Dankov

Regisztráció dátuma: 2018. március 22.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. március 22.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Parfums de Marly Oajan

Parfums de Marly Oajan
2020. július 28.

Én viszont legszívesebben 10 csillagot adnék neki...

Ennél finomabb keleties gourmand illatot még sosem éreztem. Nyitáskor arcon vág egy nagyon finom ragacsos, édes mézes fahéj illat, némi gyümölcsös akkorddal. (Sokan mondják, hogy almás pite, szerintem ez az akkord nagyon nagyon távol van az almától, nekem inkább a meggyre hajaz,)

Azonban ez nem ennyi... nem bizony.

Ezt az édes (de nem gejj) finomságot, mintha leöntötték egy üveg keserű fanyar régi tolltintával. Ez a háttér teljesen kiemeli az Oajant a sokakat karácsonyra emlékeztető illatvilágból. Aztán szépet lecsillapodik a ragacsos méz, mintha csak leettük volna pite tetejéről, és a tál alján lévő krémes vaníliás falatokhoz érnénk. Itt azonban megjelenik az ámbra, és a benzoin, valamint felerősödik a pacsulis karakter is. Egy pillanatra sem túl sok, finom, mint egy desszert, amiből ha 5 kilót megeszel sem vagy rosszul.

Fantasztikus fenomenális finomság. 12 óráig elképesztően muzsikál 2-3 fújással is... az áráért pedig 125ml ebben a gyönyörű dobozban és üvegben... számomra ha valamelyik illat megér minden garast, hát ez az.

Nagyon vadak vannak ebben a keleties gourmand kategóriában: Ambre Nuit, Tobacco Vanille, Tonka Imperial, Black Phantom és még folytathatnám a nagyon hosszú sort, viszont számomra ő az úr ebben a házban.

Az egyik előttem szóló kommenttel kapcsolatban pedig az jutott eszembe, hogy ha valaki barátzónába kerülne egy tökéletesen eltalált gourmand illattól (természetesen megfelelő öltözék, és hangulat kiséretében), az bizony nem a parfüm hibája lenne.

Creed Aventus Cologne

Creed Aventus Cologne
2019. június 28.

Számomra sajnos csalódás. Lehet azért mert túl sokat vártam. A nyitása egy nagyon zöld, citrusos, könnyed nyitás, az aventus alapillatával, viszont gyümölcsök nélkül. A leszáradása után pedig egy vetiveres, musk-os, szerintem nagyon gyenge illat marad. Az igazat megvallva nagyon sokszor futottam bele borzalmas Aventus batchek-be, de azt kell mondanom, hogy nem fogok áttérni az öreg fekete dobozos császárra erre.