bekei.barbara

Regisztráció dátuma: 2012. november 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. november 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Etro Dianthus

Etro Dianthus
2013. november 12.

Csatlakozva az előttem szólóhoz valóban a szegfű a domináns jegy ebben az illatban. Én magam imádom azt az apró fejű, rózsaszínű kis virágot, ami a kertünkben szokott virágozni, de ez után a gyöngéd öröm utáni rajongásom megmarad szimplán a virágoskertek berkein belül. Így magamra fújva, semmi köze hozzám :)
A szegfűt a fűszeresség hangsúlyozza ki, számomra a rózsabors és a szegfűszeg érződik ki, egy kis gyömbérrel megspékelve.

Van Cleef & Arpels C.E. Orchidee Vanille

Van Cleef & Arpels C.E. Orchidee Vanille
2013. november 12.

Kellemes meglepetés volt számomra ez az illat, mert a Németországban élő nagynénémre emlékeztet, ő illatozott mindig valami hasonló atmoszszférában. Látogatásai alkalmával mindig meglepett egy igazi Barbie-babával. Bónusz volt, hogy a szőke babák haja könyörtelenül magába szívta ezt a különösen finom, meleg illatot. :)
Elsőként az édes vaníliát éreztem meg egy leheletnyi friss gyümölccsel és virággal. Ez a gyümölcsösség szépen belesimult aztán a vanília édességébe. Érdekes, mert amikor az üvegből szimatoltam, az illata emlékeztetett a Tescoban kapható citromos fánk, citromos-narancsos ízére... aki evett már olyat, az tudja kb. hogy miért írom :)
Úgy 10 perc elteltével annyira megédesedett az illat, hogy már-már meg sem tudtam mondani, hogy valójában mit is érzek, de az a jó értelemben vett édesség volt, puha, mellé-bújós...arról nem is beszélve, hogy a vanília mellé jött az édes mandula, picit később pedig az étvágygerjesztő édes, fekete csokoládé.
Egy óra múlva visszaköszönt az az imádott visszafogott citromos illat, mint az elején, ami ellensúlyozta a vaníliát és az egyéb édes összetevőket is, pl. tonka, musk...
Tartósságát illetően volna azért kifogásom (ezért a 4-es), bár lehet csak az én orrom szokott egy idő után hozzá.

Judith Muller Hungarian Rhapsody No.5

Judith Muller Hungarian Rhapsody No.5
2013. november 12.

Nyárra semmiképpen sem ajánlanám, ahhoz nagyon erős, a mértéket pedig időbe telik, mire kikísérletezi az ember lánya. Tömény rózsa és egy felüdülésnyi gyöngyvirág, leszáradásában találkoztam a paprikával. Mások édesnek mondják rajtam, én ebből semmit nem érzek :) Ez az a parfüm, amit szerintem nem szabad fújni a bőre, inkább gyengéden, ujjbeggyel felpöttyinteni a fülcimpa alá, vagy tarkóra.
"Erős idegzetű", komoly, elegáns nőknek szól. :)

Ja, és vigyázat, lemoshatatlan! :P