adele92

Regisztráció dátuma: 2015. május 17.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. május 17.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél
2017. március 26.

Sajnos nekem nem vált be. Csúnya allergiás reakciót okozott, pedig extra vékonyan, csak a pattira vittem fel lefekvés előtt. Konkrétan beduzzadtak a szemhéjaim és vörös lett az egész arcom, viszketett, égett.... mióta leálltam a hormontabival, teljesen megőrült a testem, ilyen ótvar fejem még tiniként sem volt. Sírni tudnék, mert nem használ semmi, ez volt az utolsó reményem. Csak az időben bízhatok... Drukkoljatok csajok. :( Egyébként a pattit leszárította, de ilyen mellékhatások miatt nem fogom használni. A tanácsom: aki először próbálja, az ne hétköznap tegye, én is csak áldom az eget, hogy ma nem kellett emberek közé mennem. Hatásos, de mivel nekem nem jött be, 2 pont.

Byredo La Tulipe EDP

Byredo La Tulipe EDP
2017. január 5.

Jaj kedveskéim, ez az illat... egy nagyon kedves és élénk gyermekkori emléket idézett fel bennem. Nagymamámnak egy négyzet alakú, füvesített előkertje volt, melynek négy oldalát virágágyások adták. Mindenféle növényekkel volt beültetve: rózsa, szegfű, jácint, krókusz, tulipán, tátika, gyöngyvirág. Imádtam, mert az év minden szakaszában nyílt ott valami szépség. Ez az illat pedig most a Nagymamám kertjét idézi vissza. Ahol régen, egy késő tavaszi/ kora nyári tulipános napon, mikor még nagyon kicsi gyermek voltam, leheveredtem a pázsitra, a Nap kellemesen melegítette az arcom, melynek kontrasztjaként a szél hűvösen fújdogált. Az erős fényt ellensúlyozva, hunyorogva néztem a vonuló bárányfelhőket. Legszívesebben megállítottam volna az időt. Azóta imádom a vonuló felhőket és ez az emlék az illattal karöltve eszembe juttatja, hogy soha sincsen két ugyanolyan pillanat, és ha egy lehetőséget elszalasztunk, nem biztos, hogy lesz még egy esélyünk. Élvezzük az életet, szeressük magunkban a bohó gyermeket, aki egy egyszerű dologban is meg tudta látni a tökéleteset. Az illat nagyon tulipános-fréziás és nagyon tartós, még fürdés után is érezni a bőrömön. (Titkon azt remélem, hogy ezt egy számomra kedves férfi egyszer megveszi nekem, de nem az ára miatt. A hozzá kötődő emlék így lenne tökéletes.)

L'Artisan Parfumeur Thé pour un Été

L'Artisan Parfumeur Thé pour un Été
2017. január 4.

A mai napon jó néhány niche parfüm mintájának boldog tulajdonosa lettem. Mikor magamra fújtam, az első gondolatom az volt, hogy neee, ezt már tényleg nem hiszem el. Vége a dizájner, kommersz parfümök idejének, nem fújkálok sem Sí-t, sem semmi mást, ami szerintem átlagos tucatillat, és sok hasonlóval találkoztam már. De ez a L'Artisan.... jázminos earl grey tea a bőrömön. Van, akinek egy bizonyos illattól megjön az étvágya, pl. csokis kompozíciók, de én majd' szomjan halok... Most itt nevetek magamban, de azt hiszem megyek és csinálok egy forró teát, majd tovább szagolgatom ezt a csodát. Tuti beszerzek egy rendes méretű üvegcsével. Csak ajánlani tudom a tea és jázminos illatok kedvelőinek. Mert ez egy hétköznap is viselhető könnyed, nem pedig a tipikusan füstös jázmin illata. Imádom.