Botorrú

Regisztráció dátuma: 2013. december 9.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. december 9.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: -

Miller Harris Feuilles de Tabac EDP

Miller Harris Feuilles de Tabac EDP
2021. április 11.

Jó néhány éve jártam egy budapesti michelin csillag várományos étteremben, ahol a séf időnként viccből szoci klasszik ételek újragondolt változatait is becsempészte a degusztációs menüsorba. Esetemben a sólet löncshússal kézműves változata volt a poén. Imádtam.
Erről az illatról a fenti emlék ugrott be elsőre. Egy 80-as évekbeli olcsó tucat aftershave, talán Denim, Brut vagy vmi hasonló újragondolva minőségi alapanyagokból.
A hangulat nagyon hasonló, de az élmény mégis összehasonlíthatatlan.
A korábbi kommentelőkkel részben teljesen egyetértek: ez egyértelműen férfi illat! És egyértelműen 70-es, 80-as évek. Ha ezen tényen túllendülünk, akkor, egy nagyon jó minőségű, friss, elegáns, fínoman dohányos klasszikus illatot kapunk. A leszáradáskor a fenyő típusú jegyek csillapodnak és ezzel együtt erősödik a dohány, ettől függetlenül mindvégig megmarad a klasszik afterhave jelleg. Szerintem a zöld Polo vintage változatára hajaz erősen, de annál símább, gömbölyűbb, szelídebb.

Lorenzo Villoresi Patchouli

Lorenzo Villoresi Patchouli
2021. április 9.

Pacsuli rajongóként olyan illatra vadásztam, amelyben a főszerep valóban a pacsulié. A földes, kámforos, kesernyés pacsulié. Hát ez ilyen! A többi illatjegy szinte észrevétlenül segíti a pacsulit kiteljesedésében. Néha egy-egy pillanatra előkerül némi levendula, szantálfa, de csak amolyan statisztaként. Amúgy meg minden a természetes pacsuliról szól. Az illat Edt-hez mérten tartós, hatósugara inkább visszafogott, ami azért jó, mert a feleségem utálja a pacsulinak ezt a típusát :-)
Számomra közel tökéletes pacsuli illat. Szerintem inkább maszkulin, mint unisex.

Zarkoperfume Molecule 234·38 EDP

Zarkoperfume Molecule 234·38 EDP
2021. április 4.

A Molecule 01-hez nagyon hasonló, de szerintem finomabb, cizelláltabb ugyanakkor kevésbé tartós illat. A Molecule 01-et én csak alig érzem magamon, a Zarko-t viszont igen. Tökéletes nyári irodabarát illat. Mintha nem viselnél semmit, de közben mégis finom illat vesz körül.