aranybarack

Regisztráció dátuma: 2017. július 29.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2017. július 29.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Hayari Rose Chic EDP

Hayari Rose Chic EDP
2019. július 31.

Nagyon kellemes meglepetés ez a parfüm, Verotól van fújósom belőle. Igazából régóta keresem ezt a finom krémes virágillatot, ami a klasszikus Nivea testápolóra emlékeztet. Gyöngyvirágos-rózsás, puha, pézsmás, érezhető, de nem irritáló szillázsa van, tartós. Az ajánlók és leírások alapján a Dior J'adore négy változatát is kipróbáltam, hátha... de fránya bőrkémia, rajtam azok keserűek vagy savanyúak lettek sajna. Vagy a Nivea edt rajtam gyenge és illékony volt. Ezt a parfümöt a név és a fragi alapján pedig rózsásabbnak gondoltam, és egészen más, mint amit elképzeltem róla, mégis telitalálat. Fiaim is kiszúrták egyből, szerető anya, ápolt, igényes nő, megbízhatóság, állandóság - bennem ilyen asszociációkat kelt. Ha Te is keresed ezt a fajta illatot, szívesen ajánlom kipróbálásra.

Mendittorosa Rituale Extrait De Parfum

Mendittorosa Rituale Extrait De Parfum
2019. július 19.

Szerelem! Nekem ez első szippantásra üvegesben kell kategória lett sajna - az ára miatt sajna, de hát ilyen a szerelem, efféle apró részletekre, problémákra fittyet hány... 😁 Tökéletes, addiktív, gyönyörű, mély, hosszan kísérő édes illat. Miért szerelem? Fogalmam sincs, mit tud, amit más parfümök nem. Ha két illatjegyet kiemelek, ami domináns benne, az a méhviasz mézes illata és a piros gyümölcsök. Szeretem ezeket a piros bogyókat, pl. Elie Saab Le Parfum In White, Guerlain Insolence EDP, meg az édes mézet, pl. JPG Scandal, vagy niche vonalon Intense Boadicea, ismerős, kellemes, komfortos magamon. De ez nem magyarázat, csak az első tetszésre, az addikcióra nem. Talán egy apró nüansz, hogy ez nem méz, hanem méhviasz, és felfújástól eltűnésig mindvégig megmarad, méznél sarkosabb, egyben megosztóbb jegy lehet. Rajtam ez a parfüm elegáns, mert szépen kiegyensúlyozott (valami díjat is nyert mellesleg), emellett komfortos, mint egy testápoló, továbbá egy csipetnyi erotikával fűszerezett. Nem simán csajos, vagy nőies, vagy csábító, hanem önazonos. És biztos vagyok benne, hogy ezt más is érzi, a kedvesem mindenképpen. ❤️
Ui- PDM Sedbury is ezt a kategóriát hozza rajtam, és mindkettő egyfújásos! Illatjegyeikben nem hasonlók.

Serge Lutens Clair De Musc

Serge Lutens Clair De Musc
2019. július 2.

Ennél a parfümnél jöttem rá véglegesen arra, bocsánat, ha ez másnak trivi, hogy nemcsak bőrkémia kérdése az, hogy kinek mi áll jól. Egyszerűen nem egyformán érzékeljük az illatokat/szagokat, még csak nem is érzelmi alapon, hanem simán a'la nature. És az érzelmi hatás ezután jön, mert nem fog tetszeni bármilyen _finom_ illat, ha rossz emlékhez, vagy ellenszenves emberhez kötődik. A női ciklus különböző fázisaiban ráadásul más illatok tetszenek, ezt is megfigyeltem már magamon. De ezt megelőzően vannak megosztó illatok, a mindennapokban és a parfümökben - frissen vágott fű pl. nem ilyen, kb. mindenkinek tetszik, de a szintén zöld fenyő már engem nagyon bánt, ha szintetikus... Példák még (mindennapok és parfümök vegyesen) : a benzin és szintúgy az aldehid (finomnak érzem, és az egyik fiam is, a másiknak büdös), vagy a tubarózsa, rózsa (nekem gyönyörű, de sokakat taszít), tölgymoha (régies, de előkelő, sokan NAGYON nem így érzik, stb...) szóval sok illatkomponens van, ami valakinek kellemes, másnak kellemetlen. Értékeléstől függetlenül. Sajna nekem ez a parfüm büdi, meg sok hasonló fehér pézsma. Narciso ugyanakkor elvarázsol, pedig, na 🙂 ő is brutál pézsmát tol, csak másfélét. Biztos ez is csodálatos azoknak, akik örömmel viselik. Ez csak egy töprengés akart lenni, 2 csillagot tudok most az adott illatra a közösbe adni, az orrom szúnyogirtónak érzi a kellemetlen fajtából. De ez nem biztos, hogy baj. A La fille de Berlin cserébe bármikor, bármilyen mennyiségben jöhet... ❤️