egyboszorka2.0

Regisztráció dátuma: 2021. augusztus 20.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2021. augusztus 20.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 5 eladás Megnézem

Michael Kors Super Gorgeous! EDP

Michael Kors Super Gorgeous! EDP
2021. november 22.

2021. 11. 22. Igaztalan lenne a továbbiakban is fenntartani az egy csillagot, ez az idő nagyon jót tesz neki, előjön a dohányos jegy és bizony az olibanum is megmutatja magát. A virágok felélénkülnek, rajtam a jázmin a domináns, a tonka leszáradásnál szépen puhít. El akartam adni üvegében, nem teszem, marad, jó kis illat a hidegben.

Végtelenül visszafogott vélemény a következő:
Hatalmas vágyam volt, annyira megtetszett a barna nadrágkosztüm a reklámfotón, hogy azonnal arra asszociáltam, hogy az illat is ilyesmi jellegű lehet, melengető, elegáns fehérvirágos őszi szépség. Dohány, olibánum, mirrha az illatjegyekben, sambac jázmin, ylang- ylang, narancsvirág, mind- mind azirányba mutatott, hogy végre Michael Kors ki mer mozdulni a komfortzónájából, és az utóbbi időben kiadott jellegtelen virágos illatokon kicsit túl lendül.
Kifújáskor műmandarin, édesen. Aztán valami jelentéktelen virágos halmaz, amit meglegyint egy arrajáró kósza dohányfoszlány, hogy végül az egész illúzió egy halvány ámbrás- szantálos leszáradással átadja magát a totális fantáziátlanságnak. Olyan az egész, mint amikor annyira kifogy a nyomtatóból a tinta, hogy már semmit nem lehet elolvasni a papírról. Látod, hogy van rajta valami, de hogy mi, az teljességgel felismerhetetlen. Bár ha jóindulatúlag megfordítom az egész építményt, és a piramist a feje tetejére állítom, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy lehet ez is egyfajta bravúr, ilyen alapanyagokból egy ennyire semmit összehozni. Nagyon nagy csalódás, akkora, hogy kénytelen vagyok szomorúan egy csillagot adni neki, pedig azt kizárólag a hordhatatlan, túlárazott agymenéseknek tartogatom.

Terra Hungaria Kunsag EDP

Terra Hungaria Kunsag EDP
2021. november 20.

Jaj, gyönyörű ez az illat is! Anno lelkendeztem itt a Sun Embrace- ről, aztán már csak itthon, magamnak a Balifleur- ről és az After Rain- ről, most megteszem a Kunsag- gal is. Bálint Csaba nagyon ért ehhez az illatkategóriához, annyira szépen tudja finomra hangolni a zöldes és a virágos jegyeket a fűszerekkel, hogy minden egyes alkalommal elcsodálkozom.
Kifújáskor egy nagyon érdekes, friss!!! púderes heliotropot érzek, kicsit éles háttérrel, olyan, mintha valaki éppen kevergetné a tisztítószeres vödörben a felmosólevet. Bármily abszurd és ellentmondásos, egyáltalán nem kellemetlen, érdekes illatélmény, rájöttem közben, hogy az ylang- ylang egyik vicce a sok közül. Aztán jön az átalakulás, ami mindig csodálatra késztet bármely igazi szépen megalkotott parfüm próbálásakor: jönnek a gyönyörű virágok, liliom, aki királynő, de itt most inkognitóban van, írisz, aki kissé ódivatú hölgy, de itt most friss és üde, és a jázmin, aki önfejű és domináns, de valahogy nagyon meggyőzte a parfümőr a kóristaszerepre. Rengeteg illatjegyből álló parfüm, nem tudom szétcincálni, az mindenesetre bizonyos, hogy leszáradáskor egy csodálatos zöldes- púderes, édes virágcsokor, ami a magamfajta "klasszikusrajongónak" nagyon meggyőző, biztos vétel (vagy karácsonyi ajándék, ha addig kibírom) lesz. Ami érdekes még, hogy érzem a Kunsag- ban a Sun Embrace DNS- ét.
Újabb gratuláció és köszönet Bálint Csaba parfümőrnek, most már illene kipróbálnom a hard core vonalát is, gyűjtöm hozzá a muníciót:)!

Lancôme La Vie Est Belle Blanche EDP

Lancôme La Vie Est Belle Blanche EDP
2021. november 16.

Tipikus tömegszuggesztió. Első körben ezzel kezdtem el magyarázni a bizonyítványom. Aztán jött az ízlésváltozás/- ficamodás (igény szerint), mint újabb önigazolás. Az i- re a pontot a niche/indie/független, stb. parfümházak illataival való folyamatos önsorsrontás tette fel, ez indított el a lejtőn, szerintem már direkte rendeltem belőlük mintát, önmagam hülyítésére, mert azért az nem kis butaság füstös- szőrös- bőrös cuccokat próbálgatni a "hátha" jegyében, amikről eleve tudjuk, hogy nem és nem jöhetnek be annak, aki a virágos, puhább, nőiesebb illatokat kedveli immáron.
A La Vie sorozat sokunknak volt itt vörös posztó, szidtuk, fulladoztunk, a pokolbéli bugyrok főzőlevének tituláltuk (itt jegyezném meg, ezt a véleményemet néhány flanker és néhány más parfümház által kreáltatott reménybeli pénztárcaduzzasztó inspiráció esetében máig fenntartom, különös tekintettel a bogyós gyümölcsös pacsuli versenyszámra), mégis próbálgattam, kísérleteztem velük, a remény hal meg utoljára.
És most itt van végre egy jól sikerült sokadik flanker, helyes kis üvegben, kellemes akcióban, így megérte. La Vie visszafogottabb pacsulival, jól érezhető írisszel, édeskésebb alappal, kevésbé szúrós leszáradással, részemről lehet akár az egyetlen tagja a bő lére eresztett sorozatnak. Hideg időre való édes- nőies kényeztetés. Brutál tartósság, brutál szillázs, nem kell sok belőle, így aztán kiadós darab. Ha jól tudom, limitált széria.