Ada_Byron

2005 pont

Regisztráció dátuma: 2023. február 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

2005 pont

Regisztráció dátuma: 2023. február 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Yves Rocher Lait Confort Nourrissant Tápláló Nyugtató Testápoló Tej

Yves Rocher Lait Confort Nourrissant Tápláló Nyugtató Testápoló Tej
2024. április 9.

Valószínűleg vírusos (covid/influenza/mindkettő?) fertőzés utóhatásaként kialakult reuma idején vettem ezt a krémet. (Jóllehet, genetikailag is hajlamos vagyok rá, és az életvitelem se stresszmentes, noha igyekszem oldani.) Az erős fájdalmat (az ablak kilincsének elmozdítása is kín volt) tetézte, hogy a gyulladt ízületek fölött és a végtagok alsó felén iszonyatos bőrviszketés alakult ki, amelyet piros foltok is kísértek. Erre rákontrázott, hogy ahol egyébként is intoleráns a bőröm (deréktól felfelé), szintén elviselhetetlen viszketést tapasztaltam, kivéve az arcomon, ahol duplán használok tolerancia növelő krémeket (Physiogel A.I. Lotion és Uriage Toléderm Control). A mellkasomra még a Physiogel sem használt. Egy hét hiábavaló krémpróbálgatás után végül mindegy alapon kipróbáltam ezt a krémet a boltban, néhány percnyi tünetfokozódás után elmúlt a viszketés és a kezemen lévő vörös folt is. Így másnap siettem vissza megvenni. A kezdetek során reggel és este is kentem a viszkető részeket, amelyeket egy hét múlva már nem minden nap kellett kezelni. Azóta is használom, mostmár két-, ritkán háromnaponta. A mellkasomra csak ez vált be (a szárazságot, a viszketést is kezeli és nem okoz pattanást). Arcra nem próbáltam még, de testen bevált, még a hátamon is. Tudom, hogy az ára horror, de nekem megérte (bár a pontjaimat váltottam be rá), de ha lesz 40/50% kuponom, megveszem a következő adagot.
Ami a LEGFONTOSABB: ez nem tej, hanem KRÉM. Nagyon sűrű és testes, kinyomva megmarad a "giliszta". Szóval ez elsősorban a száraz bőrűeknek jelenthet megkönnyebbülést. Én mindenesetre imádom ezt a manapság oly ritka állagot, de az elnevezés félrevezető, és néhányan ezt fel is róhatják a terméknek. Mindenesetre hidratálása száraz bőrön is elérheti a 48 órát, és ahogy fentebb leírtam, a nyugtató hatása sem alábecsülendő.
Végül az illata/szaga: nekem először avas almára emlékeztetett, de aztán "kitisztult" vagy megszerettem, nagyon kellemesnek ítélem, megnyugtat, az alvásban csöppet sem zavar. Ha valaki száraz és érzékeny bőrű, és megengedheti magának, netán kedvezményesen hozzájut, próbálja ki nyugodtan.

Physiogel A.I. Lotion

Physiogel A.I. Lotion
2024. április 7.

Némiképp módosult az összetevők aránya, nem tudom, hogy azért-e, mert más a forgalmazója Kelet-Közép-Európában (Aristo Pharma) és Nyugat-Európában (Stiefel). Mindenesetre a mostani üvegemet az Aristo Pharma forgalmazza. Már elhasználtam egy 200 ml-es kiszerelést, és több mint két hónapja kezdtem meg a nagyobb, 400 ml-es tejet. Testre és arcra is használom, mindkét felület túlérzékeny. A Physiogel kék testtejét váltottam erre, mert az furcsa szagot hagyott a ruhámon (kesernyés), ennél ez a szag jóval enyhébb, nem szenvedek vele mosás után se.
Arcon ez a termék az esti olaj+Uriage Toléderm Control normál krém lezáró lépése az extra hidratáció érdekében. Nyakra is használom. Reggel csak ez a termék kerül a fényvédő alá (Naif). Rásegít az irritáció csökkentésére. Eddig mindig viszkettem egy kicsit a fizikai fényvédőtől (ha meleg volt az idő), illetve tél-tavasz átmenetkor akár hosszú heteken keresztül is képes volt viszketni a állcsontom, a nyakam. Ezzel a krémmel ez gyakorlatilag megszűnt, pedig most mentem keresztül egy autoimmun fellángoláson, amit erős viszketés kísért. Ennek ellenére az állkapcsom fél napot viszketett és nagyon enyhén, míg a többi helyen hetekig tartott.
A hátam is intoleráns, amely pattanások formájában is jelentkezik a viszketés mellett, amit egy hosszú ideig tartó antibiotikum kúra váltott ki, vagy inkább tette a viszkető hátamat pattanásossá is. Ennek a kezelésére a kék Physiogel valamivel hatékonyabb volt, bár hosszú távon és legalább kétnapi kenegetéssel ez a termék is szépen teljesít. Mostanra elvétve, ha akad egy-két gyulladt göb és a hegek teljesen eltűntek.
Az autoimmun fellángolás után a mellkasom is intoleránssá vált, sajnos, ott pattanásokat okozott, de itt olajak se működnek, csak a fent említett Uriage arckrém és az Yves Rocher almás hidratálója (még feltöltés alatt: Yves Rocher Lait Confort Nourrissant, tápláló nyugtató testápoló), úgyhogy emiatt nem vonok le pontot.
Hogy jól hidratál-e? 12 órán át tart a hatása az én sivatagi bőrömön, jóllehet, eleinte azt éreztem, hogy kevés, mert pikk-pakk beszívódik, s csak egy leheletnyi réteget képez védve a vízvesztéstől. Mindenesetre, érdemes egy-két hétig használni, s utána dönteni, hogy kellően hidratál-e vagy sem, mert idővel fokozódik a hatása.
Összességében jó termék, az arcom, hátam nyugodtabb a segítségével, eredményesen fokozza az arckrémem toleranciajavító hatását tizedannyi áron. Így megkapja a max. csillagot.

Schwarzkopf Gliss Split Ends Miracle Sampon

Schwarzkopf Gliss Split Ends Miracle Sampon
2024. április 7.

Sajnos, CandyShimmer véleményét osztom. Hosszú, vékony szálú, fejtetőn zsírosodó, végen száraz, töredező hajam van. Kimondható, hogy ez életem legirritálóbb samponja, egy hajmosás után non-stop hajviszketés és korpa, másnap már bűzlött a hajam a zsírtól, holott 3-4 naponta szoktam hajat mosni. Már mosás közben is iszonyatosan kócolta a hajam, amellyel alig kezdett valamit a hozzátartozó balzsam. Szerintem a szárító hatása miatt zsírosodik és gubancolódik össze a haj. Még előző év októberében vettem, mert egyszer használtam Gliss Kur sampont (rózsás), amely teljesen átlagosan muzsikált: kezelhető, de 3 naponta zsírosodó hajat eredményezett, a fejbőrt kímélte. Pont ez utóbbi emlék miatt vettem meg ezt. Miután megvettem és kipróbáltam, láttam a reklámját is... Olyan sampont nem veszek, amit tévében/youtube-on reklámoznak. Ha egy hetet várok, megspórolom magamnak a pénzt és az irritációt... Egyedüli jó pont az illata, felidézi a fodrászszalonokat, de sajnos, nem tartós, szárítás után alig érződik.
Mielőtt elfelejtem, mostmár új csomagolásban is kapható (a régi mellett). Nem tudom, hogy át is formulázták-e, de fontos, hogy ez az értékelés a fél évvel korábban kapható termékre vonatkozik.

1 MÁRKA