DianeLockhart

Regisztráció dátuma: 2019. május 8.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2019. május 8.
Bőrtípus: Normál

Apivita Hidratáló Sampon
2020. május 11.
(!)

UPDATE:
4 hajmosás után abba kellett hagynom a tesztelést, mert nagyon zsírosított és formázhatatlanná tette a hajam, de most a karantén időszakban elhasználtam az összeset, mivel itthonról dolgozom, úgyis mindegy :D. Nem lett más a véleményem, vékonyszálú, zsírosodásra hajlamos hajra továbbra sem ajánlom, képtelenség beszárítani utána és egy nappal kevesebbet bír. A fejbőrömet továbbra sem irritálta, valóban minőségi, természetes összetevői vannak.

Itt KM-án kaptam kipróbálásra a sampont, és mivel most először vagyok tesztelő, komolyan veszem a feladatom :) Érzékeny, seborrheás a fejbőröm, a hajam pedig vékonyszálú, szőkített, amit vasalok heti 4 alkalommal.
4 hajmosás után eddig vegyes tapasztalataim vannak. Ami abszolút pozitívum, hogy a fejbőrömet nyugtatta, a seborrheás részeket is, egyáltalán nem irritált. Ami negatívum, hogy nagyon zsírosított. A hajmosást mindig reggelre időzítem, és így két napot kibír, plusz a harmadikon szárazsamponnal még vállalható. Most viszont hajmosás utáni másnap déltől annyira csapzott, zsíros lesz, hogy kellemetlenül érzem magam tőle. Adok még neki esélyt, hátha csak szoknia kell.
És hát a formázás...Eddig azt tapasztaltam, hogy sokkal nehezebb beszárítani és többet kell vasalni is, mint más samponnal, ami egyébként szintén minden mentes (tehát nem a szilikont meg hasonlókat hiányolja a hajam). Ezt is tesztelem még, hátha változik.
Mindig kétszer samponozok, az elsőhöz átlagosnál kb 25%-al nagyobb mennyiség kell, hogy megfelelően tisztítson.
Összességében nagyon minőségi sampon, de az eddigi tapasztalataim alapján inkább vastagabb szálú sörényekhez ajánlanám, száraz, érzékeny fejbőrre.

L'Oreal Paris Hydra Specialist Arckrém

L'Oreal Paris Hydra Specialist Arckrém
2020. május 11.

Egy egyszerű hidratálót szerettem volna, és úgy gondoltam, egy minimum basic színvonalat hoz majd ez a krém. Csalódtam. Először is, lábápoló krém szaga van...ezt lehet, hogy frissnek szánták, de nekem teljesen olyan érzésem van, mintha lápspray szagú lenne az arcom...A másik, hogy hiába vegyes bőrre való, a szárazabb részeket nem tudom sminkelni, mert annyira szárazon hagyja, a T-vonal pedig olajos lesz elég gyorsan, fénylik, csúszik a smink.
Többen említették a pattanásokat, sajnos nekem is így reagált rá a bőröm, de nem erre gyanakokdtam, és tovább használtam a krémet. Azóta elmúltak a pattik, valószínűleg elsőre sokkolja a bőrt, utána megszokja. Ezekkel együtt adok egy hármast, mert most karanténban, úgy hogy itthonról dolgozom, elhasználgatom. De ha napi szinten megyek emberek közé és sminkelek újra, akkor nem ezt fogom használni.

L'Oreal Professionnel Série Expert Density Advanced Sampon

L'Oreal Professionnel Série Expert Density Advanced Sampon
2020. február 19.

Jó kis sampon, érzékeny fejbőrre (seborrheás dermatitisz) is használható, nem irritál. A zsírosodó hajjal nem tesz csodát, de nem is ront rajta.
Viszont a babahajak mennyiségét tekintve csodaszer :) Az egész fejemet ellepték az új hajszálak, ami miatt mondjuk kicsit nehéz beszárítani a hajam, de nagyon örülök persze.
Kb. fél éve rengeteg hajam kihullott valami miatt, ijesztő mennyiség, tényleg...Akkor rendeltem meg ezt a sampont és csináltam egy 120 napos ligetszépeolaj kapszula kúrát, emellett cinket, szelént, Cvitamint szedtem. A hajhullásom normalizálódott és biztosvagyok benne, hogy a sampon is sokat segített ebben.
Valamennyivel kevesebb is elég az alapos tisztításhoz, a korábbi samponjaimból használt mennyiséghez képest.