bananahammock

Regisztráció dátuma: 2019. szeptember 3.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2019. szeptember 3.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Jean Paul Gaultier Classique Intense EDP

Jean Paul Gaultier Classique Intense EDP
2019. november 6.

Nos, én egy picit pórul jártam. Ugyanis korábban próbáltam a sima Classique-ot, és az nagyon magával ragadott. Úgyhogy megvettem a Müllerben az egyetlen ott árválkodó 20 ml-es Intense-t, mert kihagyhatatlanul jó árban volt. Gondoltam, ugyanaz az illat intenzívebb verzióban csak még jobb lehet. Nem tudtam, hogy ennek a szónak az odabiggyesztése nem ezt jelenti. 🙈
Az anyaillat a füstös púderessége miatt fogott meg, ebben viszont az a 60% újítás sajnos elnyomja ezt az egzotikumot az édes akkordok javára. 😔 Komolyan, rosszabb perceimben már-már kommersznek érzem magamon.
Mivel nálam az eredeti Classique lenne öt csillag, erre kénytelen vagyok hármat adni, nem elvitatva az érdemeit, miszerint tényleg nagyon tartós, mutatós az üvege és jobb perceimben azért megérzem azt a bizonyos 40%-ot is. 🙂
Lehet, hogy szigorú vagyok, pláne, hogy én hibáztam, úgyhogy én bízom benne legjobban, hogy mégis megbarátkozunk, és jöhetek vissza update-elni.

Tiffany & Co. EDP

Tiffany & Co. EDP
2019. október 26.

Érdekesen indult a kapcsolatom ezzel a parfümmel. Rendelés mellé kapott illatmintám volt belőle, magamra fújtam, és semmi különös: kellemes, de nem fogott meg igazán. Aztán el is feledkeztem róla, majd jóval később megpillantottam a polcon, és egy kevéske még volt az alján: alig három fújásnyi jött már csak belőle. Ám ekkor megtörtént a csoda. A fél milliliternél kevesebb mennyiség ellenére a hajamon a következő hajmosásig, azaz 48 óra múlva is éreztem, a párnámon pedig még tovább. Ekkor már tudtam, ezt az illatot lehetetlen elengednem, érezni akarom még, még és még, MINDIG! :)
Itt rá is találtam nagyon kedvező áron, méghozzá szettben, testápolóval – azonnal lecsaptam rá.
Az illatról a kifinomultság, nőiesség, elegancia, tisztaság és légiesség kifejezések jutnak eszembe. Bár nem így van besorolva, engem a chypre illatok világára emlékeztet. Megnéztem az összetevőit, hogy van benne bergamott, ami azért érdekes, mert azok a parfümök, amik ennyire rabul ejtenek, szinte mind tartalmazzák. Ám eddig nem tudtam, pontosan mi is az, most éreztem úgy, hogy márpedig illene, és hát egy narancs fajta ugye. És olvastam valahol, hogy az Ikreknek a citrusos illatok állnak legjobban, márpedig én tényleg büszke, vérbeli Ikrek vagyok – így hát tényleg nem véletlen, hogy ennyire passzolunk.
A csodás illatkompozíció egyébként teljes összhangban van a külcsínnel: a letisztult formatervezésű üveggel, azzal, hogy a parfüm színtelen, azzal is, hogy a hajszálvékony cső konkrétan láthatatlan. És számomra azzal is, hogy mennyire finom porózussággal jön kifújáskor. Egyébként nekem rossz szokásom, hogy "túlfújom" a parfümöket, de ezt nem lehet. Nem azért, mert ne lenne tartós és intenzív, hanem egyszerűen annyira könnyed, hogy a környezetemben garantáltan nem zavar senkit, ellenben folyton kapom a dicséreteket. Amikor ezt viselem, mindig azt mondják, hogy "hm, de jó illatod van!", de sosem kérdezik meg a forrását; nem jutnak el odáig gondolatban, hogy ez egy parfümnek köszönhető, hanem mintha tényleg konkrétan nekem lenne ilyen illatom. :)
Annyira magaménak érzem, hogy amikor nem megyek sehová is nagy a kísértés, hogy használjam, és közben-közben meg is teszem.
Tiffany ékszerem nincs, de parfümgyűjteményemnek igazi ékköve ez az alkotás.
Nincs mese, imádás van: egyértelmű az öt csillag! :)

Beyoncé Shimmering Heat EDP

Beyoncé Shimmering Heat EDP
2019. szeptember 26.

Csak ajánlani tudom ezt a parfümöt! Azoknak, akik nem szeretik az izgalmakat és a meglepetéseket! Ez ugyanis kifújod: gyöngyvirág, viseled: gyöngyvirág, leszárad: gyöngyvirág! Én ezt az illatot nem is kötném alsó korhatárhoz, de a felsőt is 14 évben határoznám meg. Nőknek nem való – díváknak, mint Beyoncé pedig végképp nem.
Az a kábé 1700 Ft, amennyiért megvettem a 30 ml-est, végül tanulópénznek bizonyult, hogy drogérás parfümökkel ne nagyon próbálkozzak.
A két csillagból egyet jóindulatból adok, egy meg annak szól, hogy nincs különösebb bajom a gyöngyvirág illatával.