Dottir

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Giorgio Armani My Way EDP

Giorgio Armani My Way EDP
2021. november 23.

Up:
Tartom a veleményem, hogy fantasztikusan jó illat. Ma bejött hozzám egy kolléganőm, amolyan végzet asszonya, fekete garbó, fekete haj, rekedtes szétcigarettázott hang. Ahogy megéreztem az illatát, azt gondoltam, mhmmm de finom...és tudtam, hogy ezt fújta magára. Szerintem mennyei. Nekem hozza ezt a gyerekkori cukorban megforgatott gyümölcszselé-illatot, tubarózsával boldogítva, imádnivalóan. Nem hasonlít más parfümökhöz, abszolút felismerhető. Ismét csak azt sajnálom, hogy nem az én karakteremhez illő csudálatosság.:))

Széééép! Nagyon tetszik. Nekem ugyan nem az esetem, de szerintem egy gyönyörűen sikerült illat. Egyetértek @skin-nel, valamiféle keverék, nekem is többminden jut eszembe róla: az EL Tuberose Gardenia-tól az Hermés Jour Absolu-ig. Édességfronton pedig gyerekkorunk cukorba forgatott gyümölcszseléje ugrik be, érzem az ízét is...Minőségi darab, harapnivaló tubarózsa, ha niche vonalon jött volna ki, szerintem más lenne a megítélése. Viszont szerintem 25 felett (de lehet az inkább 20) nem biztos, hogy jól mutatunk benne. Fiatal lányok, irigyellek benneteket, mármint ezért az illatért!:DD

Orlov Paris Diamond Collection Black Star of the Season EDP

Orlov Paris Diamond Collection Black Star of the Season EDP
2021. október 19.

Akinek a Maroussia túl kevés, a Feminité du Bois pedig túl sok, a kettő között félúton megtalálhatja az igazságot ezzel az illattal. Engem durván elütött, így holnap vonulok is az üveges példányért...Itt említem meg a Cherry Garden két tündérintelligens eladóját, akik fittyet hányva rosszkedvem telére és mai napi kelletlen modoromra, végtelen türelemmel, kitartó kedvességgel és professzionalizmussal szolgáltak ki. Meg is lett az eredménye, pedig nem vásárolni, csak hangulatjavítani mentem. Na de az illatról: szilvás, fahéjas kezdés, iszonyúan kifinomultan, édesen, mégis könnyeden. Egy darabig azt hittem, pipadohány is van benne, de nem, a tonka édes füstössége adja ezt az érzetet, ami pár perccel a kifújás után meg is jelenik. Finom keletiességet kölcsönöznek a kömény és szegfűszeg talán, bár a jegyek között nincsenek felsorolva. A vanília kesernyésen, kevésbé édesen van jelen, és lehet a labdanum miatt, de az egésznek van egy chypre-es beütése is. Érzetre igazi lila illatnak mondanám. Fűszeres befőtt vagy lekvár jut eszembe még róla, amit mégis elemel a gourmandságtól a cédrus józan hűvössége és szárazsága. Külön hálát érzek az amber-mentességért, mert emiatt az illat az orientális-light kategóriában tud maradni. Úgy csordulnak a lédús, édes, tömény, fűszeres-cukros finomságok ebből a parfümből, hogy mégis könnyed marad, elképesztő. Iszonyatosan betalált nálam, egyszerre szeduktív, nagyvilágian elegáns és távolságtartó illat, és abszolút őszi! Tartóssága többórás, szillázsa közepes. Megfigyeltem, hogy az összes nagy kedvenc illatom már az első fújásnál, a legelején levesz a lábamról. Amikkel nem így járok, sosem lesznek nagy kedvencek. Ő az lesz. Quentin Bisch a felelős.

Parfum de Nicolai Poudre de Musc Intense EDP

Parfum de Nicolai Poudre de Musc Intense EDP
2021. október 16.

Nagyon szeretem Nicolaiékat, több illatom is van/volt tőlük: elfujkáltam többek között egy New York-ot, egy Sacrebleu Intense-t, egy Eau d'Été-t. Amikor a niche parfümök világát elhozta hozzánk a Neroli, a Nicolai volt az első, aminek megrendeltem a mintáit. Amellett, hogy nekem ezzel a belépőt jelentették az illatok egy másik világába, azért is kedvesek a szívemnek, mert a klasszikus eleganciát és minőséget képviselik, mégis művésziek és különlegesek, és stabilan állják a mindenféle színvonalú, lassan ipari mennyiségű új brand diktálta versenyt. Mikor a Fragin megláttam, hogy új illatuk jött ki, aminek a neve rádásul Poudre de Musc (Intense), nem haboztam: aminek a nevében púder és mósusz is van, az mennyország-gyanús nálam. Villámban meg is rendeltem, de nem azt kaptam, amire számítottam. Légies, puha, könnyed, melegebb felé hajló púderillatra gondoltam, de ez egy erőteljesebb, hidegebb, enyhén fémes és nagyon érett, kissé krémes pézsmás-púderes-gyümölcsös virágillat. Nehéz leírni, mert mesterien összetett. (A jegyek nem stimmelnek fent, a doboz szerint a fej mandarin, petitgrain, málna, a szívben aldehid, az alapban pedig amber is van.)
Rajtam induláskor a málna dominál, szépen kíséri egy rendkívül finom és könnyed citrusos frissesség, majd gyönyörűen érkezik bele a tiszta, friss aldehidlevegő, a kissé hűvös, fémes érzetű púderes galagonya, pici édesség és inkább keleti, mint angol rózsa. A rózsa és a málna együtt dominálják itt az illatot, a többiek mesés kiegészítők. Erős, nehezen csituló illatnak mondanám, hosszú idő, mire leszárad, és amikor bekúszik a pézsmás-fás puhaság, akkor is erőteljesen érezhetők a fej- és alapjegyek is, egyedül a citrusok tűnnek el. Van benne valami éretthölgyes jelleg, abszolút nem való fiataloknak, inkább idősebb korosztálynak, vagy lelki érettségükben a testinél előrébb tartóknak.:)
Reggeli 3-4 fújás bőven tart egész nap, és erős a szillázsa is. Hatalmas tudással és érzékeny szívvel összerakott, csodálatos illat.