog

2013. január 20.

Nekem mindig az jut eszembe azokról, akik ezt viselik, hogy "házi sárkányok". :) Egy kevésbé jó ismerősöm kedvence volt, szerintem ez már gyilkosan fullasztó, olyan erős, ráadásul szemérmetlenül magas az ára 5 évvel ezelőtt megnéztem az árát, akkor volt 25000 Ft szóval most már biztos nem jó ez az árkategória, ami kint van mellette. De ez csak az én véleményem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 20.

szambi

2012. október 31.

Gyerekkoromban, azaz a 80-as években és a 90-es elején apukám a reptéren dolgozott így sok ilyesmihez könnyebben hozzáfért. A lényeg, hogy hozott egyszer nekem egy ilyennel illatosított kis agyag korongot amibe bele volt nyomva az Opium logója és fel lehetett akasztani. Amolyan promó cucc lehetett, régebben voltak ilyenek úgy látszik, manapság már nem látok. Akkor annyira megbabonázott az illata, hogy hetekig ezt szagolgattam. Olyan 8-10 éves lehettem.

A mai napig érzem benne az a rejtélyes bűbájt, ami megfoghatatlan, olyan meseszerű. Lehet, hogy a gyerekkori első találkozásból adódik, de nem tudom nem kedvelni. Anyósom is használja, és nagyon jól áll neki, viszont magamon soknak tartanám. Szerintem eljön még az az idő, mikor eléggé "nő" leszek hozzá.

Ez is olyan mint a Chanel N°5, tudni kell viselni, és akkor elbűvölő. Jelszó a mértékletesség, a kifinomultság és az elegancia. Lehet, hogy nem egyszerű illat, de hiányozna ha nem lenne. Ilyen is kell!

Az előttem szólóknál szebben nem is tudnám megfogalmazni a lényeget. ;-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. október 31.

Az előttem szólóknál szebben nem is tudnám megfogalmazni a lényeget. ;-)

baobe

2012. október 5.

Valamikor nagyon-nagyon régen volt egy ilyen parfümöm is. Ajádékba kaptam. Szaglászni jó volt, de magamon soknak, erősnek, nehéznek találtam. Szerintem el se fogyott a teljes üveg.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. október 5.

Angi

2012. szeptember 4.

En imadom. Nem tudom megmondani hogy miert jo, gyerekkoromban is szerettem, egy akkor szamomra nagyon kedves ismeros holgy hasznalta, na ez a parfum pont olyan mint o. Akkor o kb. 50-52 eves lehetett amikor en olyan 8. Felre ne ertsetek, nem azert irom mert idosebb korosztalynak valo, szerintem szep mindenkin. Ne nevessetek ki, de en mindig azt csodaltam ezen a non gyerekkent, hogy korulvette tarsasagban 2-3 nala joval fiatalabb no, es megis mindig ot lattam a legszebbnek. Mostmar felnottkent tudom miert. Azert mert o volt az idotlen szepseg, aki meltosaggal viselte a korat, nem probalt meg eroltetetten fiatalabbnak latszani, es bar voltak rancai, de azok a rancok az eletenek, az erzelmeinek (fokent a nevetesnek) a nyomai voltak, amiket nem akart soha eltakarni. Ez a parfum szamomra olyan mint a viseloje, vagyis a noiesseget, a meltosagot, az idotlen szepseget jelenti, ami nem mulik el soha. Szeretnek majd annyi idosen olyan lenni mint o, es lehet hogy a parfumjet viselni is fogom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. szeptember 4.

azursatellite

2012. július 25.

Az 1977-es és a 2009-es verzió között mekkora a különbség?

Nálunk a Douglasban már csak az újat lehet kapni, az fenomenális, nagyon tetszik, először fura volt szegfű(szeg) illatúnak lenni ennyire erősen egy kicsi fújástól, de egy du. alatt teljes lett a szerelem. Füstös és pazar.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. július 25.

Az 1977-es és a 2009-es verzió között mekkora a különbség?

Alice83

2012. július 10.

Egyszerűen van benne valami, nem lehet figyelmen kívül hagyni..ha ilyen nő vagy a te illatod..ennyi..sosem értettem miért mondják egy illatra ha rossz főként ha ilyen nívós..szerintem nem az illat tehet róla h nem tudják viselni, mint ahogy például egy ruha vagy egy fehérnemű sem tehet róla h nem áll jól..
Amúgy én sem fogom viselni valószínű mert tudom nem áll jól, de elismerem..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 10.

Amúgy én sem fogom viselni valószínű mert tudom nem áll jól, de elismerem..

Sheila

2012. július 3.

Jaj, nagyon durva, de én is 18 évesen használtam, mert Anyukám kapta vkitől ajándékba, de neki nem jött be, így "megörököltem". Annak ellenére, hogy alapjában véve nem egy tipikus 18 éves csitri illata, mégis szerettem és igazán kellemes emlék. Mély, fűszeres és bódító illat. Talán egyszer újra visszatérek hozzá...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. július 3.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance