Dottir

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 2.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Valentino Vendetta EDT

Valentino Vendetta EDT
2019. szeptember 13.

Friss:
Van egy kollégám, aki civilben vadász. Tegnap a Vendetta-t fújtam a lehűlés miatti nagy örömömben. Bejön az irodámba, kérdezi nagy áhítattal: kinek a parfümjét érzi? Mondom az enyém Apafej. Miért? Hát mert nem ilyet szoktál használni (jó reggelt Kispajtás, szoktam vagy nagyonsokfélét :DD). Tudni akarta ki járt nálam. Mert ez igen jó.:))
Szóval csak azt akarom mondani, hogy ha egy parfüm ellen beoltott természet gyermekének feltűnik ez az illat, akkor az jelent valamit.:))))

Ez nem a "megütöttél, én is orrbanyomlak" féle kicsinyes bosszú, hanem a mesterien kigondolt és kimunkált, türelmesen kivitelezett, elegánsan csattanó fajta, de azért kegyetlennek kegyetlen. A korabeli reklámkép maneater nőtípusa helyett én egy Keresztanyát képzelek el (több nőt...az alvilágba?:D), elegáns, asszonyi szépségű nagy játékost, aki mindenkire hatással van a környezetében, és nem átall nem hagyni tanúkat.
Az illatot - amelyről 90-es évek becsípődésem miatt gyönyörű emlékeim voltak - Constantinanak és Kvinnek köszönhetem.:)
A fejjegyek nálam kimaradnak, mintha a Donna a neki beszámoló consiglierit leintené, "térjünk a lényegre" (azért az aldehidek beköszönnek, de csak nagyon sietősen). Rajtam egyből beüt a szekfű, a heliotróp és az orris, aztán jön az ylang, nárcisz, orchidea, őket érzem leginkább. A fejjegyben megjelölt szilva nekem a végén mutatja meg magát, frissen, ropogósan megjelenik, majd fejest ugrik a fahéjas mézbe (igen, én fahéjat is érzek), meghempereg a pacsulilevélben, és készen is vagyunk. Igen, nálam a végén a szilva-pacsuli duó győzedelmeskedik, ami miatt emlékeztet némileg a Poisonra. A kettős lába alá gyönyörűen húzza az ámbra, szantál, benzoin, ezek miatt meg picit az Obsession jut az eszembe.
A lényeg, hogy csodálatos. Fűszeres, meleg, elegáns, nemes, szenvedélyes, erős. Csak nagypályára.

Cosmel Eye Cream Extra Sensitive

Cosmel Eye Cream Extra Sensitive
2019. szeptember 13.

Két éve Opatija-ban egy ajándék és natúrtermék üzletben bukkantam a Cosmel kincseire. Elsőként ezt a szemránckrémet próbáltam ki tőlük, és azóta rendületlen híve vagyok. A legjobb amit valaha magamra kentem, pedig hosszú és impozáns a sor. Az állaga könnyű, hamar beszívódik, mélyen, intenzíven hidratál és zsíroz, de nem ragad. Ápol, ránctalanít, lohaszt, emel, mindent is csinál. Illatmentes, és nagyon kiadós, sokáig tart. Az olajai szépen ápolják a szemöldököt és a pillákat is, és nagyon menő a natúr csomagolása is. Ami hatalmas csapás, hogy csak Horvátországban érhető el, úgyhogy ha kint járok feltankolok, vagy nyúzom az ismerősöket érte. Sajnos a webshop elég kezdetleges és nem szállítanak külföldre. Így hát marad az örök izgalom.

Hermès Un Jardin Sur Le Toit EDT

Hermès Un Jardin Sur Le Toit EDT
2019. szeptember 8.

Ájultan heverek az Hermés illatai előtt az első slukk óta, akár jól meg is rugdoshatnak, akkor sem tántorítanak el. A Jardin sorozatból ez a kedvencem, de nagyon tetszik az új lagúnás is. Rajtam fű, gyógynövény- és fűszerkert (verbéna, kamilla, rozmaring, zsálya) illata van, leheletnyi rózsával és pézsmás, puha leszáradással. Illetve...van egy babapopsikenőcs-szerű (a régi klasszikus csíkos lanolinos) krémes beütés is benne, ami miatt én legszívesebben zacskóba tenném és szipuznám. És finoman jelen van még egy trópusi vajas-virágos édes jegy is, lehet hogy a magnólia lenne, de valahogy más mint az általam ismert magnóliaillat. Az ég kékjét is adja (már ha annak lehet illata), azt nem tudom mi idézi elő. Frissítő és nyugtató egyszerre, álomszép kerek, nőies lezárással.