Dottir

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Megnézem

Zoologist Snowy Owl EDP

Zoologist Snowy Owl EDP
2021. március 2.

Nahhh. Hát befogtam a madárkát egy minta erejéig. Zseniális, nem is kérdés. Ahogy felfújom, a hó alatti nedves föld és madárbegybőrből áradó meleg toll illata (oké, szaga) párolog az orromba az olvadó hó hideg vizességével. Gyerek- és diákkoromban sokat volt alkalmam vadmadarakkal testközelből találkozni, jól ismerem az illatukat. A kedvenceim mindig a baglyok voltak, és elaléltam, amikor az általam különösebben nem díjazott Zoologist előrukkolt a Hóbagollyal. Nagyon vártam, mert a telet és a havat is imádom, a fenséges-gyönyörű névadót meg bámulom szépségéért, hallgatagságáért, magányáért. Ötvenezerszer elolvastam a parfüm jegyeit, elképzeltem a havas tundra némaságát, a jég illatát, a szárnyak emelésének mozdulatát, a madártestből felszabaduló melegséget...ezt adná vissza ez a parfüm.
De rajtam nem adja vissza, csak kicsikét...a föld-, hó- és vadmadárillat megvan, és sokáig tart, órákig. Aztán egyszercsak megemeli szárnyát a bagoly, és magához ölel, de a puha melegség helyett én egy tompa-halvány Light Blue-szerű illatot érzek...nincs melegség...
Megkóstoltattam a gyermekemmel és férjurammal is, előbbinek nagyon tetszett, utóbbi állatillatúnak, baromfiketrec-szagnak titulálta röviden, tömören.
Nekem tetszik, de a vége nem az, amit reméltem. Kiszabadítom a hálómból ezt a szép madarat, meggyűrűzöm a lábát, és útjára engedem. Ha megint találkozunk, tudni fogom, hogy ő az.

2021.02.26.
Azt hiszem, tegnaptól elérhető, legalábbis én a múlt héten a Cherry Gardenben már rápróbáltam, és 25-i premiert mondtak.
Ez valami mesés lehet.

Sylvaine Delacourte Smeraldo EDP

Sylvaine Delacourte Smeraldo EDP
2021. március 2.

Tavaszvárónak vettem, nem mintha nem lenne itthon, amivel méltón köszönthetném...kellett nekem, megérdemlem. Az illat maga nem rossz, de nem is különösebben érdekfeszítő, de tény, különlegesebb, szokatlanabb mint egy parfümériás darab. Zöldes-vetiveres pillecukorszerűség, friss és édes is egyszerre. Na de amíg van valami sugárzáskája, az kb. 40 perc, jóindulattal 45. A tartóssága is félelmetesen gyenge, max. 2 óra, de akkor már szimatolni kell erőst.
Mondjuk legalább leárazva vettem, nyilván mert közeleg a fogyaszthatóság vége, mitöbb már el is jött, mire a tisztelt hülye vásárlónak kipostázták a terméket. Erről ennyit, majd jelzem az illetékes helyen.
Riasztónak találom, hogy ilyen teljesítményt teljes komolysággal, funkció szerinti értékét horribilis mértékben meghaladó áron kitesznek a polcra.
Ha valaki tiszta műélvezetből vásárol illatokat, és nem számít, hogy funkcióját betölti-e a parfüm, az más káposzta, de én nem közéjük tartozom.

Sisley Phyto-Poudre Compacte Powder

Sisley Phyto-Poudre Compacte Powder
2021. február 26.

Minden úgy van, ahogy a fenti leírás mondja, fantasztikus hatást nyújtó termék. Ha a natúr arcomtól a sminkelt fejem (a különbséget és hatást illetően) egy egység, akkor a sminkelt, de még púderezetlen ábrázatomtól az ezzel megkínált bőröm legalább öt. Igen, ennyit javít az összképen. Mattít, de nem porosan és szárazrészkiemelősen-ráncosítósan, hanem olyan krémesen-finoman. Fényesség nélkül ragyog tőle a bőr, szinte világít, de nem úgy, mint a Météorites-tól, ez teljesen matt, és mégis természetes marad. Olyan lesz tőle az ember feje, mint egy babáé, jó értelemben. Számomra ez a púder. Elég tartós is, az én zsíros bőrömön 3-4 órát kibír, és akkor sem vállalhatatlan. A 2-es Natural árnyalat van nekem, gyönyörű, világosbézs természetes szín, úgy vettem észre, még igazodik is kicsit a bőr színéhez, és van egy finom fedése, ami még rádolgozik az alapozóra/színezett hidratálóra/korrektorra, szóval jó kis csapatjátékos. Abszolút a sminkem koronája, mindenképp újra fogom venni.