Akvamarin

Regisztráció dátuma: 2015. július 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. július 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

Alverde Vitamin Bőrfeszesítő Nappali Arckrém Q10 és Goji Bogyó Kivonattal (régi)

2015. július 12.

Hatalmas csalódás volt ez a krém.
Évek óta egy magyar cég natúr- és biokozmetikumait használom arcra, de az itt olvasott pozitív vélemények alapján gondoltam, kipróbálok valami mást is.
Kezdetben úgy tűnt, hogy tényleg jól ápol és hidratál ez a nappali krém, de kiderült, hogy csak látszólag! Néhány hét után azt vettem észre, hogy úgy ég a bőröm, mint amikor kevés folyadékot fogyaszt az ember, de a folyadékpótlás nem segített. Jobban megnéztem a krém összetételét, és láttam, hogy a Glycerin a 3. helyen szerepel, vagyis elég magas %-ban. A Glycerin jó vízmegkötő, de ilyen magas koncentrációban a bőr mélyebb rétegeiből vonja ki a vizet, és a bőr belülről szárad ki, miközben a felszínen úgy tűnik, hogy minden rendben van. Ezen kívül az Alcohol is szárító hatású.
Miután abbahagytam a krém használatát, 1-2 hétnek el kellett telnie, mire a bőröm kiheverte a hatását. Ezalatt hiába próbáltam regenerálni, húzódott és ráncocskák jelentek meg a felszínén.

2*-ot azért kap, mert a vegyszeres krémekhez képest ez legalább természetes hatóanyagokat is tartalmaz.

Egyébként az Alverde testápoló termékeivel, amiket eddig próbáltam (tusfürdő, sampon, hajbalzsam), elégedett vagyok.

Biola Orvosi Somkóró Fényvédő Krém

Biola Orvosi Somkóró Fényvédő Krém
2015. július 12.

Tökéletes BB krém fényvédő hatással és bio összetevőkkel. :) Szépen terül, és egyenletes bőrfelszínt eredményez, a színe viszonylag jól alkalmazkodik a bőr színéhez.

Biola Bio Ligetszépe-Bíbor Kasvirág Szemkörnyékápoló

Biola Bio Ligetszépe-Bíbor Kasvirág Szemkörnyékápoló
2015. július 12.

Kellemes állagú krém, könnyen felszívódik, jól hidratál, és szépen kisimítja az apróbb ráncokat a szem körül.
Ami még pozitívum: bio és magyar! :)