Bagette

Regisztráció dátuma: 2017. január 19.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2017. január 19.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel
Megnézem

Rohto Skin Aqua Super Moisture UV Essence SPF50 PA++++

Rohto Skin Aqua Super Moisture UV Essence SPF50 PA++++
2021. április 7.

Egyik kedvenc japán fényvédőm, hozza a tipikus könnyed kellemes állagot. Minimálisan ragacsos, egyáltalán nem fehérít, könnyedén újrakenhető, nem morzsálódik. Van benne alkohol, de szuper a formulája, nem szárít, picit mintha hidratána is. Nem matt a finishe, egészséges bőrfényt ad, akit ez zavar vagy zsírossabb a bőre, jól rá lehet púderezni. Egyetlen tökéletlensége hogy nem túl strapabíró, viszonylag könnyen lejön izzadás hatására, de nem is ígér a termék jó vízálló képességet. Mindennapos hétköznapi használatra hirdetik, tehát nem sportoláshoz vagy strandra ajánlott.

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF50+

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF50+
2021. január 22.

Európai vonalon ritka a magas védelmű, de jól, kellemesen viselhető, szépen újrakenhető fényvédő, na ő pont ilyen. Icurka picurkát sem fehérít, nem morzsálódik, minimálisan ragad, nem zsíros, nem olyan fura "gumisan morzsálódó, muszájgyorsanfelkenni mert nehezen eldolgozható" mint sok másik patikában kapható társa, igazából simán elmehetne ázsiai fényvédőnek a tipikus könnyed, kellemes állaga alapján. Igaz van benne alkohol, de ez a legtöbb fényvédőben engem nem zavar, ennyit simán beáldozok a viselhetőség oltárán, mivel tudom, hogy akkor fogok eleget felkenni és szükség szerint újrakenni, ha jó viselni és nem néz ki undorítóan a fejem többszöri felvitel után sem.
Szárítani nem szárít,szemet nagyon picit csípi, így közvetlenül szem köré másik fényvédőt kenek. Nem a legszuperebb fényvédő filterek vannak benne, így nem heavy duty, tűző napon tartózkodós fényvédőnek használom, de hétköznapokra szuper.

Sundance Kids Sensitiv Sonnenmilch 50+

Sundance Kids Sensitiv Sonnenmilch 50+
2021. január 22.

Tudom, hogy sokan szeretik arcra is használni, de számomra túl nehéz "vastag" állagú illetve nagyon fehérít, ha eleget kenek fel belőle, pedig jelenleg normál, kifejezeten világos bőröm van. Ha le is púderezem, sajnos akkor is egy kellemetlen érzetet hagy az arcon, ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor túl sok vakolatot, alapozót tesz fel az ember, szó szerint érzem az arcomon több óra után is. Számomra testen sem kellemes érzet, nem "száradrá" a bőrre, kenődik, ászik, ruhát megfogja. Bár mivel nagyon sok fényvédőt próbáltam, tudom, hogy elég nagyok az elvárásaim, amiknek az európai fényvédők elég kis százaléka tud csak megfelelni, de azért előfordul szerencsére.
A szemet egyébként nem csípi és nagyon szépek az összetevői, megbízok az általa nyújtott védelemben is szóval testre "játszós" fényvédőnek elhasználom.