Csilla_Csilla

Regisztráció dátuma: 2021. január 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2021. január 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Paula's Choice Resist Advanced Replenishing Toner

Paula's Choice Resist Advanced Replenishing Toner
2021. november 30.

Nem akarok nagyon ömlengeni, mert csak pár napja használom és ez az első PC tonerem, de azt hiszem, megtaláltam a tonert. Erősen gondolkodtam, hogy az anti-aging tonerek tudnak-e annyival többet, mint a kicsivel olcsóbb társaik (Calm, Skin Recovery, Eart-Sourced). Illetve, hogy a világoskéket vagy a sötétkéket válasszam-e? Végül erre esett a választásom, mert nem akartam túlságosan folyós tonert és nagyon tetszenek az összetevői. Nem nagyon használok amúgy szilikonos dolgokat a rutinomba és vonogattam is a szemöldököm a Cyclopentasiloxane, Dimethiconol miatt. De ennek olyan finom, selymes állaga van! Illetve, megfigyeltem, hogy egy-egy PC terméknél a "first shot" nem esik olyan jól a bőrömnek. Ennél is, amikor először használtam, csípte az orromat és lett egy méretes piros volt az arcomon... 😂 Nem estem kétségbe, mert a Defense antioxidant pore purifier is ilyeneket produkált, aztán az lett a best of serum ever. Második alkalommal már nem történt semmi ilyesmi, nem irritált, és gyorsan be is szívódott. Sőt, megtapogattam az arcom és kinyíltak a pilláim, hogy wooah, milyen puha bőrt csinál. Reggel és este is használom. Kiválóan együtt működik a fényvédőmmel, ami szintén PC (eddig csak reggel arcot mostam és utána fényvédő kenem típusú voltam). Nagyon örülök, hogy beruháztam rá, valóban nem olcsó, de abszolút bele illik a kevés lépéses rutinomba.

Paula's Choice Calm Mineral Moisturizer SPF 30 normál/száraz bőrre

Paula's Choice Calm Mineral Moisturizer SPF 30 normál/száraz bőrre
2021. november 23.

Egy hónapja használom ezt a krémet. Azt hiszem, mégis inkább vissza térek a Skin Recovery fényvédőhöz.
Nincs vele semmi probléma! Csak úgy érzem, valahogy a Skin Recovery jobban működik a bőrömön, mint ez a Calm krém (főleg most, hogy beköszöntött a hideg idő). A bőröm a homlokomon picit olajosabb, orcáimon, szemeim alatt viszont eléggé száraz tud lenni.
A két fényvédő formulája szinte teljesen ugyanaz (ezt írják is skinsmarton). A Calm-nak is van valamilyen enyhén uborkás (gyógynövényes?) illata. Fehér színű, lágy, könnyen kenhető textúrájú krém. Szerintem van különbség a két krém állaga között: a Calm sokkal lágyabb textúrájú krém, mint a Recovery. Könnyebben terül. Tubusból kicsöppenősebb állaga van. Emiatt óvatosabban is kellett adagolnom, mert könnyen túltolom a mennyiséget és utána nehéz eldolgozni.

Hozzászoktam ahhoz, hogy egy tubus Recovery az én standard használatommal olyan 2-3 hónapig elég. A "sokáig elég" az ugye relatív. Néha olvasom itt KM-en, hogy van olyan felhasználó, aki hosszú hónapig használ egy 50-60 ml-s krémet. Hát nem tudom. Én nem tolom túl, nem fürdök a fényvédőben, de nekem egy ilyen 60 ml-s tubus maximum 3 hónap alatt elfogy. Napi 1x bekenem az arcom egy vállalható, kulturált mennyiséggel és jól elvagyok a nap további részében. Viszont ez a Calm krém valamiért túl gyorsan fogy. Lehet a lágyabb állaga miatt, de egy hónap alatt több, mint a fele elfogyott...

Ezenkívül jól hidratál (de azért a Recovery picit jobban). Alaposan, határozottan el kell dolgozni ezt is, különben hagyhat látható fehér nyomot a bőrön. A bőrérzete jó (főleg az első pár órában). Viszont délután már fénylik kissé a bőröm. De ehhez már hozzászoktam. Nem szoktam sminkelni, néha egy kis púder, vagy korrektor, aztán ennyi. Ezek a mineral fényvédők amúgy mindig fognak egy kis réteget hagyni a bőrön, szerintem kár tőlük elvárni, hogy nyomtalanul "eltűnjenek". Összességében jó. Tavasszal, nyáron lehet megpróbálkozom majd a kombinált bőrre való testvérével.

Eucerin Anti-Redness Bőrpír Elleni Arcápoló

Eucerin Anti-Redness Bőrpír Elleni Arcápoló
2021. november 21.

2021.11.16: Szerettem volna egy egyszerű inci-s hidratálókrémet a boltból, amit nem kell megrendelni. Én nem is értem, miért erőltetem még mindig ezt az Eucerin vonalat. Eddig 3/3-ből arckrém nem jött be (a kézkrémeiket nagyon imádom).
Az Eucerin Hyaluron-Filler éjszakai krém valami vállalhatatlanul illatos volt. Hiába hidratált jól, mondjuk a krémet késsel vágni lehetett. De nem bírtam elviselni a fejemen azt az illat felhőt. Elajándékoztam Anyósomnak, Őt szerencsére nem zavarta az illat. Az Eucerin Q10 Anti-wrinkle krémet Dr. Dray ajánlotta többször is a vlogjaiban és instgrammon. Szóval kíváncsiságból megrendeltem Amazonról (amúgy meglepően olcsó volt Amazonon, de hát a shipping cost, meg a több hét várakozás, ugye, ugye...). Használtam arcra, de volt abban a krémben valami összetevő, ami nagyon piszkálta, irritálta a bőröm vízhiányos részeit (kb az egész orcámat és a szemeim alatt). Nem volt jó érzés. Szóval inkább nyakra kenegettem el. Na és akkor itt jön ez a krém. Nem akarom nagyon lehúzni szegényt, mert biztos valakinek segít (nincsen rozaceám). Hidratáló hatása elég átlagos, vagy talán az átlag alatt van egy picivel. Fehéres színű, Én inkább mondanám géles állagúnak, mint krémesnek, valahol a kettő között van.
A zöld pigmentek a nappali, SPF-et tartalmazó krémben vannak. Ebben nincs semmi zöld. A hidratálás, meg az állag mind egyéni preferencia kérdése. Emiatt nem szeretnék egy krémet se lehúzni.

Viszont az illata az nem jó. Büdi. Én nem tudom melyik összetevő produkálja ezt az "odor"-t. Valaki más is tapasztalt ilyet ennél a krémnél? Meg is ijedtem, hogy sikerült egy romlott tégelyt leemelnek a polcról, de a gyógyszertárban azt mondták, amikor visszamentem, hogy esetleg a cetyl palmitate-t érzem. Avas illat, talán egy kis ammónia is kiérződik belőle. Csak úgy árad a flaskából. I don't know, este egy nagy visszatartott levegővel bekenegetem az arcom, de érzem, hogy sürgősen új krém után kell néznem.

2021.11.21: felpontozom 3-ről 4 csillagra a krémet. Visszavittem a gyógyszertárba dobozzal együtt, mert vállalhatatlanul büdösnek találtam. Kellemetlen volt használni. Akkor is, amikor kinyomtam a krémet a tubusból a kezembe, sőt, felkenésnél a bőrömön, sőt, még lefekvésnél is éreztem azt a kellemetlen szagot az arcom körül... Előtte kértem a számlavezető bankomtól egy bizonylatot a tranzakcióról (sajnos a blokkot eldobtam vásárlás után). Kicserélték nekem a krémet a patikában. Amikor kibontottam az új tubust, az elején megint megcsapott az a fura szag. El is szomorodtam miatta. Viszont este krémezésnél már nem éreztem a krémet büdinek. Picit se. Teljesen semleges az illata és mintha az állaga is lágyabb lenne. Nagyon örülök, hogy nem hagytam annyiban a dolgot és visszavittem. Talán a finomítatlan shea vaj illata lehetett annyival másabb és az okozta a különbséget a két tubus között (ez a második már más gyártási számú volt). Így már szívesebben használom a krémet.

1 MÁRKA