Dottir

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Megnézem

Givenchy Ysatis EDT

Givenchy Ysatis EDT
2024. április 17.

Rajtam a felfújás pillanatában detonál a szegfű, és végig uralkodik...ami nagy boldogság, mert imádom a szegfűt!:) Érzem még benne a rózsát, a jázmint és finoman a pacsulit is, virágos, krémesen meleg és fűszeres. Nagyvilági időshölgy illat. Szerintem nagyon hasonlít a Caron Bellodgia-ra, ami szintén egy erőteljes szegfűbukéta.

Dior Miss Dior Parfum (2024)

Dior Miss Dior Parfum (2024)
2024. február 29.

Na, most már nagyon felcsigáztatok😀
Nagy rajongója voltam a Chérie-vonalnak, és azóta is figyelemmel kísérem a Miss Dior-kiadásokat, nem is mondhatom, hogy nem tetszettek, de egyik sem buzdított vásárlásra.
Teljesen validnak tartok mindent, amit az előttem megszólalók írtak. Én felfújáskor a Chanel CM-Chérie vonalat érzem a legerősebbnek, és a gyümölcsösséget (eper). Utána vanília+eper. Majd eper és jázmin. Jön a rózsa, olyan kicsit JPG Divine-os sós édességgel. A fás alap rajtam nem mutatkozik igazán, és a mohás jegyet sem érzem, viszont valami vaníliásat nagyon erősen. Végig szépen zengedez a pacsuli benne. A képlet lehetne: 30% CM EdP + 40% MD Chérie EdP + 20% JPG Divine + 10% MD Rose n' Roses = MD Parfum 2024.
Szépen kevert illat, erős, tartós, jó szillázzsal, Dior minőséggel.
A fő benyomásom, hogy olyan, mint egy esztrádműsor: az én bőrömön gyors egymásutánban váltják egymást a különböző szakaszok. Tetszik, de annyira azért nem, hogy biztos legyek a beszerzésében.

Le Labo Baie 19 EDP

Le Labo Baie 19 EDP
2024. február 14.

Nekem ez a tavalyi év illata volt: 2023. nálam a pacsuliról szólt (ismét, vagy még mindig), és erre a kis friss-hűvös, bókmágnes lápi pócra teljesen véletlenül akadtam.
Nagyon rég vágytam egy Geir Ness Laila parfümre, és amikor kipróbálhattam - bár nem voltam biztos benne, hogy kell nekem -, a hosszú vágyakozásból és az illatról szőtt ábrándokból fakadó csőlátás miatt megvettem. Majd miután az adrenalin lejjebb ment és az agyam kitisztult, beismertem, hogy ez bizony nem az, amit elképzeltem, és szépen visszavittem a department store-ba, ahol nyilvánvalóan (és helyesen) cserelehetőséget ajánlottak fel. Emlékeztem, hogy a Le Labo labdanumos illata tetszett valamikor, ezért odaavászkodtam az ő pultjukhoz, majd eszembe jutott, hogy egy barátom emlegette a Diptyque Baies illatgyertyáját mint számára ultimate ambiente illatélményt, s így e zavaros emlékfoszlányok összeadódása eredményeként a Baie 19-et választottam. Tetszett a hűvös, nyirkos pacsulija, és az ezzel szépen egybehangolt levegős finomsága. Meg is vettem a 15 ml-s üvegcsét, amit nagyon gyorsan követett egy nagyobb kiszerelés.
Én életemben ennyi bókot nem kaptam parfümre, valaki minden egyes nap megkérdezte, mi ez, és sok megjegyzést kaptam arra is, mennyire illik hozzám. Ettől függetlenül is nagyon bejött, azóta állandó kerettag.
Az illat koncepciója az eső utáni föld illatának megidézése, így egyszerre levegős, vizes és földes, ún. petrichor scent. A baie szó jelent öblöt és bogyót (bimbót) is, egyszerre utalva a vizes jegyre és borókabogyóra mint egyik összetevőre. Rajtam a leszáradásnál megjelenik egy finom, könnyed pézsmás akkord is, ami csodaszépen egyensúlyozza ki az illat hűvösségét. Elegáns, szubtilis parfüm, amit persze túl lehet fújni, de szerintem nem érdemes, lenge kis erőlködésmentes páraként szép igazán.
"Száraz borókabogyó, pacsuli, zöld levelek, ambroxan, mósusz...egy hosszú aszály utáni gyönyörű, ragyogó, bűvös esőben ázva."

3 MÁRKA