e.m.e.s.e

Regisztráció dátuma: 2013. április 3.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. április 3.
Bőrprobléma: -

Megnézem

L'Oreal Professionnel Source Essentielle Daily Shampoo

L'Oreal Professionnel Source Essentielle Daily Shampoo
2020. július 27.

A Source Essentielle termékcsalád nagyjából két éve jelent meg a piacon, azóta használom ezt a sampont a balzsammal (https://kremmania.hu/kremek/l-oreal-paris-l-oreal-professionnel-source-essentielle3) együtt, azonban még mindig nehéz megfogalmazni, hogy mit gondolok róluk. :)

Alapvetően hajmosás után szép a hajam, de egyrészt gyorsabban zsírosodik, mint mostanában szokott, másrészt a mosást követő 3-4. napon jelentkezik az a kellemetlen fejbőr viszketés, ami a legtöbb samponnál szokott.

Csodaszép a flakon, mindenképpen örvendetes a közeledés a természet felé, de az utóbbi időben már szinte kizárólag a Bioderma Nodé Fluid után nyúlok a zuhanyzóban, az az egyetlen sampon, ami 100%-ig kompatibilis a fejbőrömmel.

Nem kifejezetten érzékeny fejbőrre beválhat, egy próbát megér. :)

Bioderma Nodé A Nyugtató Hajkondicionáló Maszk

Bioderma Nodé A Nyugtató Hajkondicionáló Maszk
2020. május 17.

Közel két éve használom a Nodé fluid samponnal párosítva. Nem volt könnyű az idáig vezető út, néha jobban, néha rosszabbul teljesített. Mostanra viszont már szinte csak ezt a párost használom, pedig az évek alatt állandósultak olyan kedvencek a fürdőszobámban, amiket folyamatosan újra- meg újravásárolok (Klorane, René Furterer, Davines, L'Oréal Source Essentielle termékek). Néha vonz a változatosság és más után nyúlok, de egy standard hajmosás mindig a Bioderma Nodé párost jelenti.

A fentiek miatt még jobban elszomorít, hogy megszűnt a termék gyártása és forgalmazása. A Bioderma Magyarország csapatától úgy tudom, hogy egyelőre helyettesítő termék sincs kilátásban, úgyhogy igyekeztem felvásárolni az összes neten elérhető darabot, több-kevesebb sikerrel. (Egyetlen webáruházat találtam, ahonnan el tudtam hozni az utolsó két darabot.) :D

Hogy a termékről is szó essen: Egy-két kivételtől eltekintve évek óta szilikonmentes termékeket használok a hajamra, így nálam nem okoz csalódást a termék hidratáló hatása. (Kezdetben nekem is nehezebb volt átállni, hiányzott a szilikonos termékek okozta laminált parkettához hasonló csúszó-fényló hajzuhatag, de már sokkal-sokkal elégedettebb vagyok a szilikonmentes hajápolással.) Az általam használt márkák termékei között szinte mindegyiknél találtam jó szilikonmentes balzsamot, de talán ez a legjobb. A hosszú, vékonyszálú, töredezésre hajlamos hajamat kellően hidratálja, anélkül, hogy túlzottan elnehezítené, lelapítaná. A hajam néhány nappal a mosás után még mindig puha, jól hidratált.

Összességében nagy kedvenc, nem adom fel, hogy levadásszam az összes még elérhető darabot annak érdekében, hogy minél tovább ne kelljen helyettesítenem. :)

Sachajuan Thickening Shampoo

Sachajuan Thickening Shampoo
2019. augusztus 8.

Használom, használom hosszú ideig, annyira nem kedvelem meg, majd amikor kinyerem belőle az utolsó adagot, reklámba illő hajkoronával suhanok végig az utcán. Értetlenkedem. Nem ez az első sampon, aminél ezt tapasztalom. Mintha megérezné a termék, hogy jövök a Krémmániára lepontozni. Sikítozva tiltakozik, és az utolsó használatkor irtózatosan jól teljesít, hogy aztán majd hiányérzetem legyen nélküle.

Ettől függetlenül nem hinném, hogy újraveszem. Legalábbis egy ideig biztosan nem. Van több jobban bevált sampon a polcomon (Klorane, L'Oréal Source Essentielle, René Furterer, Bioderma, LUSH). Talán próbálkozom majd a márka egy másik termékével.

A márka ugyanis vonz, tetszik a skandináv, minimalista design. A sampon kompatibilis az érzékeny fejbőrömmel, nem irritálja azt, szárítás után tetszett is a hajam, de másnapra, harmadnapra általában rosszabbul nézett ki, mint szokott.

Gyenge 4-es.

28 ÖSSZETEVŐ