ena0618

Regisztráció dátuma: 2019. május 7.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2019. május 7.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Gyógyszertári C-Vitamin Por (Aszkorbinsav)

Gyógyszertári C-Vitamin Por (Aszkorbinsav)
2019. május 7.

Legfőképp haj világosítására kerestem természetes megoldást.
Másfél éven keresztül 1x-2x fodrász festette, utána pedig én otthon színezővel festettem először meggyes piros majd vadszilva színre. (Csak kiindulópontként.) :) A legegyszerűbb 300 Ft-os sampont (kb. fél tubus) összekevertem aszkorbinsavval (érzésre, szerintem ártani nem nagyon árt) és egy pár csepp (kb. 5-6) citromlével.
Miután felkentem a teljesen száraz hajamra, fóliával becsavartam és tettem rá egy zuhanysapkát. Hagytam hatni egyszer egy órát, aztán a második alkalomnál 40 percet.
A hatása nagyszerű! :) A vadszilva színű hajamból lett egy sötétebb rezes vörös. Hagytam a hajam pihenni 5 napig, majd újra megcsináltam és most már eper szőke vagyok.
Kicsit szárít, így mindenkinek ajánlok egy jobb minőségű hajpakolást a kúrák után és egy ideig utána is.
Ami plusz pozitívum, hogy a fejem és a hajtövem találkozásánál lévő ekcéma szerű foltok teljesen eltűntek, nehezen zsírosodik a hajam és a zsíros korpám is teljesen eltűnt.
Abszolút tudom kúraként is ajánlani, én biztos 1-2 havonta meg fogom ismételni. :)