a.micskei

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

L'Oréal Age Specialist 35+ Ránctalanító Hidratáló Éjszakai Arcápoló

L'Oréal Age Specialist 35+ Ránctalanító Hidratáló Éjszakai Arcápoló
2016. december 29.

Nekem is erre a termékre esett a választásom, ami igen rossz estét szerzett a héten. A krém felvitele után öt perccel szapora szívverésre és légszomjra lettem figyelmes, ekkor már rossz előérzetem támadt, és nyomban lemostam. Utána viszont folytatódott a rosszullét, hidegrázás, vacogás, majd a hasam is ment, s még több órán keresztül nem éreztem jól magamat. Igaz, hogy nekem a hajfestékektől is hasonló rosszullétem van, amit feltehetően valamilyen kémiai túlérzékenység okoz, esetleg valamelyik problémás összetevő ebben a krémben is szerepel. Így aki tudja magáról, hogy allergiás egyes vegyi anyagokra, az először végezzen ebből is bőrpróbát. Arckrémekre nem írják rá ugyanazokat az allergén figyelmeztetéseket, mint a hajfestékekre, ezért én is ártalmatlannak gondoltam a krémet. Egyebekben jó kis krém lenne, igen intenzív illat, a bőrömet is azonnal éreztem, hogy összehúzza, még ki is simult elég hamar tőle. De ez a lényegen nem változtat, hogy most el kell ajándékoznom. Így számomra tényleg pénzkidobás volt.

Garnier Olia Tartós Hajfesték

Garnier Olia Tartós Hajfesték
2015. február 7.

Nagy reményekkel indultam neki a termék használatának, mert különféle allergiás reakciók miatt én már 3 éve nem festettem hajat. Fakó sötétbarna eredeti hajszínnel jártam-keltem, ami nem is lett volna annyira csúnya, de már nagyon untam. Világéletemben szőke szerettem volna lenni, és nem tudtam elfogadni, hogy allergia miatt ez már nem biztos, hogy lehetséges lesz. Erről annyi jót olvastam itt, hogy két alkalommal meg is vásároltam, és belevágtam a projektbe. Elsőre a 9.0 árnyalatot kentem fel, ez még sötét lett, kicsit olyan, mint egy leszivatott haj. Amúgy az illata nagyon-nagyon tetszik, nem fojtós, még parfümnek is elmenne akár. A haj selymes és fényes tőle, nagy mennyiségű ápolót adnak hozzá, de maga a festék sem kevés, még maradt is. Inkább csak az árnyalat nem tetszett, meg a tövénél sok helyen nem is fogta be. Csípni sem csípett, bár előtte már elkészítettem a bőrpróbát. A második alkalommal megvettem a legvilágosabb szőkét, gondolván, hogy na ez lesz a tuti. Világosított a hajamon ez is, de ezúttal meg sárga lett, szintén ilyen leszivatotthaj-feeling. A tövét még most sem fogta be valami oknál fogva, olyan, mintha le lenne nőve egy centi hosszan. A szín pedig elég sárga, sajnos ebből a termékből úgy tűnik, nincs is hamvas árnyalat. Erősen gondolkodom egy másik hajszínen, és egy másik terméken is. Ahhoz képest, hogy ez elvileg kímélő anyagokat tartalmaz, nekem kijött rá egy kis túlérzékenységi reakció, de nem viszketés, hanem émelygés, heves szívverés, amin a kalcium enyhített) . Az összetevőket áttanulmányozva inkább a Syossal fogok megpróbálkozni. A hajfestéket aránytalanul drágának találom, bár az illata jó, s a haj állaga is tökéletes, de a fedőképessége vitatható. A bőrt nem irritálja egyébként, nem csíp, ez pozitív. Az összetevők annyira azért nem kímélőek, max. hogy ammóniamentes. Fentiek miatt 4-esre tudom értékelni. Azért ajánlani ajánlom, főleg a jó illat miatt, de csodaszernek nem mondanám. Max. leárazva éri meg megvásárolni.

Már rég nem ezt használom, csak még visszajöttem elmondani, hogy az utolsó alkalommal, amikor szőkére festettem vele, hajfestés után fél órával egyszercsak alig kaptam levegőt, be is pánikoltam. Utána kicsit jobban lettem, de még másnap újra rosszul lettem. Hiába ammóniamentes, van benne néhány aggályos összetevő, ezért aki túlérzékeny, az inkább ne is ezt a márkát használja szerintem.

Syoss Oleo Intense Hajfesték

Syoss Oleo Intense Hajfesték
2014. augusztus 14.

Ma kipróbáltam a ragyogó szőke árnyalatot. Az illata jó, kicsit ilyen uborkás, elég enyhe. Amíg a fejemen volt, kicsit csípte, nyilván így dolgozott a peroxid. Nekem festett szőkésbarnás-semmilyen hajszínem volt nagy sötétbarna lenövéssel. Ezt jól leszívta, egységesen csibesárga lett, fedőképessége tehát elég jó. Csak most valami hamvasabb árnyalat kellene erre, hogy úgy igazán utcára merjek menni :) A hajam állaga kellemes, puha tapintású, illatos, szép fénye is van. Tényleg csak az a bajom vele, hogy nincs belőle olyan igazán jó hamvasszőke szín. Talán az új árnyalatot, a gyöngyszőkét érdemes kipróbálni, bár a dobozát elnézve az sem lesz platina, én pedig azt szeretnék..Engem nem allergizált, ebben az árnyalatban sem ammónia, sem rezorcin, sem ppd nincs, egyszóval semmi, ami az egészségre igazán káros lenne. Eddig nálam megérdemli az öt pontot, s árban sem annyira vészes.

Hát sajnos azóta már nekem is hullik a hajam, nem biztos, hogy ettől, de tény, hogy hullik. Én most fodrászfestéket vásároltam, méghozzá Lisap Escalation Easy-t, platinaszőkében. Próbatincset festettem csak vele eddig, gyönyörű hamvasszőkére befogta a sárga tincseket. Nem veszek többé Syosst én sem valószínűleg, mert a szőkéi nagyon sárgák, s sokan mondták, hogy hullik a hajuk, amióta ezzel festik. Nem fognám még a festékre, de ki tudja, lehet ebben is valami ráció. Ha fontos, hogy ne legyen ammónia a festéketekben, mert érzékenyek vagytok, ezt az Easy-t ajánlanám, ami most van nekem. Árban egy kicsit több csak, de ez csak fodrászboltban kapható.
________________________________________________________
Mivel az Easyt sem bírtam, mert attól meg viszkettem (pedig amúgy ennél sokkal jobb, mert semmi szaga és nem is irritál), újra ilyet vettem. Most majd' szétmarta a fejemet sajnos. 20 perc után ijedten mostam le, és valószínűleg nem veszem többet. Ismét a ragyogó szőke árnyalat volt, de ennyire még egy ammóniás festék sem irritált soha. Hát nem tudom, hogy ez allergia volt-e, vagy pedig ennyire erős benne a hidrogénperoxid. Én direkt 4 napja mosott hajra vittem fel, mert hallottam, hogy akkor úgy kevésbé marja a fejbőrt. Hát ennek itt nem sok relevanciája volt, ez egy erős szer :( Csak saját felelősségre :)
___________________________________________________
Hamar kopik, de azért nem rossz. Korábban hullottt tőle a hajam és marta a fejbőrömet, most annyira ezt már nem tapasztalom.
Kérdésem: milyen színű lesz ebből a fajtából a gyöngyszőke árnyalat? Narancsos, vagy kellemes hamvas inkább? Az utóbbit szeretném elérni :)
_______________________________________________
Jó hír: kidobták a platinaszőkét is a piacra! Végre egy szép szőke szín ugyanebből a termékből, ami nem sárga. Én hajfestékallergiás vagyok, kivéve ez a termék, de ebből még csak a ragyogó szőkét próbáltam, mert abban nem volt rezorcin. Hát majd most meglátjuk, ezt az új árnyalatot ki fogom próbálni, és majd megírom az eredményt.