Best of Beauty 2019

e.m.e.s.e

Regisztráció dátuma: 2013. április 3.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. április 3.
Bőrprobléma: -

Megnézem

La Roche-Posay Effaclar H Cleansing Cream

La Roche-Posay Effaclar H Cleansing Cream
2019. május 10.

2017.01.30. Az itthoni patikákban még nem találkoztam vele, de online rendelhető (pl. Notino). Kb. másfél éve az Effaclar habzó arclemosó is egyike azoknak a lemosóknak, amiket felváltva használok a zsíros, problémás bőröm tisztítására. A helyett rendeltem most ezt a kíméletesebbnek hirdetett tisztító krémet. Ugyanolyan jól tisztít, nincs nagyobb dolga a Bioderma Sensibioval átitatott vattakorongnak, mint a másik Effaclar arclemosó után. Szárítani viszont egyáltalán nem szárít, úgyhogy összességében örülök, hogy ezt a formulát választottam a jól megszokott habzó lemosó helyett.

2019.05.10. Végrevégre! Úgy néz ki, hogy két és fél év után a magyar patikákban is kapható lesz ez a szuperkirályság. Online (pl. Pingvin Patika, SIPO) már rendelhető, ráadásul jóval kedvezőbb áron, mint a Notinon, ami eddig az egyetlen itthoni beszerzési platform volt. A csillagok számát pedig emelem négyről ötre, nem is értem, eddig miért nem tettem meg, ugyanis az elmúlt két és fél évben sokszor újravettem már ezt a terméket, töretlenül imádom.

Bioderma Nodé Sampon

Bioderma Nodé Sampon
2019. május 10.

Nehézkes sampon, az elődje (https://kremmania.hu/kremek/bioderma-node-fluid-kimelo-sampon) is kapott hideget-meleget. Az elején nem akartam szeretni, mostanában viszont azon kaptam magam, hogy igencsak gyakran nyúlok utána a zuhanyzóban.

Kb. 10 évvel ezelőtt találkoztam vele, a nővéremnek állandóan viszkető, érzékeny a fejbőre, éveken keresztül kereste az ideális sampont, amitől nem vakarja sebesre a buksiját. A Bioderma Nodéval is próbálkozott anno, de nagyon nem szerette. (Azóta pedig már lassan 5-6 éve csak a Lush Daddy-O samponját használja, és semmi baja a fejbőrének.)

Nekem is érzékeny a fejbőröm, hajlamos a viszketésre, úgyhogy akár én is lehetek a Nodé célközönsége, de nem így jutottam hozzá. Ajándékba kaptam, majd annyira megszerettem, hogy azóta újravásároltam.

Általában az állagát hozzák fel negatívumként. Valóban nehéz lehet megszokni, hogy nagyon híg, azonban én már sok-sok éve úgy mosok hajat, hogy egy kis flakonban rázom fel a sampont vízzel, és az így keletkező habot öntöm a hajamra. Ezzel a technikával egyáltalán nem zavar, hogy híg a sampon.

Kétszer samponozok, bőséges mennyiségre (talán a megszokottnál többre) van szükség ahhoz, hogy tisztának érezzem tőle a hajam. Így viszonylag gyorsan fogy. A sampon nyugtató hatása azonban maximálisan tapasztalható! Ha épp irritált a fejbőröm, hajmosás után már nem érzem a kellemetlen viszketést.

Ami azonban egy csöppet zavar, hogy ugyan kedvelem a francia hölgyekre jellemző "hanyag" frizurákat, néha túlságosan is rakoncátlanul viselkedik a vékonyszálú hajam a hajszárítás után. (Minden alkalommal a Nodé balzsammal párosítom, talán maga a balzsam kevés utána, amit egyébként szintén kedvelek.) Ha fontos tehát, hogy tökéletes legyen a frizurám, nem a Nodé párost használom. Ettől függetlenül egyelőre állandó lakója a fürdőszobámnak.

Dontodent Black Shine Fogkrém

Dontodent Black Shine Fogkrém
2019. április 27.

Bíztam benne, hogy kiváltja majd a hatszoros áron kapható MEDIBLANC fekete fogkrémet, de tévedtem. Míg a MEDIBLANC valóban feketére színezi a fogakat, ezáltal megnevettetve a használóját, a Dontodent black shine színe inkább szürkévé változik a fogmosás során. A színén túl, egy teljesen átlagos fogkrém, semmi több. Ha fekete fogkrém, akkor marad a MEDIBLANC.

28 ÖSSZETEVŐ

Carum Carvi (Caraway) Seed Oil EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott