Ajnosz

Regisztráció dátuma: 2014. július 3.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. július 3.
Bőrprobléma: Vízhiány

Hermès Jour d'Hermés

Hermès Jour d'Hermés
2016. augusztus 12.

Egy illatmintával kezdtem, és ambivalens érzéseket váltott ki belőlem, mivel nem szeretem a citrusos illatokat. Aztán használtam párszor, és egy hét alatt nagyon megtetszett. Száradás után rajtam eltűnik a vad citrusossága, és valami finom - picit valóban az állott limonádét idéző - illattá válik. Nagyon megkedveltem. Kánikulában a Balatonnál vagy tengerparti nyaraláshoz tökéletes választás, egyedi, különleges, és van benne valami kicsit megfáradt frissesség. Képekbe öntve: olyan, mint egy elegáns múlt századi kerti asztal a tűző napon felejtett, a melegben kókadozó virágokkal és a kissé felmelegedett limonádéval.

Azért csak négy csillag, mert bár különleges, nem tartom ikonikusnak.

Hermès Eau Des Merveilles

Hermès Eau Des Merveilles
2016. augusztus 12.

Nagyon szép, kifinomult illat (jár az 5 csillag), de sajnos nekem nem áll jól. Picit túl férfias rajtam. Feltettem és azt az érzetet keltette bennem, mint amikor egy férfi ismerős ölelését követően a parfümjének maradványát érzem magamon. Ennek ellenére van az a nőtípus, akin nagyon is el tudom képzelni. Amikor megszagoltam elém került a 2016 szeptemberi Marie Claire magazin, a címlapon Kristen Stewart-tal, és hirtelen az az érzésem támadt, hogy a címlapon látható megjelenéséhez tökéletesen passzolna ez a parfüm.

Yves Saint Laurent Belle d'Opium

Yves Saint Laurent Belle d'Opium
2016. július 22.

Nekem ez egy könnyen fogyasztható, hatásos party illat. Húszas éveik végén járó lányokon tudom elképzelni egy elegáns medencés bulin... Ha felteszed, órákig körbeleng, de úgy, hogy közben még magad is érzed. Nem olyan kifinomult és elegáns mint az eredeti Opium, nem forr egybe a bőröddel, de még csak nem is olyan bizalmas, mint a rózsaszín verzió. Finom, de kicsit már-már közönséges.